Šią stovyklą jau prieš 10 metų pradėjo organizuoti Žemaitijos nacionalinio parko direkcija. Kūrybinės stovyklos vadovė – Žemaitijos nacionalinio parko kultūros paveldo skyriaus vedėja Aldona Kuprelytė, partneriai – Platelių meno mokykla.
Pirmoji stovykla-seminaras „St. Riaubos kelias“ įvyko 2004 metais ir buvo skirta tautodailininko Stanislovo Riaubos 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Vėliau rengtos panašios stovyklos, kurių tikslas – išsaugoti unikalų Platelių krašto apylinkių savitumą.
Šiais metais į stovyklą susirinko 7-12 klasių jaunuoliai iš Plungės, Platelių, Žemaičių Kalvarijos ir Vilniaus. Juos amatų mokė Viktoras Raibužis, Vytaras Gedvilas, Laimutė Puidokienė, Vilma Rečkauskienė, Dalia Jakštienė, Virginijus Mikuckis, Vaida Blistrubienė, Aldona Kuprelytė. Restauravimo darbams vadovavo menininkas Antanas Vaškys.
Dvi dienas užsiėmimai vyko Platelių tradicinių amatų centre, kitomis dienomis dalyviai restauravo ir tvarkė mažosios architektūros objektus Beržore, Stirbaičiuose, Plateliuose, Godeliuose, Mačiūkiuose, Gegrėnuose.
Stovyklos metu restauruoti ir sutvarkyti du akmeniniai paminklai Laumalenkų kaime ir Beržoro kapinėse, koplytstulpis Šv. Jonui Nepomukui Stirbaičių miške, netoli Beržoro, dekoratyvinė skulptūra „St. Riaubai“ ir koplytstulpis Šv. Marijai Godelių kaime. Taip pat nepamiršti ir kiti mažosios architektūros objektai.
Vakarais stovyklos dalyviai lankė žinomus objektus, susipažino su tautodailininkais. Taip pat užsiėmė ir kita veikla: žaidė lietuvišką ritinį (ripką), šoko tradicinius šokius. Stovyklautojai mokėsi įvairių amatų: austi, siuvinėti, pinti iš vytelių, drožti klumpes, kalvystės, lieti žvakes.