Atspindint paskutiniųjų dienų įvykius, nuodėmė būtų neprisiminti praėjusį šeštadienį Stokholme vykusio „Eurovizijos“ dainų konkurso. Pagaliau! Lietuviai šį kartą patenkinti ir savo atstovu, ir jo atliekama daina. Ir net nesureikšmina laimėtos vietos: devinta – tai devinta!
Malonu, kad Donato Montvydo charizma, puikus vokalas ir graži daina buvo pastebėta tiek konkurso komisijos, tiek ir žiūrovų. Nors geopolitinis prieskonis komisijų vertinimuose jautėsi. Rusija visai Europai parodė, kokios šalys jai šiuo metu „ne prie širdies“– priešpaskutinę vietą skyrė Ukrainos atlikėjai, „Eurovizijos“ nugalėtojai Džamalai, o Lietuvai atstovaujančiam Donatui – 13-ąją. „Simpatijos“ pasirodė esančios abipusės: Ukrainos komisija rusų atlikėjo pasirodymą įvertino 22-ąja vieta iš 25 galimų, Lietuvos buvo dar negailestingesnė – Sergejui Lazarevui skyrė paskutiniąją vietą. Tiesa, mūsų žiūrovai situaciją švelnino rusų dainininką pakeldami į trečiąją poziciją.
Žiuri komisijos balai atspindėjo ir šiltus santykius, siejančius lietuvius ir ukrainiečius. D. Montvydo atliktai dainai Ukrainos žiuri skyrė 12 balų, lietuviai ukrainiečių atlikėjai Džamalai – 8 balus.
„Eurovizija“ suvienijo mūsų tautiečius. Kiek kartų reikėjo balsuoti Norvegijoje, Airijoje, Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems lietuviams, kad 12 balų atitektų būtent jų šaliai. Bet jie sugebėjo sau ir mums visiems įrodyti, kad yra didelė jėga, galinti suremti pečius.
„Eurovizijos“ konkursas tautą „sucementavo“ tvirčiau nei kalafioras. Didžiuosius prekybos centrus boikotuoti sugebėjome tik tris dienas. Vėliau žmonės, susigundę pasiūlytomis nuolaidomis, būriu plūstelėjo į prekybos sales, šluote šluodami pigesnes prekes. Vertinant iš optimisto pozicijų, akcija vis dėlto pavyko. Parodėme monopolistams, kad nesame visiškai kvaili – suprantame, jog gaudami vieną mažiausių visoje Europos Sąjungoje atlyginimų, už prekes mokame beveik brangiausiai. Teisindamiesi rinkos mažumu, verslininkai nuo mūsų lupa devynis kailius. O kaip juos pažabosi: norint mesti akmenį į kito daržą, pats turi būti nekaltas. Ar mūsuose tokių dar esama?
Paskutinis skandalas, parklupdęs jaunų ir sėkmingų politikų įvaizdį kūrusį Liberalų sąjūdį, verčia tuo abejoti. Jei partijos pirmininkas (jau buvęs) Eligijus Masiulis iš tiesų iš verslo koncerno atstovų paėmė stambų kyšį už veikimą jų naudai, tai ir būtų dirbęs tikrai ne vardan mūsų „biednos“, pilkos masės gerovės. „Liberalai yra pasiruošę bendradarbiauti su teisėsauga, kad tyrimas būtų kuo greičiau pabaigtas ir būtų atsakyta į visus kilusius klausimus“, – rašoma portale www.delfi.lt. Ar tikrai? Man atrodo, kad liberalai nebežino, ar jie yra pasiruošę bendradarbiauti net tarpusavyje – juk naujai išrinktas pirmininkas Antanas Guoga ne tik atsisakė lyderio posto, bet ir pasitraukė iš partijos. Laivas skęsta?