Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Plungės rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Kelių policijos poskyrio keturiems patruliams – vyresniajam patruliui Dariui L. (g. 1985 m.), patruliams Valdui V. (g. 1989 m.), Dariui N. (g. 1987 m.) ir Sergejui Č. (g. 1987 m.) – pateikti įtarimai kyšininkavimu.
Lietuvos kriminalinės policijos biuro Korupcijos kontrolės valdybos pareigūnai kartu su Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Plungės rajono policijos komisariato pareigūnais atliko ikiteisminio tyrimo veiksmus baudžiamojoje byloje, kurioje Plungės pareigūnai kaltinami kyšio ėmimu.
Nepatvirtintais duomenimis, pareigūnams pateikti kaltinimai pagal du epizodus. Ši ketveriukė nėra ilgamečiai Plungės komisariato darbuotojai, kai kurie iš jų dirba trejus ar ketverius metus, kiti – dar trumpiau. Ne vienas iš jų jau turi tarnybinį papeikimą už tai, kad savavališkai anksčiau laiko pasišalino iš patruliuojamo maršruto.
Kartu su pareigūnais įtariami ir trys Plungės rajono gyventojai. Neva jie prieš porą mėnesių neblaivūs vairavo ir įkliuvo minėtiesiems policijos patruliams. Visi vairuotojai bandė išvengti administracinės atsakomybės – pasiūlė tartis geruoju, t. y. atsilyginti už tai, kad pažeidimai nebūtų užfiksuoti. Ir tai suveikė. Įtariama, kad pareigūnai nesugebėjo atsispirti pagundai ir lengvų pinigų neatsisakė.
Trims vairavusiems asmenims įteikti pranešimai apie įtarimą papirkimu (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str.), o Kelių policijos poskyrio patruliams įteikti pranešimai apie įtarimą kyšininkavimu (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225 str.).
Bet kokiu atveju įkliuvusiems pareigūnams gresia teistumas ir atleidimas iš darbo. Ko gero, plungiškiai turės atsakyti ir už valstybės pareigūno vardo pažeminimą.
Redakcijos žiniomis, viename epizode dalyvavo trys, kitame – du pareigūnai. Abiejų įvykių vieta – Kulių pusėje.
Įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.
„Plungė“ kreipėsi ir į Policijos departamentą prie VRM. Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Lina Nemeikaitė aplinkybių nekomentavo, nes vyksta ikiteisminis tyrimas. Pasak specialistės, jau kreiptasi į teismą dėl pareigūnų nušalinimo nuo užimamų pareigų. Teismo prašoma nušalinti juos 6 mėnesiams. Atsakomybė už padarytąjį nusikaltimą numatyta Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225 str. 2 d. (Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai priėmęs, pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį, reikalavęs ar provokavęs jį duoti už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.). Bylą kuruoja Vilniaus apygardos prokuroras Mindaugas Barkauskas.
Anot L. Nemeikaitės, policijos sistemoje tokie atvejai nėra toleruojami. Kaip ne kartą yra akcentavęs policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis, kyšininkavimo problema yra vienas iš svarbiausių policijos veiklos prioritetų, kuriam spręsti skiriamas ypatingas dėmesys ir imamasi griežtų priemonių kovojant tiek prieš vairuotojus, duodančius kyšius, tiek prieš juos imančius pareigūnus.
Plungės rajono policijos komisariato viršininko pavaduotojo Arūno Juozo Auškalnio nuomone, jei šie faktai pasitvirtins ir pareigūnai bus pripažinti kaltais, jie bus atleisti, nes korupcija nesuderinama su darbu policijos sistemoje. Tokios pat nuomonės ir Plungės rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Vaičekauskas, teigiantis, kad tokie pareigūnai neturi dirbti policijoje. „Patys pradėjome šį tyrimą, kad pašalinti nesąžiningus darbuotojus, netoleruosime tokių dalykų“, – daugiau aplinkybių viršininkas atskleisti negalėjo.