
Kovo 27-oji „Babrungo“ progimnazijos bendruomenei, ko gero, bus pati juodžiausia diena jos istorijoje. Tądien 13 iš 25 Plungės rajono savivaldybės tarybos narių nusprendė, kad ši mokykla nuo naujų mokslo metų taps Akademiko Adolfo Jucio progimnazijos skyriumi. Neįtikino tarybos daugumos nei savo interesus apginti bandžiusių švietimo įstaigos atstovų, nei oponentų argumentai. Dauguma nepaklausė net, atrodo, logiško pasiūlymo bent kuriam laikui atidėti šį klausimą ir leisti nurimti aistroms. Sprendimas priimtas.
Pozicija nepasikeitė
Apie ketinimus reorganizuoti „Babrungo“ progimnaziją prijungiant ją prie Akademiko Adolfo Jucio progimnazijos, pertvarkos priežastis ir Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje išsakytas abejones „Plungė“ rašė kovo 14 dienos laikraščio numeryje, straipsnyje „Dvi vienoje: jungiamos miesto progimnazijos“, ir kovo 21 dienos laikraščio numeryje, straipsnyje „Būti ar nebūti „Babrungo“ progimnazijai?“.
Praėjus savaitei po Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdžio nedaug kas ir pasikeitė. Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Gintauto Rimeikio ir Savivaldybės tarybos daugumos argumentai išliko tie patys: sumažės administravimo kaštai, pradėjus savarankišką mokinių maitinimą bus lengviau ir pigiau nupirkti produkciją, įrangą ir pan., lengviau bus rasti trūkstamų pedagogų ir kt.
Visą straipsnį skaitykite laikraščio „Plungė“ 2025 m. balandžio 1 d. numeryje (Nr.25)
Mokyklų tinklo pertvarka: savivaldos rankose, savivaldą renka suinteresuoti rinkėjai… Plungiškiai rinko ir išrinko antrai kadencijai liberalus. Tai nėra blogai, tiek kiek demokratija yra mums tinkamas būdas gyventi, nors, pasak V.Čerčilio: „Demokratija yra blogiausia iš visų valdymo formų, tačiau nieko geresnio dar nesugalvota”…Jeigu pasitardami su bendruomene Plungės raj. taryba išlaikys pedagogus, nesvaigs, kad jungdami mokyklas sutaupys lėšų, saugos abiejų mokyklų kultūras, siekdami jų sinergijos, gal ir galėsite ne liūdėti, o džiaugtis tinklo pertvarka kaip tai daro netolimi kaimynai: Šiaulių rajonas yra sukūręs pirmasis šalyje ir įsteigęs pirmąją Lietuvoje jungtinę Dubysos aukštupio mokyklą, kuris sėkmingai veikia ir garsėja visoje Lietuvoje dėl vis didėjančio mokinių skaičiaus, organizuojamo itin kūrybiško, patrauklaus ir vaikams priimtino ugdymo proceso, moderniai sutvarkytų pastatų, kūrybiškai ir inovatyviai įrengtų erdvių. Trijų vis mažėjusių rajono mokyklų – Aukštelkės, Bubių ir Kurtuvėnų – permainos sujungus jas į jungtinę mokyklą yra akivaizdžios. Jungtinės mokyklos modeliu domisi daugelis šalies rajonų, nes tai yra puiki išeitis besikeičiančiai šalies demografinei situacijai. O permainos, sujungus tris mažas rajono mokyklas į Dubysos aukštupio mokyklą, buvo akivaizdžiai į gerą: išlaikyti visi mokyklų pastatai, sumažėjo tik administracijos – direktorių etatų, o vaikų skaičius po reformos augo ir auga toliau….žr. daugiau: https://www.siauliuraj.lt/tekstai/naujienos/34/vykdant-pertvarka-islaikant-ir-pacias-maziausias-mokyklas-pasirengta-atsakyti-i-visus-bendruomenems-rupimus-klausimus:1893 Jei reikia mokslininkų patarimų: kreipkitės, tikrai padėsime