Gruodžio pabaigoje posėdžiavę Savivaldybės tarybos nariai nutarė, jog reikėtų pasidomėti skandalą sukėlusiais ir visoje šalyje išgarsintais savo kolegos Visvaldo Nekrašo poelgiais. Tai padaryti pavesta tarybos narės Marės Valaitienės vadovaujamai Etikos komisijai, kuri į posėdį rinkosi sausio 13-ąją.
Priminsime, jog Savivaldybės tarybos nario, UAB Plungės sveikatos centro gydytojo psichiatro V. Nekrašo elgesys pirmąkart viešumon iškilo gruodžio 15-ąją, kai į ligoninės priėmimo skyrių dėl sužalojimų kreipėsi UAB Plungės sveikatos centro, kuriam vadovauja Irena Nekrašienė, slaugytoja R. M. Moteris pareiškė, jog ją sumušė gydytojas V. Nekrašas. Tiesa, vėliau nukentėjusioji sakė jokių pretenzijų daktarui neturinti, pareiškimo policijai rašyti nepanoro.
Įvykis greitai iškilo viešumon – apie tai rodyta per televiziją, aprašyta respublikinėje ir vietos spaudoje. Tačiau pastarasis nutikimas buvo vieni niekai, palyginus su tuo, kas įvyko po kelių dienų, tiksliau – gruodžio 18-osios naktį. Tuomet V. Nekrašas, į savo namus Noriškių kaime išsikvietęs policiją ir greitąją medicinos pagalbą, pro namo duris į kiemą išstūmė visiškai nuogą tą pačią moterį – slaugytoją R. M., o pats, nieko nepakomentavęs, užtrenkė duris. Šis gydytojo ir politiko poelgis taip pat iškilo viešumon.
Manydami, kad V. Nekrašas savo elgesiu peržengė padorumo ribas ir suteršė tarybos nario vardą, kai kurie politikai nusprendė, jog šio reikalo turėtų imtis Etikos komisija.
Susirinkę į posėdį, Etikos komisijos nariai svarstė, ar jame dalyvauti gali žiniasklaidos atstovai. Mat Savivaldybės tarybos veiklos reglamente nurodyta, kad Etikos komisija negali viešinti savo tyrimų, kol jie nėra baigti. „Tačiau mes kol kas nieko netiriame. Ir žinome tik tiek, kiek parodė per televiziją, parašė laikraščiai. Kadangi remiamės žiniasklaidos pateikta informacija, ko gero, net neturime teisės reikalauti, kad žurnalistai posėdyje nedalyvautų“, – sakė Babrungo seniūnijos šeimų bendruomenės „Tėviškė“ atstovė, komisijos narė Janina Danielienė. Jai pritarė ir kitas komisijos narys, Žemaičių Kalvarijos bendruomenės „Gardai“ pirmininkas Bronius Kleinauskas. Taigi nuspręsta – nuo žurnalistų kol kas dar nėra ko slėpti.
Išties komisija kol kas turi tik tą informaciją, kurią apie V. Nekrašo poelgius paviešino spauda ir televizija. Tačiau nutarta tuo neapsiriboti. Pasak komisijos pirmininkės M. Valaitienės, norint išsiaiškinti, ar visa tai tiesa, reikia daugiau medžiagos. Todėl nutarta kreiptis į policiją ir medicinos įstaigas – žinios iš pareigūnų ir medikų padėsiančios įsitikinti, kad viskas buvo taip, kad rašė laikraščiai, rodė televizija, t. y. kad minėtoji slaugytoja sausio 15-ąją kreipėsi į priėmimo skyrių, buvo sumušta, o sausio 18-osios naktį, matant policininkams ir medikams, nuoga išstumta laukan.
Nuspręsta kreiptis ir į patį V. Nekrašą, reikalaujant iš jo raštiško savo poelgių paaiškinimo. O kas, jei jis reikalavimo nepaisys? „Manau, Nekrašas turėtų parodyti pagarbą komisijai ir atsakyti į tai, ko prašome“, – sakė J. Danielienė.
Komisijos narys Albinas Klimas siūlė išklausyti ir antrąją pusę – apklausti ir nukentėjusiąją R. M. Kiti komisijos nariai tam nepritarė. „Mes nesam tardytojai. Mus domina tik, ar vyko tai, kas aprašyta laikraščiuose, ar V. Nekrašas pažeidė viešo asmens elgesio kodeksą, ar peržengė padorumo, žmogiškumo ir kitas ribas. Giliau nesikapstysime“, – sakė M. Valaitienė.
A. Klimas neatlyžo – reikia išklausyti ir moterį. „O gal ji, norėdama pavaidinti ir išgarsėti, savo noru išbėgo į kiemą?“ – samprotavo A. Klimas.
Vis dėlto apsistota ties tuo, kad pradžiai užteks informacijos iš policijos, medikų ir paties V. Nekrašo paaiškinimo. Kai gaus, ko nori, komisija kibs į darbą – aiškinsis, ar viešas asmuo V. Nekrašas neprasilenkė su tokiems asmenims taikomomis etikos normomis.