Trečiadienį Plungės rajono savivaldybėje posėdžiavo Sveikatos ir socialinės apsaugos komitetas. Aptartos sveikatos apsaugos paslaugų ir kokybės gerinimo, socialinės paramos ir paslaugų įgyvendinimo programos, sveikatos priežiūra mokyklose. Aršių diskusijų sukėlė klausimai dėl tyliųjų zonų, triukšmo, netikėta linkme pasisuko Plungės rajono greitosios medicinos pagalbos įstatų tvirtinimas.
Daug triukšmo dėl svarstyklių
Aptariant sveikatos apsaugos paslaugų ir kokybės gerinimo programą bei sveikatos priežiūrą mokyklose, ir vėlei daug priekaištų turėta Visuomenės sveikatos biurui. Labiausiai jo veikla domėjosi komiteto narė Irena Nekrašienė. Kai kurios rajono mokyklos turi savo sveikatos kabinetus, o į kai kurias specialistai važinėja tam tikromis dienomis. I. Nekrašienė teiravosi, kur, jeigu mokykloje nėra sveikatos kabineto, laikoma specialistams reikalinga medicininė įranga: svarstyklės, matuokliai ir pan.
Laikinai biuro direktoriaus pareigas einantis Tadas Šetkauskis dėstė, kad specialistai įrangą vežiojasi kartu, tačiau I. Nekrašienė nelabai tuo norėjo patikėti, dar primindama, kad, pavyzdžiui, svarstyklės turi būti kasmet patikrinamos…
Na, o komiteto pirmininkas Leonardas Želvys ragino T. Šetkauskį daugiau dirbti jaunimo nusikalstamumo prevencijos srityje, šviesti dėl rūkymo žalos, pernelyg ankstyvo lytinio gyvenimo…
Nuo 22 valandos – jokių fejerverkų
Kalbant apie tyliąsias zonas, triukšmo prevenciją rajone, diskusija užvirė dėl fejerverkų. Mat šventėms lipant ant kulnų, vakarais pykšteli jau ne vienas ir ne du. Iki kelintos valandos galima leisti fejerverkus?
Administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Beierle Eigirdienė perskaitė komiteto nariams raštą, gautą iš Žemaitijos nacionalinio parko. Jame prašoma sugriežtinti pirotechnikos naudojimą, nes esą fejerverkų keliamas triukšmas kenkia parko gyvūnijai, drumsčia ramybę čia atvykusiems pailsėti žmonėms, trukdo stebėti paukščius, medžiotojams…
Parke įsikūrę nemažai kaimo turizmo sodybų, tad komiteto narys Alfredas Kazimieras Bieliauskas nuogąstavo, kad pernelyg griežti apribojimai trukdys tose sodybose švenčiantiesiems.
Galiausiai nutarta, kad fejerverkus bus galima leisti iki 22 valandos, išskyrus dieną pasitinkant Naujuosius metus bei įvairias masines šventes.
Tas pats klausimas aršių diskusijų sukėlė ir Vietos ūkio komiteto nariams.
Blogi nuostatai?
Dažniausiai komitetuose įvairių Savivaldybės įstaigų nuostatai – ar nauji, ar atnaujinti – būna patvirtinami greitai ir be ilgų kalbų. Vargiai kam įdomu daugybė lapų nuobodžių formalumų, tikėtina, net neskaitomų. Taip atrodė ir komiteto nariui Visvaldui Nekrašui.
Greitosios pagalbos direktorei Marytei Mažonienei pristačius įstaigos įstatus, V. Nekrašas pasipiktinęs kreipėsi į Juridinio ir personalo skyriaus vedėją Joną Gasiūną, padėjusį parengti minėtus įstatus: „Jei neturit pastabų, esu nuliūdęs labai…“ Pabėręs itin aštrių akmenukų į juristo daržą, V. Nekrašas galiausiai iš viso išėjo iš posėdžio, dar prie durų mestelėdamas: „Neišsidirbinėk, Jonai, o tai parašysiu tarnybinį“.
Daugybę priekaištų turėjo ir I. Nekrašienė: „Gal per daug kabinėjuosi, bet prie kiekvieno punkto randu prie ko prikibti“.
M. Mažonienė ir J. Gasiūnas teisinosi, kad įstatai parengti remiantis Viešųjų įstaigų įstatymu ir viskas yra tvarkinga. Tačiau, išklausę Nekrašų pasipiktinimo, komiteto nariai nusprendė, kad įstatai vis dėlto turėtų būti parengti iš naujo ir pristatyti kitame posėdyje.
„Yra piktnaudžiaujančiųjų“
Taip pasakė L. Želvys, išklausęs Socialinės paramos skyriaus vedėjos Genovaitės Vasylienės pristatytą socialinių paslaugų teikimo socialinės rizikos šeimoms, auginančioms vaikus, tvarką. Jo nuomone, pašalpos tokioms šeimoms skiriamos per daug lengva ranka, o žmonės tuo ima naudotis. Komiteto pirmininkas netgi žadėjo LR Seimo nariui Jurgiui Razmai užsiminti, kad „pinigai yra perduodami pernelyg lengvai“.