
Rugpjūčio pabaigoje į Platelius buvo atvykę visų Lietuvos saugomų teritorijų atstovai. Pirmiausia miestelio dvaro svirne atidaryta fotografijų paroda apie mūsų šalies saugomas teritorijas, paskui prie Platelių ežero organizuotas renginys visuomenei „Lietuvos regionų spalvos“. Visa ši sueiga skirta Etnografinių regionų metams paminėti.
Fotografijų parodoje „Lietuvos regionų spalvos“ užfiksuoti vaizdai iš valstybinių parkų ir rezervatų. Iš viso šalyje yra 41 saugoma teritorija. Turime penkis nacionalinius parkus (Aukštaitijos, Dzūkijos, Kuršių nerijos, Žemaitijos ir Trakų istorinį), 30 regioninių parkų, tris gamtinius, vieną biosferos, du kultūrinius rezervatus. Paroda „Lietuvos regionų spalvos“ atspindi ne tik gamtos, bet ir etnokultūros motyvus. Nuotraukose – kalnai ir piliakalniai, tradicinė architektūra, etnografinės šventės, gyvūnų ir paukščių buveinės, kraštovaizdžio mozaika, gamtos ir kultūros paminklai.
Renginys visuomenei prasidėjo Lietuvos saugomų teritorijų darbuotojų eisena. Ją pradėjo žemaičiai – Kurtuvėnų regioninio parko žirgyno žirgai traukė dvikinkį vežimą. Kiekvieno regiono atstovai nešė savo krašto vėliavas, kėlė šurmulį.
Prie Platelių jachtų klubo Lietuvos regionų folklorą, tautinius drabužius pristatė ansamblis „Čiulbutė“ iš Aukštaitijos, Marcinkonių kaimo etnografinis ansamblis iš Dzūkijos, „Giedružė“ iš Nidos, Vištyčio regioninio parko folkloro ansamblis „Šilojai“, Žemaitijos nacionalinio parko folkloro ansamblis „Platelē“, armonikininkas Dainius Maslauskas iš Raseinių, pasakotoja iš Tauragės krašto Birutė Normantienė, kuri kalbėjo puikia žemaičių dūnininkų tarme. Etnografinių regionų kiemeliuose demonstruoti tradiciniai amatai, kulinarijos paveldas (aukštaičiai kepė kiaušinienę, dzūkai virė grybienę, suvalkiečiai – žirnienę, Mažosios Lietuvos atstovai – žuvienę, žemaičiai – košę).
Be to, vyko ritinio varžybos. Regionų komandos buvo papildytos Platelių ritinio komandos legionieriais. Nugalėjo Dzūkijos jungtinė komanda, antrieji liko suvalkiečiai, trečioji vieta atiteko Mažosios Lietuvos atstovams.
dunininkai žemaičiai ,o dounininkai kuršiai.