
Jei nesate patenkinti skutimosi, rovimo pincetu ar vaškavimo procedūromis, kad pašalintumėte nepageidaujamus plaukelius, plaukų šalinimas lazeriu gali būti pasirinkimas, kurį verta apsvarstyti.
Plaukelių šalinimas lazeriu yra viena iš dažniausiai JAV atliekamų kosmetinių procedūrų, kurios metu į plaukų folikulus patenka labai koncentruota šviesa. Pigmentas folikuluose sugeria šviesą ir tai sunaikina plauką.
Lazeriai yra naudojami pašalinant nepageidaujamus plaukus nuo veido, kojų, smakro, nugaros, rankų, pažastų, bikinio linijos ir kitų sričių.
Plaukų šalinimo lazeriu procedūra turi keletą pranašumų:
1) Tikslumas. Lazeriu galima pasirinktinai šalinti tamsius, šiurkščius plaukelius, nepažeidžiant aplinkinės odos.
2) Greitis. Kiekvienas lazerio impulsas trunka vos sekundės dalį ir vienu metu gali veikti daug plaukų. Lazeris kas sekundę gali apdoroti maždaug monetos dydžio plotą. Mažas sritis, tokias kaip virš viršutinės lūpos, galima apdoroti greičiau nei per minutę, o dideles sritis, tokias kaip nugara ar kojos, gali užtrukti iki valandos.
3) Eigos nuspėjamumas. Daugumai pacientų negrįžtamas plaukų netekimas pasireiškia vidutiniškai po trijų ar septynių seansų.
Pasiruošimas procedūrai
Plaukelių šalinimas lazeriu – tai daugiau nei tik nepageidaujamų plaukų „sunaikinimas“. Tai medicininė procedūra, kuriai saugiai atlikti reikia baigti specialius mokymus ir kuri netinkamai atlikta gali kelti pavojų sveikatai. Procedūrą derėtų atlikti tik pas sertifikuotus specialistus.
Jei planuojate atlikti plaukų šalinimą lazeriu, šešias savaites prieš gydymą turėtumėte neatlikti jokių kitų plaukų šalinimo procedūrų. Taip yra todėl, kad lazeris nukreipiamas į plaukų šaknis, kurios laikinai pašalinamos kitų procedūrų metu.
Taip pat turėtumėte vengti saulės spindulių šešias savaites prieš ir po seanso. Dėl saulės spindulių plaukų šalinimo lazeriu veiksmingumas gerokai sumažėja, o po jo atsiranda komplikacijų.
Procedūros eiga
Prieš pat procedūrą jūsų plaukai, kurie bus šalinami, bus nukirpti iki kelių milimetrų ilgio virš odos paviršiaus. Įprastai vietiniai nuskausminamieji vaistai tepami likus 20–30 minučių iki lazerio procedūros pradžios, kad būtų lengviau sugerti lazerio impulsus. Lazerinė įranga bus pritaikyta pagal jūsų gydomų plaukų spalvą, storį ir vietą bei jūsų odos tipą bei spalvą.
Priklausomai nuo naudojamo lazerio ar šviesos šaltinio, jūs ir technikas turėsite dėvėti tinkamas akių apsaugos priemones. Taip pat teks apsaugoti išorinius odos sluoksnius šalčio geliu ar specialiu vėsinimo prietaisu. Tai padės lazerio šviesai prasiskverbti į odą ir jos nepažeisti.
Technikas nukreips šviesos impulsą į gydomą zoną ir kelias minutes stebės sritį, kad įsitikintų, jog buvo pasiektas optimalus rezultatas.
Kai procedūra bus baigta, jums gali būti pasiūlomi ledukai, priešuždegiminiai kremai ar losjonai arba šaltas vanduo, kad sumažintumėte paveiktos vietos diskomfortą. Kitą seansą galite planuoti po 4–6 savaičių. Procedūra bus kartojama tol, kol plaukai nustos augti.