Ketvirtadienį Plungės miesto bibliotekoje visuomenei pristatyta Kosto Slivskio knyga „Sumedžiok vilką…“ Tai jau devynioliktoji šio autoriaus knyga. Daugelis jų – apie medžioklę ir kažkiek apie žūklę. Dvi paskirtos gimtajai Plungei.
K. Slivskis yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Kultūros ministerija jam yra suteikusi meno kūrėjo statusą.
Išskirtinėmis nuotraukomis iliustruotoje knygoje rašoma apie vilkų medžioklę, apie išaugusią šių plėšrūnų populiaciją. Į leidinio pristatymą atvyko medžiotojai iš Alytaus, Šakių, Mažeikių, Palangos, įvairių Plungės rajono klubų, draugijų vadovai, autoriaus artimieji ir kt.
Šiltų žodžių apie K. Slivskio kūrybą negailėjo Plungės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė. Prisiminimais apie autorių pasidalijo žvėrių takais žengti jį paskatinęs garbės medžiotojas Benas Čiutys. Nuoširdžiai kūrėją pasveikino ir kiti susirinkusieji į pristatymą.
K. Slivskis pasakojo, kas jį paskatino parašyti pastarąją knygą: augantis vilkų skaičius ir jų padaromi nuostoliai kelia susirūpinimą. Apie tai privalu kalbėti, kad visuomenė suprastų šią problemą ir laiku imtųsi jos sprendimo. Autorius paskaitė keletą knygos ištraukų:
„Aleksandras Valentas. Iš žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“, 2017 m., Nr. 6: „Vilkų populiacijos gausos valdymo klausimų kėlimas atsitrenkia į aklinai uždarytas Aplinkos ministerijos duris. Argumentų, kodėl didžiųjų plėšrūnų turėtų būti Lietuvoje gausinama, Aplinkos ministerija nepateikia, sąmoningai pasirinkdama poziciją ignoruoti gamtos mokslininkų, gyvulių augintojų, medžiotojų nuomones. Kai logiško, mokslinio gamtosauginio ar ūkinio pagrindo nėra, belieka konstatuoti, kad tai yra politinis sprendimas.“
Petras Dabrišius, Telšiai: „Tai, kas dabar gamtoje vyksta sumanius neapgalvotai padidinti vilkų gausą, yra tikriausia gamtos katastrofa. Tai toks atsargus žvėris, kad tik nedaugeliui nusišypso sėkmė jį sumedžioti, ir tai dažniausiai atsitiktinai… Aš visai nesuprantu, ko tuo siekiama, – juk bus sunaikinta ne viena žvėrių rūšis.“
Gytis Misiukevičius, Vilnius: „Akivaizdžiai perlenkta lazda. Čia nėra abejonės, jog taip nutiko dėl to, kad gaunami Europos pinigai ir juos reikia įsisavinti. Sudarytos programos, gautos solidžios lėšos. Aš galiu tiesiai šviesiai pasakyti, jog tai tikrų tikriausia vagystė. O ūkininkams ir medžioklės ūkiui daromi didžiuliai nuostoliai.“
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas, ilgametis Seimo narys Bronius Bradauskas: „Greitai bus kaip po karo – miškuose tik vilkai.“
Vytautas Gudonis, Varėna: „Kodėl neklausoma gamtos mokslininkų rekomendacijų, bet klausoma „Baltijos vilko“ asociacijos?
Šias eilutes rašau lapkričio viduryje – vilkai jau yra papjovę 666 gyvulius. Ką tik sudraskė dar 30 avių prie pat namų.
Negaliu suprasti, kaip galima taip mylėti plėšrūną žvėrį, kuris daro tokius nuostolius ir žlugdo kaimo žmones.
Dažnai galvoju, iš kur atsirado tokia meilė vilkui, kuris neduoda jokios naudos, tik padaro žalą, už kurią tenka mokėti nemažus pinigus, beje, iš medžiotojų kišenės. Kur tie gyvūnų globėjai – žalieji? Kai koks šeimininkas nuskriaudžia katiną ar šunį, tai kyla didžiausias skandalas, rodo per televiziją. O kodėl tie žalieji nekelia skandalo, kai ūkininkas ryte randa išpjautas avis, o kitos dar vaikšto su kabančiais viduriais.“
Po šių perskaitytų eilučių K. Slivskis paprašė tylos minute pagerbti knygos kūrimo laikotarpiu anapilin išėjusį V. Gudonį.
„Plungė“ didžiuojasi, kad jau bene dvidešimt metų K. Slivskis rengia skaitytojams išskirtinį puslapį „Gamta. Medžioklė. Žūklė“. Jame – ne tik nuostabios nuotraukos, medžiotojų, žvejų gyvenimo aktualijos, bet ir atviri pastebėjimai, mintys iš dienoraščio. Džiugu, kad kolega visur suspėja, dalyvauja daugybėje fotografijos parodų, kitų renginių, užsiima visuomenine veikla ir kuria itin produktyviai.
Redakcijai K. Slivskis yra dovanojęs ne vieną savo leidinių. Sveikiname jį ir linkime, kad – kaip jis pavadino vieną iš savo knygų – pabaigos niekada nebūtų.
„Plungės“ inf.