Talentinga Plungės „Saulės“ gimnazijos IVb klasės moksleivė Bernadeta Griciūtė skina laurus rajono, apskrities ir net respublikiniuose rašinių konkursuose, lietuvių kalbos olimpiadose. Šiomis dienomis mokyklą pasiekė dar viena džiugi naujiena: rašinys apie buvusį ilgametį šios ugdymo įstaigos direktorių, puikų mokytoją Juozą Milašių Bernadetai pelnė švietimo ir mokslo ministro parašu patvirtintą antrojo laipsnio diplomą Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurse.
Ir pedagogus, ir bendraamžius stebina visapusiškai geras merginos mokymasis – visi dalykai jai lengvai perkremtami. Tačiau arčiausiai širdies – filologija. „Unikalaus talento mergina jau greitai paliks gimnaziją, o tokių gabių mokslui, besidominčių kūrybiniu rašymu, filologija moksleivių retai pasitaiko. Juolab kad mokinės pasiekimai vertinami ne tik rajone, ji pastebėta ir šalies mastu“, – džiaugėsi abiturientės lietuvių kalbos mokytoja Rita Barniškienė.
Pedagogė pasakojo, kad Bernadetą moko trejus metus. Jos skatinama ir palaikoma moksleivė dalyvavo filologų konkursuose, konferencijose, savo kūrybos darbais pelnė prizines vietas, pripažinimą apskrityje ir šalyje.
Praėjusiais metais B. Griciūtė laimėjo pirmąją vietą rajono bendrojo lavinimo mokyklų moksleivių rašinių konkurse „Žemaitės plunksną paėmus“, kur reikėjo pateikti savo kūrybą žemaitiškai.
Jos amžiaus grupėje tarp 67 rašinių prizinė – trečioji – vieta Bernadetai teko ir Telšių apskrities moksleivių rašinių konkurse „Kelias nėra karo laukas, kuriame reikia kovoti“. Antroji vieta užimta apskrities jaunimo literatūrinių kūrinių konkurse „Septintoji kalva“.
Kaip jau minėjome, Bernadeta reikšmingiausią apdovanojimą – švietimo ir mokslo ministro pasirašytą antrojo laipsnio diplomą už labai gerą publicistiką ir eseistiką – pelnė šiemet Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurse. Balandžio 24–26 dienomis Kuršėnuose vykusiame šio konkurso respublikiniame etape plungiškės rašinys „Eadem sed aliter, arba Mano lotynų kalbos mokytojas“ apie mokyklos legenda tapusį buvusį „Saulės“ gimnazijos direktorių J. Milašių sulaukė pagiriamųjų žodžių. Nors daugelis šį garbų pedagogą pažįsta kaip muzikuojantį, kelių muzikos ansamblių vadovą, Bernadeta jį kūrybingai pristatė kaip talentingą lotynų kalbos mokytoją. Jos nuomone, J. Milašius yra daug spalvingesnė asmenybė už bet kurį profesorių, žymų politiką ar pramogų pasaulio žvaigždę.
Pasak R. Barniškienės, šis abiturientės pelnytas diplomas – pirmas toks aukštas „Saulės“ gimnazijos mokinio įvertinimas Jaunųjų filologų konkurse.
Dar būdama dešimtokė, B. Griciūtė Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurse debiutavo su savo romanu „Romanas „Facebook’e“. Jis sulaukė palankių vertinimų.
Mergina pasakojo, kad jau šeštoje klasėje svajojo tapti gera knygų redaktore. Baigusi gimnaziją savo ateitį sies su kalbomis, humanitariniais mokslais, vertimais. O ar yra nemėgstamų kūrinių? Nelabai jai patinka analizuoti herojinius epus. Anot moksleivės, kūrinys turi sukrėsti, sudominti, o epinės poemos nelabai priimtinos šiuolaikiniam skaitytojui. Ji apgailestavo, kad mokyklos programų reikalavimai moko ne vertinti, analizuoti kūrinį, o jį pateikia kaip citatų objektą, kurį reikia pritaikyti tam tikriems egzaminų reikalavimams.
Abiturientė nusišypsojusi prisipažino, kad jau vaikystėje susidomėjusi klausydavosi tėvų sekamų pasakų, o kai išmoko skaityti, godžiai rydavo knygas, skaitydavo močiutės užrašytus atsiminimus apie vaikystę. Didelį įspūdį jai paliko Sauliaus Tomo Kondroto romanas „Žalčio žvilgsnis“.
Kaip Bernadeta viską suspėja? Juk ji ne tik pirmūnė, bet ir puikiai piešia. Taip pat nori išmokti groti gitara, dalyvauja gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro veikloje, mokosi Nacionalinėje moksleivių akademijoje, dalyvauja įvairiuose filologų konkursuose, olimpiadose. Vien piešimas pareikalauja daug laiko ir pastangų. O kur dar pasirengimas egzaminams, kasdienis namų darbų ruošimas…
„Kuo daugiau darai, tuo daugiau suspėji. Nacionalinėje moksleivių akademijoje yra galimybė susipažinti su gabiausiais Lietuvos moksleiviais, iš kurių galima labai daug ko išmokti. Būdamas ten supranti, kiek daug yra įvairių sričių, kuriose dar galima tobulėti, neužmigti ant laurų“, – sakė B. Griciūtė.