Karštų, oi, karštų diskusijų kilo ketvirtadienį, kai Savivaldybės taryba sprendė – leisti ar ne Plungės sporto mokykloje steigti ledo ritulio sekciją. Palaikyti savo pozicijos – kad reikia vaikus mokyti žaisti ledo ritulį – į tarybos posėdį sugužėjo kone visa savo aprangą vilkinti Plungės vyrų ledo ritulio komanda.
Šį klausimą tarybai pristačiusi Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Elvyra Valerija Lapukienė sakė esanti už sportą ir jo įvairovę, tačiau ledo rituliui Plungės sporto mokykloje, jos nuomone, – ne vieta. Esą nėra nei vietos tokiai specifinei sporto šakai kultivuoti, nei įrangos, nei lėšų treneriui samdyti. „Aš už tai, kad Savivaldybė kažkiek finansuotų ledo ritulio klubą, o šis už gautas lėšas steigtų vaikų grupes ir imtųsi juos ugdyti. Visada buvau ir esu už tai, kad privati iniciatyva yra naudingesnė nei valdiška, todėl ir vaikams būtų geriau prie klubo nei sporto mokykloje“, – sakė E. V. Lapukienė.
Tarybos narys Romas Remėza prieštaravo E. V. Lapukienei. Anot jo, juk seniai kalbama apie trijų rajonų bendradarbiavimą – kad Plungės sporto mokykla duoda etatą, Mažeikiai išperka ledo areną, o Telšiai skiria transportą saviems ir plungiškiams vaikams vežioti. O visa kita – aprangos ir reikiamos įrangos – esą parūpins Plungės ledo ritulio klubas. Ir Plungės sporto mokyklos direktorius Kostas Petrutis šią idėją esą visuomet palaikė, tikino ledo rituliui turįs ir dalį etato, ir finansų.
Beje, dabar K. Petrutis kalba jau ką kita. Savivaldybės tarybos nariams jis aiškino nuomonę pakeitęs dėl to, kad nesąs garantuotas, ar mažeikiškiai ir telšiškiai įvykdys tai, ką kažkada žadėjo dėl ledo ir transporto. „Dėl visko tartasi tik žodžiu. Jokių sutarčių niekas nepasirašė ir neaišku, ar Mažeikių savivaldybė tikrai mokės tūkstančius už ledo areną, o Telšiai – ar skirs transportą, kuriuo važinėtų plungiškiai vaikai. Be to, reikia pagalvoti ir apie tai, kad vaikų kelionė iš Telšių į Mažeikius, įskaitant treniruotės laiką, truks apie aštuonias valandas, vaikai namo grįš po vidurnakčio. Pažeistume visas normas“, – savo persigalvojimo priežastis dėstė K. Petrutis.
Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Viršilas taip pat sakė nesuprantąs K. Petručio. „Aš pats iš pradžių buvau prieš ledo ritulį, bet Petrutis pas mane vaikščiojo ir įtikinėjo tol, kol galų gale pritariau. Dabar jau pats persigalvojo“, – sakė A. Viršilas.
Tarybos narys socialdemokratas Juozas Šlepetis taip pat sakė palaikąs ledo ritulininkus (mat ir pats yra šios sporto šakos entuziastas). „Tos ledo ritulio sekcijos sporto mokykloje reikia ne tarybai, ne ledo ritulį žaidžiantiems vyrams, o vaikams, kurių žiemą daugybė suplūsta į prie „Ryto“ pagrindinės mokyklos supilamą ledo aikštelę. Palaikykim vaikų norą žaisti“, – sakė J. Šlepetis.
Kaip jau minėjome, posėdyje dalyvavo ir ledo ritulininkai. Jų vardu pasisakęs Ričardas Jocys tarybos prašė tik moralinio palaikymo: „Jūs tik leiskit steigti sekciją, o visu kitu pasirūpinsime patys. Man net gėda klausytis, ką kalba kai kurie tarybos nariai ir sporto mokyklos direktorius, iš pradžių mus palaikęs, sakęs, kad treneriui gali skirti net dešimt valandų, o dabar jau kalbantis priešingai“.
Nors diskutuota ilgai, taryba vis dėlto pritarė, kad ledo ritulio sekcija Plungės sporto mokykloje atsirastų. Panašu, jog tas atsiradimas kol kas – tik teorinis. Mat sprendime nieko konkretaus nenumatyta: nei nuo kada ta sekcija steigiama, nėra nei etatų, nei valandų skaičiaus. Juolab nežinia, ar pavyks rasti profesionalų trenerį, sutiksiantį dirbti už dalį etato. Taigi teorinis leidimas gautas, o ar praktiškai vaikai bus mokomi žaisti ledo ritulį, dar neaišku.