Sg klinikos specialistai ne tik konsultuoja, gydo, bet ir nuolat šviečia Vakarų Lietuvos moteris – rašydami straipsnius į vietos laikraščius, organizuodami seminarus, grožio konsultacijas, klienčių vakarus ir panašius renginius. Įstaiga, be bendrosios medicinos, vis stipriau dirba dermatologijos ir estetinės medicinos srityje ne tik Plungėje, bet ir Klaipėdoje, Palangoje, Mažeikiuose.
Nuo šios vasaros gydytojų konsultantų kolektyvas dar pasipildė naujais specialistais – klinikoje pradėjo konsultuoti trys dermatologės: Agnė Višniauskienė, Rita Buivydaitė ir Renata Kliunkienė.
Jaukiai susėdusios apie odos priežiūrą, jos jauninimo galimybes kalbamės su Sg klinikos vadove gydytoja Vanda Bučiene, komercijos direktore Jūrate Milašiene ir specialistėmis – gydytoja dermatologe Agne Višniauskiene, kosmetologe Gima Gudiene ir masažo meistre Nijole Kauniene.
– Sg klinikos dermatologai ir kiti specialistai stipriai dirba estetinės medicinos srityje. Ar provincijos moterys domisi estetinėmis procedūromis?
Vanda Bučienė: „Lietuvės moterys yra ir nori būti gražios visur – ne tik sostinėje. Beje, pastaruoju metu – ir vyrai. Pas mus dirba jaunos ir veržlios gydytojos dermatologės, stiprios kosmetologijos specialistės, bendradarbiaujame su plastikos chirurgais, turime gerą įrangos bazę. Estetinė medicina labai koncentravosi Vilniuje ir Kaune, tačiau Vakarų Lietuvos gyventojams tokios paslaugos tikrai per toli – važiuoti 200–300 kilometrų dėl estetinės procedūros didelė prabanga.“
– Šiandien visa spauda ir internetas mirgėte mirga kosmetikos gaminių ir procedūrų reklamomis. Tačiau, žinant, kad bėgant metams nepaliaujamai vyksta organizmo senėjimas, kartais ateina minčių: ar tai nėra kova su vėjo malūnais? ar pastangos vertos rezultato? ar verta ką nors daryti, jei laiko nesustabdysi?
Vanda Bučienė: „Žinoma, verta daryti, nes, pasitelkus šiandienines dermatologijos, fiziologijos, mechanikos žinias ir šiuolaikines technologijas, senėjimo procesą galima pristabdyti dešimčia ir daugiau metų: 50-metė gali atrodyti kaip 40-metė, 60-metė kaip 50-metė ir t. t. Daryti verta dar ir dėl to, kad nebūtina atrodyti jauniau, bet atrodyti geriau! Tada ir jausitės geriau.“
Agnė Višniauskienė: „Mūsų veidas sensta dėl išorinių veiksnių (šalčio, saulės poveikio, rūkymo, netinkamos mitybos) ir vidinių biologinių procesų. Būtent dėl pastarųjų vyksta veido kontūro ir formos kitimas, riebalinio audinio mažėjimas, giliųjų raukšlių formavimasis. Biologiniam odos senėjimui daugiausia įtakos turi genetiniai faktoriai, ligos, vartojami vaistai. Taigi, norint atjauninti veidą, neužtenka jo pamaitinti ir padrėkinti – reikia atkurti jo biomechaniką, gerinti kraujotaką ir limfotaką.“
– Ar norite pasakyti, kad gerai parinktas ir brangus kremas neduos mums jokio rezultato?
Gima Gudienė: „Gerai išvalytas, sudrėkintas, pamaitintas veidas visiems aplinkiniams parodys, kad jūs elegantiška, save prižiūrinti moteris. Geras kremas pamaitins, paskaistins, išlygins smulkias raukšles. Deja, kremai negali būti laikomi senėjimą stabdančia priemone dėl vienos labai paprastos priežasties – jie nepasiekia odos giliųjų audinių (dermos), nes nėra tiek skvarbūs, kad įveiktų epidermio barjerą. Iš tiesų realų poveikį dermai (ir senėjimo procesui) turi tik du kremuose naudojami aktyvūs preparatai: vitaminas A (retinolis) ir vitaminas C.“
– Tad kurios jauninimo priemonės yra veiksmingos?
Vanda Bučienė: „Didžiausia blogybė yra tai, kad moterys (o kartais ir neprofesionalios kosmetologės) nemoka pasirinkti priemonių – neparuoštai odai mezoterapija ar bet kuri kita estetinė procedūra neduos efekto. Pradėti jauninimo programą visada reikėtų nuo didesnių koncentracijų rūgštinių „pilingų“ – jie pašalina viršutinį epidermio sluoksnį, taip suaktyvindami regeneracijos procesus. Vietoje seno suragėjusio epidermio atauga švelnus, geriau maitinamas epidermio sluoksnis, taip oda paruošiama sudėtingesnėms procedūroms: mezoterapijai, PRP, raukšlių užpildymui.“
– Kai pradedame kalbėti apie injekcines procedūras, moterys iš karto pasidalija į dvi stovyklas: tas, kurios „gali pakentėti“, ir tas, kurios kategoriškai atsisako kęsti skausmą ne dėl sveikatos, o dėl grožio. Negi tikrai nėra alternatyvos – nori rezultato, turi kentėti injekcijų skausmą?
Agnė Višniauskienė: „Deja, visiškos alternatyvos nėra: mūsų epidermis saugo mus nuo bet kokių išorės medžiagų. Tad norint „įnešti“ aktyvią medžiagą giliau tenka epidermį kažkaip „pradurti“: elektroporacijos, radijo dažnio bangomis ar injekcijomis (beje, pirmos dvi kiek mažiau veiksmingos, bet visai neskausmingos!). Galima tik gudrauti – šiandien grožio klinikose prieš injekcines procedūras naudojamas nuskausminamasis gelis, kuriami prietaisai, kurie iš karto darytų kelias injekcijas. Pvz., mūsų klinikoje naudojamu mezoterapijos prietaisu iš karto daroma 12 mikroinjekcijų, tad 12 kartų sumažėja mezoterapijos laikas, be to, vienkartinės mikroadatos labai plonos, mažai traumuojančios, kartu naudojamas vakuuminis odos patempimas, todėl skausmo veiksnys sumažinamas iki minimumo.“
– Kokia jūsų nuomonė apie audinių užpildus? Hialurono pripumpuotų lūpų pilni ne tik vakarietiški interneto portalai, bet ir Lietuvos žurnalai, kita žiniasklaida. Formuojasi atmetimo reakcijos: gal geriau visai nereikia tokio „grožio“?
Jūratė Milašienė: „Protingai ir tinkamai naudojamos visos šiuolaikinės priemonės yra geros, tik gerųjų pavyzdžių nepastebime, o blogieji krenta į akis… Šiandien Lietuvos rinkoje siūlomi preparatai yra aukščiausios kokybės ir teisingai parinkti bei panaudoti neturi žmogui mesti nenatūralumo šešėlio. Mūsų klinikos dermatologai ir estetikos specialistai griežtai nusistatę prieš tokią komerciją: dirbame tam, kad padėtume, ne tam, kad parduotume. Mūsų aparatinių procedūrų efektą moterys pamato jau po vieno apsilankymo, o raukšlių užpildymo ir botulino procedūras atlieka griežtai tik gydytojos dermatologės.“
– O ką galite patarti moterims, kurios nenori jokios invazijos į savo kūną, veidą? Ką joms daryti?
Nijolė Kaunienė: „Gražiai ir natūraliai senti irgi reikia mokėti: kad veidas nebūtų pavargęs, paburkęs, kad nebūtų maišelių po akimis, kad lūpų kampučiai nerodytų liūdesio, moterys natūralistės gali rinktis masažą. Reguliarus veido ir kaklo raumenų masažas – tiek namie (tepant kremą tinkamais judesiais, ilgai šukuojant plaukus), tiek specialistų atliekamas – atpalaiduoja, drenuoja, gerina kraujotaką. Profesionalus periodiškas masažas gali būti efektyvus neleidžiant veidui prarasti formos, kontūro, neleidžiant formuotis raukšlėms. Šiuo metu išpopuliarėjęs Kobido masažas – tikrai nuostabus atradimas natūralistėms.“
– Visos jūsų specialistės labai gražios ir nenusakomo amžiaus. Kokia paslaptis? Ar tai jūsų atliekamos procedūros duoda tokį rezultatą?
Vanda Bučienė: „Procedūros – taip pat (šypsosi). Bet pirmiausia – meilė sau, savo gyvenimui ir darbui, kuriame prabėga didžioji dalis tavo kasdienos. Laimingos moterys visada gražios. Mes mylime tai, ką darome. Nuo pat klinikos įsikūrimo vadovaujamės nuostata: čia negali dirbti nė vienas darbuotojas, kurio pašaukimas nėra tarnauti žmogui ir kurti grožį. Esame idėjinės, ir pas mus kitokie nepritampa. Mūsų pacientai (-ės) ir klientai (-ės) ne tik užmoka už procedūrą nurodytą kainą, bet neretai neša savo pamėgtoms specialistėms gėles, saldumynus… Tokia abipusė meilė ir ištikimybė.“
O mano nuomonė tokia, kad amžių kone labiausiai išduoda ne veidas, o rankos. Ar jų senėjimą galima sustabdyti? Skaitau apie masažus, parafino kaukes https://www.manikiuras.eu/257-parafinas ar jos veiksmingos? Nes esu porą sykių bandžiusi, tai tikrai gera savijauta po to buvo.
Aš savo odos priežiūrai visada renkuosi plaukų šalinimas lazeriu Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje
Įdomus straipsnis apie grožį ir amžių! Sužinokite daugiau apie išmaniuosius namus ir jų automatizavimą čia.