Pirmoji gegužės diena šių metų liturginiame kalendoriuje išsiskiria savo ypatingumu. Tai ne tik Atvelykis (o kartu ir Dievo Gailestingumo šventė), bet ir Motinos diena. Atvelykio sekmadienis dar vadinamas Tomo sekmadieniu – diena, kai, palietęs Kristaus žaizdas, prisikėlimu įtikėjo apaštalas Tomas, o Jėzus įsteigė Susitaikinimo sakramentą. Lietuvoje ši diena dar vadinama Velykėlėmis – vaikų Velykomis. Margučius šiai šventei margina tik patys vaikai. Beje, tą dieną jie privalėtų aplankyti savo krikštatėvius – parodyti, kaip per metus ūgtelėjo, pradžiuginti savo rankomis pagaminta dovanėle ir būti jų pavaišinti pačiu mėgstamiausiu skanumynu.
Gegužė – mėnuo, skirtas Švč. Mergelei Marijai, o pirmasis jos sekmadienis – Motinai. Tą dieną, nešini gėlių žiedais, skubėsime aplankyti gyvųjų ir jau amžinybėn iškeliavusių savo Mamų, Močiučių, padėkoti joms už mums suteiktus gyvenimus, už jų begalinę pasiaukojančią meilę.
Šių metų gegužės pirmoji išsiskirs ir dar vienu neeiliniu įvykiu Katalikų Bažnyčios gyvenime – Vatikane vyks čia prieš šešerius metus mirusio popiežiaus Jono Pauliaus II beatifikacija. Šis įvykis iš esmės pakeis tiek garsaus popiežiaus, tiek istorinio jo pontifikato vertinimo prizmę, nes beatifikacija nuveiktų darbų ir veiklos spektrą papildys nauju, iš dalies nežinomu ir tik dabar atskleidžiamu popiežiaus gyvenimo ir veiklos aspektu – šventumu. Beatifikacija reiškia Bažnyčios pripažinimą, kad Karolis Vojtyla – Jonas Paulius yra palikęs mums tikrai šviesaus ir pavyzdingo krikščioniškojo gyvenimo liudijimą. Todėl jis kiekvienam prašančiajam gali būti bičiulis ir užtarėjas, padedantis keliauti per pasaulį neprarandant Dievo iš akiračio ir skatinantis eiti į susitikimą su Juo. Per beatifikaciją prisiminsime didįjį mūsų laikų popiežių, tačiau jau ne tik kaip istorinę figūrą, o kaip sektino pavyzdžio palaimintąjį, kuris savo darbuose ir veikloje vadovavęsis Kristaus tikėjimu, viltimi ir meile, dabar, kaip užtarėjas, gali padėti kitiems atrasti kelią į tikėjimo, vilties ir meilės šaltinį – Kristų.
Žieduose paskendęs gegužės mėnuo – tai ir gegužinių pamaldų metas. Nuo seno Lietuvos bažnyčiose ar tikinčiųjų namuose vakarais prie išpuošto Marijos altoriaus ar paveikslo susirinkę žmonės gieda Švč. Mergelės Marijos litaniją ir jai skirtas giesmes.
Šiemet gegužės 22-ąją (ketvirtąjį sekmadienį po Velykų) Bažnyčia minės Gerojo Ganytojo sekmadienį. Prisikėlusįjį vadiname Geruoju Ganytoju, nes Jis pažįsta savo „avis“ ir „avys“ Jį pažįsta (plg. Jn 10, 27). Šią dieną dera melstis už vyskupus ir kunigus – tai ir jų tarnystės diena.
Gegužės 31 d. minimas Švč. Mergelės Marijos Apsilankymas. Juo prisimenamas įvykis, kai Marija, gavusi Dievo apreikštą žinią, jog ji yra pasirinkta būti Dievo Sūnaus motina, atkeliauja aplankyti savo giminaitės šv. Elžbietos, būsimojo šv. Jono Krikštytojo motinos.
1 d. – Atvelykis. Motinos diena.
Jn 20, 21-30: „Imkite Šventąją Dvasią. Kam atleisite nuodėmes, tiems jos bus atleistos, o kam sulaikysite, – sulaikytos“.
8 d. – II sekmadienis po Velykų.
Lk 24, 31-32: „Tada jų akys atsivėrė, ir jie pažino Jėzų…“
15 d. – III sekmadienis po Velykų.
Jn 10, 9-10: „Aš atėjau, kad žmonės turėtų gyvenimą, – kad apsčiai jo turėtų“.
22 d. – IV sekmadienis po Velykų.
Jn 14, 6-7: „Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas“.
29 d. – V sekmadienis po Velykų.
Jn 14, 15-21: „Aš paprašysiu Tėvą, ir Jis duos jums kitą Globėją“.