Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo, mūsų vyskupijoje prasidedantis jau minėtais jubiliejiniais renginiais, prasmingas ir kitomis svarbiomis liturginėmis šventėmis.
Rugpjūčio 2-ąją viso pasaulio katalikų bažnyčiose, ypač – pranciškonų, švenčiama Porciunkulė. Porciunkulės atlaidų tradicija susijusi su visos pranciškoniškos tradicijos pradžia. Pirmojo krikščionybės tūkstantmečio pabaigoje statytą ir po poros šimtmečių apleistą koplyčią 1209 m. savo rankomis atstatė ir atnaujino Šv. Pranciškus. 1216 m. Šv. Pranciškus iš popiežiaus išprašė malonę, kad tikintieji, atlikę išpažintį, lankydami Porciunkulės bažnytėlę, pelnytų visuotinius atlaidus. Pagal vėliau patvirtintą privilegiją, Porciunkulės visuotinius atlaidus rugpjūčio 2 d. buvo galima pelnyti visose pasaulio pranciškonų bažnyčiose. Vyskupų prašomas, Šventasis Sostas dabar suteikia Porciunkulės atlaidus ir kitoms bažnyčioms. Būtinos tos pačios sąlygos, kaip ir visiems atlaidams gauti: išpažintis, Šv. Komunija, bažnyčios lankymas, malda popiežiaus intencija.
Rugpjūčio 6 d. bažnyčia mini Kristaus Atsimainymo šventę. Pirmasis Jėzaus persikeitimas–įsikūnijimas yra ir visada liks kaip neprilygstamas Dievo meilės pavyzdys visų laikų žmonijai. Atsimainymas Taboro kalne liudija apie stulbinantį dieviškosios šviesos spindėjimą Dievo Sūnaus asmenyje, taip užvaldžiusį apaštalus Petrą, Jokūbą ir Joną, kad jie panoro tą nuostabų Jėzaus švytėjimą įtalpinti tarsi į tam tikrus rėmus – pastatyti palapines, kad, atsidūrę jose, galėtų ilgiau pratęsti to transcendentinio išgyvenimo palaimą.
Rugpjūčio 15 d. švęsime Žolinę – Švč. Mergelės Marijos dangun paėmimo iškilmę. Rytų ir Romos Katalikų bažnyčios yra išsaugojusios didžiulę pagarbą Dievo Motinai. Kiekvienais metais Lietuvos bažnyčiose rengiami iškilmingi Žolinės atlaidai. Bažnyčiose šventinamos vaistingos laukų žolelės, gėlės, javai ir daržovės. Sudžiovinti žolynai nuo seno būdavo laikomi pirkioje už šventųjų paveikslų, užėjus griaustiniui, jais smilkydavo namus, susirgę gerdavo iš jų išvirtą arbatą.
4 d. XVIII eilinis sekmadienis
Lk 12, 13-21: „Žiūrėkite, saugokitės bet kokio godumo, nes jei kas ir turi apsčiai, jo gyvybė nepriklauso nuo turto“.
11 d. XIX eilinis sekmadienis
Lk 12, 32-48: „Iš kiekvieno, kuriam daug duota, bus daug pareikalauta, ir kam daug patikėta, iš to bus daug ir išieškota“.
18 d. XX eilinis sekmadienis
Lk 12, 49-53: „ Aš atėjau įžiebti žemėje ugnies ir taip norėčiau, kad ji jau liepsnotų“.
25 d. XXI eilinis sekmadienis
Lk 13, 22-30: „Ateis žmonės iš rytų ir vakarų ir sėsis prie stalo Dievo karalystėje“.