Trečiadienio popietę eidamas pro Plungės Laisvės alėją, galėjai pagalvoti, kad vyksta pati tikriausia Miesto šventė. Alėja buvo išpuošta kaip niekada, mirgėjo spalvų gausybė, švietė saulė ir šurmuliavo daugybė žmonių. Čia viešėjo plungiškiams dar nematytas edukacinis-pramoginis renginys „Ekologiško meno alėja“, skirtas tiems, kurie neabejingi savo miesto grožiui ir tvarkai.
Šį gražų renginį suorganizavo Plungės kultūros centras. Tai Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Režisūros katedros renginių režisūros diplomantės Simonos Gudavičiūtės diplominis renginys. Anot merginos, „žinodami esamą pasaulio padėtį, negalime likti abejingi globalioms problemoms. Taigi, pats laikas susigriebti ir kiekvienam savaip stoti į kovą, stengiantis išsaugoti tai, kas mums svarbiausia – gamtą, savo namus. Šis projektas – tai puiki galimybė kūryba ir darbais pristatyti save ir prisidėti prie mūsų miesto gražinimo“.
„Ekologiško meno alėjos“ esmė – pažvelgti į ekologiją meniškai, pamatyti, kaip nesunku padaryti savo miestą gražesnį.
Renginys sutraukė kone visą miesto jaunimą. Susirinkusiųjų neišgąsdino net keliskart pasirodęs lietus. Čia dalyvavo „Babrungo“ pagrindinės mokyklos 8 a, 8 b, 7 a klasių mokiniai; „Ryto“ pagrindinės mokyklos mados studija „Ažūrė“, dekoratyvinės tekstilės būrelis; „Saulės“ gimnazijos 2 eg klasė. Koncertavo šios gimnazijos muzikos grupės „Esam“ ir „Savi“. Dainomis taip pat renginį pagyvino grupė „Repriza“, Plungės kultūros centro vaikų estradinio dainavimo studija „Vieversys“. Į smagų šokio ritmą įtraukė šiuolaikinio šokio kolektyvas „Visus Ero“, šokių ir laisvalaikio centras „Rueda“, breiko šokių grupė „Unknown artist“ ir netgi „Malaysian Shuffle“ šokėjai. Pasirodė ir sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Plungės viltis“ teatro grupė „Kaukė“, riedutininkai, grafičio meistrai.
Dekupažo mokytojas Vidas Vagnorius visus norinčiuosius mokė šio pastaruoju metu ypač išpopuliarėjusio meno paslapčių.
Buvo galima pasirašyti smagią simbolinę peticiją „Mes atšaldysim globalinį atšilimą!“ Šalia jos spalvotomis kreidelėmis piešė vaikai, išreikšdami būtinybę išsaugoti gamtą.
Visoje alėjoje iki pat Laisvės paminklo buvo demonstruojami miesto mokyklų, įstaigų darbeliai, pagaminti iš įvairių perdirbti tinkamų atliekų: plastikinių butelių, popieriaus ir kitų medžiagų.
Buvo galima pasigrožėti Plungės kultūros centro audėjų klubo narių dirbiniais, net pamatyti, kaip vyksta pats audimo procesas. Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos dailininkai, vadovaujami mokytojo V. Vagnoriaus, vieno iš alėjos gyvenamųjų namų duris išpaišė gėlėmis lietuvių liaudies motyvais. Durys tapo tokios gražios, kad net aplinkinių namų gyventojai klausinėjo, kada gi ir jiems nudažys.
Alėjoje veikė prekyvietės, kuriose buvo galima įsigyti mezginių, pintų krepšių, sveikuoliškų žolelių arbatų.
Kita graži renginio idėja – už kiekvieną atneštą šiukšlę žmogus gaudavo po gėlę.
Renginio pabaigoje šalia Babrungo slėnio, netoli Laisvės paminklo, buvo pasodinta liepaitė – savotiškas „Ekologiško meno alėjos“ simbolis. O visiems renginyje dalyvavusiesiems ir prie jo prisidėjusiesiems įteikti padėkos raštai.