
Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos šokių grupė „Prie orkestro“, dažniausiai koncertuojanti su mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestru (vadovas Artūras Urniežius) – kiekvienos šventės puošmena. Gražuolės kolektyvo merginos patraukia praeivių žvilgsnius, sužavi šokių judesiais, elegancija.
Prasidėjus mokslo metams, merginoms, ypač vyresniųjų klasių, dėl repeticijų ir pasirodymų darosi sunku derinti laisvalaikį ir mokslus, tačiau viską atperka prasminga veikla ir galimybė pabūti su draugais.
Būtinas susiklausymas ir kantrybė
Kaip sakė merginų grupės „Prie orkestro“ vadovė Aida Brazdeikienė, kolektyvas greit švęs savo veiklos dešimtmetį. Čia susibūrusios puikios, jaunos, energingos ir labai elegantiškos merginos. „Dirbame daug, repetuojame. O siekiant tapti geriausiais – būtina susiklausymas ir kantrybė. Gyvenime pastebėjau dėsnį: kuo daugiau užsibrėžei – tuo daugiau padarai. Dažniausiai repeticijos vyksta du kartus per savaitę, jos suintensyvėja prieš kokią nors išvyką ar pasirodymą. Tuomet valandų tikrai neskaičiuojame, dirbame tiek, kiek reikia. Mergaitės gabios, joms puikiai pavyksta derinti šokį ir mokslus, o kiekviena išvyka ar pasirodymas tik sustiprina draugystę“, – kalbėjo A. Brazdeikienė.
Viskas turi derėti
Pakalbinta Plungės „Saulės“ gimnazijos vienuoliktokė Ugnė pasakojo, kad tapti šokėja ją paskatinusios draugės. Anksčiau žaidusi krepšinį, mergina aistrą sportui iškeitė į šokį. „Man labai patinka šokti, esame susidraugavę su kolektyvu, nuolat plečiame pažinčių ratą. Manau, kad kiekvienas turėtų rasti tinkamiausią sau pagal pomėgį veiklą,“ – sakė Ugnė.
Šiemet jau abiturientė Kamilė prasitarė, kad jai patinka ne tik šokis, jo judesiai. Merginos priverstos išmokti pasitempti, derinti aprangą, makiažą, tobulinti laikyseną. Viskas šokyje turi derėti. Išeinant į sceną, privalu, kad būtų tam tikras sceninis įvaizdis.
Merginos pasakojo, kad kosmetika, sijonukai ir taip vadinamieji burbulai turi būti suderinti, todėl vadovė visada duoda gerą patarimą.
Jūreiviai negalėjo atitraukti akių
Pasak vadovės, šokėjų veikla sudėtinga. Sinchroniškai turi judėti mergaičių galva, kojos, rankos. Ką jau kalbėti apie puikią laikyseną. „Choreografiją dėliojame taip, kad šokėjos tiesiog privalo jausti viena kitą, žingsniuoti kartu. Kolektyvui nuolat tenka dalyvauti miestų šventėse, orkestrų konkursuose Lietuvoje ir už jos ribų“, – pasakojo vadovė. Ji prisiminė vieną kuriozinę situaciją, kuomet jos mergaitės prieš porą metų dalyvavo Klaipėdos jūros šventėje, o už jų žygiuojanti jūreivių kolona tiesiog negalėjo atitraukti nuo merginų akių.
„Labai didelio publikos susidomėjimo panelės sulaukė ir Vengrijoje – visi tik ir klausinėjo, iš kur jos, prašė leidimo nusifotografuoti šalia“, – sakė A. Brazdeikienė.
Išvykose patiria nuotykių
Merginos pasakojo, kad keliaujant su šokių grupe ir orkestro vaikinais nutinka įvairiausių nuotykių. Štai keltu plaukiant į Švediją, kapitonas pranešė, kad už borto iškritę du keleiviai. Visa Lietuvos komanda susispietusi į būrį bandė aiškintis, ar ne saviškis iškritęs. Tuo metu kaip tik trūko vieno orkestranto. Visi lakstė, panikavo, ieškojo. Pasirodo, jaunuolis niekur nepradingęs. Jis tiesiog užsimiegojęs išlindo iš kajutės.
Šokėjos prisiminė, kad Vokietijoje pučiamųjų instrumentų orkestro jaunuoliai tiesiog prašyte prašėsi priimami gyventi kartu su šokėjomis. Neva jiems užmigti trukdžiusi smarvė iš kiaulių fermų. O gal jie tik pokštavo?.. Ugnė ir Kamilė juokavo, kad orkestro berniukai esą labai paslaugūs, visos šokėjos juos vadinančios „mažaisiais džentelmenais“: kai reikia, jie padeda, duris atidaro, ranką paduoda.
Šokėjos – labai
savarankiškos
A. Brazdeikienė prasitarė, kad šokėjos yra labai savarankiškos. Joms yra tekę savo jėgomis netgi dainų šventei pasiruošti. Vadovė prisiminė tąkart susirgusi, tad kurį laiką negalėjusi vesti užsiėmimų. Jos šokėjos, susisiekusios su Vilniuje esančiais šventės organizatoriais, išanalizavo repertuarą, pačios rinkosi į repeticijas, šauniai dirbo, repetavo ir, kaip visada, gražiai pasirodė.
Šiuo metu merginos taip pat ruošiasi kitais metais vyksiančiai dainų šventei Vilniuje. Reikės daug dirbti, dalyvauti seminaruose, susipažinti su repertuaru. Pasak pašnekovės, jei pavyks rasti rėmėjų, šokėjos galės vykti su savo programa į Čekiją.
Skatina mokytis kalbų
Merginos pasakojo, kad kai kurioms yra tekę šokti ir krepšinio rungtynių pertraukėlių metu. Ir Ugnė, ir Kamilė labai džiaugėsi, kad šokiai – jų mėgiamas užsiėmimas. Jos tikino, kad prasminga veikla ne tik padeda susirasti naujų draugų, praplečia akiratį, bet ir skatina mokytis užsienio kalbų. „Visi, kas daug keliauja, susipažįsta su kitais kolektyvais, tiesiog privalo kalbėti nors viena užsienio kalba“, – prasitarė Kamilė.
Linksmos orkestro šokėjos ir jaunatviška jų vadovė visiems linkėjo gerų mokslo metų, puikių rezultatų. Jos skatino nebijoti pasinerti į savo pomėgius atitinkantį laisvalaikio užsiėmimą.