Nors leidybos industrija po truputį keliasi į skaitmeninį pasaulį, vis dėlto popieriniai žurnalai, laikraščiai ir knygos dar ilgai išliks rinkoje. Štai net ir leidinio prenumerata mėgstančiam skaityti žmogui gali tapti daug geresne dovana nei, pavyzdžiui, kobido veido masažas. Kas gali būti smagiau nei laukti, kol pašto dėžutėje atsiras mėgstamas leidinys?
Kodėl verta prenumeruoti?
• Saugumas. Dėl dabartinės koronaviruso pandemijos dar niekada nebuvo geresnio laiko prenumeruoti leidinius. Užuot Jums ar dovanos gavėjui ėjus į parduotuvę pirkti žurnalo, belieka šiltuose namuose laukti, kol jį į namus atneš paštininkė.
• Taupymas. Taip pat prenumerata padeda sutaupyti, tad, užuot permokėjus perkant prekybos centre, užsiprenumeravus metams ar pusmečiui į kišenę įkris keli papildomi eurai.
• Pirmumas. Nuostabu yra tai, jog prenumeratoriai įprastai leidinius gauna anksčiau, nei jie pasirodo parduotuvėse, todėl galėsite pirmiau nei kiti pasidžiaugti lauktu skaitiniu.
Dovana ne tik suaugusiajam, bet ir vaikui
Įdomu tai, kad leidinių prenumerata yra gera dovana ne tik suaugusiajam, bet ir vaikui, paaugliui. Ypač tokiam, kuris mėgsta skaityti ar kuo nors intensyviai domisi (pavyzdžiui, galvosūkiais, technika, IT ir pan.).
Skaitymas padeda jaunimui puoselėti žodyną, atmintį, mąstymą, logiką. Be abejo, įgyjama naujų žinių. Labai svarbus ir tas aspektas, kad skaitymas teigiamai veikia miegą, kuris, mokslininkų teigimu, karantino metu labai pablogėjo, nes žmonės negauna pakankamai gryno oro, per mažai juda.
Skaitymas ir miegas
Skaitymas ne tik įdarbina smegenis, bet ir drauge jas atpalaiduoja. Tad po skaitymo miegas bus ramesnis, gilesnis ir sapnai aplankys geresni. Tai tobula alternatyva išmaniesiems įrenginiams, kuriais naudotis prieš miegą nepatariama.
Jausmai
Knygos lavina vaiko kūrybiškumą ir sukelia daug emocijų, kurios perimamos iš knygos herojų, siužeto. Skaitydami vaikai mokosi suprasti ir užjausti, jie įsijaučia į knygos herojų likimus ir ugdo empatijos jausmą, suvokia, kokia svarbi yra pagalba ir kaip reikšminga padėti bėdos ištiktiems, mokosi nuoširdžiai džiaugtis, atjausti ir t. t.