
Į redakciją prieš kurį laiką kreipėsi Bronislava Laučienė, gyvenanti V. Mačernio g. 9, Plungėje. Moteris gauna kompensaciją už namo renovaciją, tačiau jai kyla neaiškumų dėl mokėjimų, kurie privalomi kas mėnesį. Ji atidžiai seka kiekvieną piniginį atskaitymą ir užfiksavo, kad yra ženklių neatitikimų: kasmėnesiniai mokėjimai nekinta jau 4 mėnesius. Kaip taip gali būti?
Plungiškei neramu, kad dėl to ateityje gali iškilti sunkumų, jei, pavyzdžiui, pasikeistų jos buto savininkai. Moters aiškinimu, mokamo kredito suma jau turėtų siekti šių metų gruodžio mėnesį numatytą sumą – 8 909 eurus, tačiau sąskaitos to neatspindi: kredito likutis nurodomas 9080 eurų – toks, kuris turėjo būti fiksuojamas rugpjūčio mėnesį. Negana to, paskutinė sąskaita nurodo, kad yra pradėti skaičiuoti delspinigiai.
„Mes, pensininkai, gauname kompensaciją už būsto renovaciją. Stebiu mokėjimus, kiekvieną mėnesį pasižymiu, kiek yra atskaityta, bet jau 4 mėnesius valdiški pinigai nenuskaitomi. Ėjau į Šiaulių banką, ten pasakė, kad čia „Plungės būstas“ viską tvarko, nes jis yra paėmęs pinigus. Buvau ir „Plungės būste“, kalbėjau su direktoriumi, nusiuntė pas buhalterę, su ja sudėtinga buvo kalbėtis, bet esmė, kad klaidą pripažįsta, sako, kad situacija yra jiems žinoma, kad programuotojai viską sutvarkys, tačiau ar tiek ilgai viskas turi užtrukti? Paskutinė sąskaita atėjo su nurodymu, kad reikia sumokėti delspinigius, nedaug, 29 centai, bet juk aš neturiu jokių reikalų su valdiškais pinigais. Man aiškino, kad nieko nereikia mokėti, bet, žinote, vis tiek neramu, norisi, kad visi mokėjimai būtų tvarkingi, nes nežinosi, kas gali nutikti ateityje. Gal čia ne vienas mūsų namas yra patekęs į tokią situaciją, gal kiti tiesiog nežiūri į gaunamas ataskaitas, įmeta į stalčių, ir viskas. O kaip įrodyti, kad yra mokėta? Arba, sakykim, aš negausiu kompensacijos, kas tada?“ – pasakojo garbaus amžiaus plungiškė.
„Plungė“ sulaukė savivaldybės įmonės „Plungės būstas“ vyr. buhalterės Raimondos Česnauskienės atsakymų į ponios Bronislavos klausimus.
„Plungės būstui“ situacija žinoma. Keičiant klientų aptarnavimo programą į naujesnę, importavimo ir programavimo metu buvo padaryta klaida, ir šiai gyventojai viskas buvo paaiškinta.
Programuotojai problemą sprendžia, bet kol kas nepavyksta gauti reikiamo rezultato. Tikimės šią problemą išspręsti artimiausiu laiku.
Patikiname, kad būsto pardavimo ar perleidimo atveju kredito likutis visada derinamas su kreditą suteikusia įstaiga.
Visi mokėjimai už kredito ir palūkanų kompensaciją yra užfiksuoti ir jie niekur nedings, todėl šio namo gyventojai, kurie gauna kompensaciją, gali būti ramūs. Tiesiog mokėjimo pranešime atsispindi klaidinga periodinė ataskaita.
Pažymime, kad pagal AB Šiaulių banko pasirašytos kredito sutarties sąlygas šio namo gyventojai kredito įmokas moka už einamąjį mėnesį.
Plungės rajono savivaldybė, vadovaudamasi LR Vyriausybės teisės aktais, neturi teisės suteikti kompensacijos už einamąjį mėnesį, nes kompensacija skiriama už praėjusį laikotarpį, dėl to susidaro delspinigiai“, – dėstė R. Česnauskienė.
B. Laučienė pastabų turėjo ir dėl sąskaitų. Moterį esą pasiekusi informacija, jog popierinės sąskaitos iš „Plungės būsto“ gyventojų nebepasieks. „Aš neturiu interneto, nemoku naudotis technologijomis, kaip tada bus? Manau, kad ne viena aš tokia esu“, – bėdojo ji.
„Plungės būsto“ direktorius Eugenijus Palubinskas į šį nuogąstavimą atsakė: „Visiems siuntėme pranešimus, kad, jeigu gyventojas sutinka, gali užpildyti prašymą, kad sąskaitas nori gauti el. paštu. Pranešime nebuvo nurodyta, kad gyventojas privalo gauti sąskaitas gauti el. paštu. Jeigu gyventojas prašymo nepildė ar nepildo, sąskaitas gaus ir toliau popierines.“