Antradienį Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį plungiškei Raimondai Tamošauskaitei (g. 1970 m.). Moteris buvo kaltinama nemenko kyšio policijos pareigūnei siūlymu. To gėrio (butas, automobilis, kelionė į Turkiją – aut.
past.) vertė – apie 18 000 eurų. Realios laisvės atėmimo bausmės nuteistoji išvengė.
Kaip nurodyta kaltinamajame akte, R. Tamošauskaitė praėjusių metų liepos 28 dieną pareigūnei kaip kyšį netiesiogiai pasiūlė perleisti butą, kurio bendra rinkos vertė apie 14 000 eurų, ir automobilį BMW X5, kurio vertė apie 4 000 eurų. Moteris už dovanas iš tyrėjos norėjo tik vieno – kad ji, pasinaudodama savo pareigomis ir įtaka, paleistų ikiteisminio tyrimo metu vienam mėnesiui suimtą sūnų P. B. (g. 1991 m.) ir sumažintų per kratą jos bute rastų narkotinių medžiagų kiekį.
Pareigūnei nesutikus priimti kyšio, plungiškė nenusileido – su tokiu pat pasiūlymu kreipėsi rugpjūčio 1 dieną. Tada R. Tamošauskaitė jau tiesiogiai pasiūlė butą, automobilį ir dar pridėjo kelionę į Turkiją.
Teisiamoji savo kaltės nesikratė ir patvirtino viską, kas buvo išdėstyta kaltinamajame akte.
Moters žodžius patvirtino ir kyšiu nesusigundžiusi pareigūnė. Ji nurodė, kad pernai liepos 25-ąją atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimo narkotinių medžiagų laikymo ir platinimo buvo atliekama krata R. Tamošauskaitės ir jos sūnaus P. B. gyvenamojoje vietoje. Rasta narkotikų. 48 valandų areštas grėsė ir motinai, ir sūnui. Baigiantis kratai, prie pareigūnės priėjusi R. Tamošauskaitė paprašė, kad ji ir jos sūnus nebūtų uždaryti į areštinę, o už tai žadėjo perrašyti butą. Prašymas nebuvo išgirstas.
Po dviejų dienų Klaipėdos miesto apylinkės teismas P. B. skyrė kardomąją priemonę – suėmimą vienam mėnesiui, o R. Tamošauskaitė buvo išleista į laisvę, pasižadėjusi niekur neišvykti.
Pareigūnę plungiškė atakuoti pradėjo jau kitą dieną. Tai tęsėsi iki rugpjūčio 1-osios. Rugpjūčio 2 dieną moteris buvo sulaikyta.
R. Tamošauskaitės apsilankymus pas tyrėją užfiksavo vaizdo kameros, telefono skambučius patvirtino teismui pateiktos išklotinės.
Atsakomybę lengvinanti aplinkybė – plungiškė pripažino savo kaltę ir dėl to gailisi.
Taigi Klaipėdos apygardos teismas nusprendė, kad R. Tamošauskaitė dėl jai inkriminuojamos nusikalstamos veikos yra kalta. Jai paskirta vieneri metai šeši mėnesiai laisvės atėmimo. Kadangi byla išnagrinėta sutrumpinto proceso tvarka, bausmė sumažinta trečdaliu. Galutinė – vieneri metai nelaisvės, bausmės vykdymą atidedant vieneriems metams šešiems mėnesiams. Moteris įpareigota visą šį laikotarpį neišvykti iš gyvenamosios vietos ribų be nuteistosios priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.
Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.
Nors R. Tamošauskaitė ir stengėsi išsukti sūnų nuo baudžiamosios atsakomybės, P. B. to išvengti nepavyks.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl kvaišalų platinimo Plungėje. Anksčiau minėtos kratos metu pas P. B. buvo rasta 300 gramų narkotikų – kanapių ir amfetamino. Baudžiamojon atsakomybėn už neteisėtą narkotinių ir psichotropinių medžiagų apyvartą buvo patraukti šeši asmenys. P. B. ir vienam telšiškiui teks atsakyti už kanapių platinimą. Dar vieno asmens atžvilgiu į atskirą bylą išskirtas ikiteisminis tyrimas užbaigtas supaprastinto proceso tvarka.
Byla atiduota nagrinėti Plungės apylinkės teismo Plungės rūmams.
Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numatytas laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų.