
KseniaChernaya iliustracija iš pexels.com
Lietuviai labai dažnai yra įvardijami kaip ta tauta, kuri itin daug dėmesio skiria savo namams. Norisi gyventi tokioje erdvėje, kuri yra ne tik patraukli, kelia geras emocijas, tačiau taip pat ir funkcionali, nereikli.
Interjero dizaineriai pastebi, kad lietuviai vis daugiau dėmesio skiria kokybei. Pirmiausia dėl to, kad apskritai auga poreikis samdyti specialistą, kuris padeda sukurti namų aplinką, o antra – renkantis medžiagas, suvokiant, kad ekologiškos bei geros kokybės, net ir kainuodamos daugiau, labiau atsiperka.
Apie tai, kokių būstų dažniausiai nori lietuviai, kalbiname dizainerę Vijolę.
Norisi modernios klasikos
Nors atrodo, kad dar visai neseniai daugelyje namų karaliavo Skandinaviškas stilius suderintas su Boho priemaiša, visgi, interjero dizainerė Vijolė teigia, kad moderni klasika – tai, ką renkasi lietuviai.
“Gali atrodyti, kad vienas arba kitas stilius, kaip mada, karaliauja konkrečiu metu. Tačiau dažniausiai taip tik atrodo, kadangi mados dažniausiai akcentuojamos, tad ir susidaro toks įspūdis”,- teikia dizainerė.
“Lietuviai yra modernios klasikos mylėtojai. Joje dažnai yra ir šiek tiek prabangos, elegancijos. Šio stiliaus poreikį tautiečių namuose lemia ilgaamžiškumas ir praktiškumas. Paprasčiausiai – tokio interjero namai dažniausiai neišeina iš mados, erdvė ir po daugelio metų atrodo jauki bei prižiūrėta. Nors šiuo atveju mada – niekada neturėtų būti prioritetas”,- priduria.
Vecislavas Popa iliustracija iš pexels.com
Modernios klasikos esmė – tradicija neatsiejama nuo minimalizmo, ryškių akcentų bei jaukumo. Suderinti šias tris savybes yra tikrai įmanoma, tik dažnai į pagalbą tenka kviesti specialistus, kurie pirmiausia kuria vizualizacijas, o tik paskui įgyvendina praktinius sprendimus. Tai yra puiki galimybė sutaupyti ir daug laiko, ir pinigų.
Kuo daugiau dėmesio kokybei
Pastebima, kad lietuviai ne tik sutinka mokėti brangiau už pačius namų projektus, kad tik jie iki mažiausių smulkmenų atitiktų poreikius, tačiau taip pat ir renkantis medžiagas, baldus, interjero akcentus – netaupo. Suprantama kokybės kaina, kuri atsispindi ne tik daikto arba medžiagos tarnavimo laiko tarpe, tačiau ir vizualiniame pateikime. “Mūsų klientai dažnai sako – mokėsiu tiek, kiek reikia, tačiau noriu, kad daiktas tarnautų man 20 metų ir galėčiau apie jį negalvoti”,- priduria Vijolė.
Vertinama ne tik estetika, tačiau ir funkcionalumas
Komponuojant namus taip pat daug dėmesio skiriama ne tik patrauklumui, tačiau ir funkcionalumui. Tai yra, norisi kurti tokius namus, kurie nėra reiklūs, atrodo puikiai, tačiau nėra sunku juos tokius išlaikyti. Tam įtaką padarė ne tik gana intensyvus gyvenimo ritmas, tačiau ir poreikis vietoje namų tvarkymo rinktis kur kas smagesnes veiklas.
Reikia daugiau erdvės
Dažnas lietuvis taip pat mieliau perka būstus, kurie vizualiai atrodo erdvesni arba ir yra didesnio ploto. Norisi, kad kiekvienas šeimos narys turėtų po savo kambarį, žinoma, kad namuose nesijaustų slogumo. “Tikrai ne tik didelės kvadratūros būstai yra erdvūs. Juk vizualiai erdvumo įspūdį galima sukurti ir su įvairiais interjero akcentais”,- pasakoja Vijolė. “Tai gali būti veidrodžiai, tinkamai parinkti langų uždangalai, kitos smulkmenos”.
Minimalizmas ir jaukumas
Galiausiai, lietuvių namuose vis dažniau karaliauja minimalizmas. Norisi jaukių, stilingų namų, tačiau prioritetas yra skirtas tokiems, kurie nėra reiklūs, jiems nereikia skirti daug nuolatinio dėmesio, tačiau galima džiaugtis švara ir tvarka.
Kadangi šiuo metu lietuvius dažniausiai domina vieno aukšto namų projektai – tokius dažniausiai ir tenka kurti interjero dizaineriams. Visgi, kad ir koks yra būstas – jis visada turi potencialo ir visada gali tapti skoninga, jaukia erdve, kurioje galima slėptis nuo viso pasaulio.