
Didžiuosiuose Lietuvos miestuose ar užsienyje dažniau besilankantys žmonės pastebi, kad sudėtingesnėse išvažiavimo vietose, ruožuose, kur vairuotojams matomumas prastesnis, eismą „reguliuoja“ kelio sferiniai veidrodžiai. Apie tokių eismo saugumo priemonių atsiradimą Plungėje kalbėta ketvirtadienį surengtame Saugaus eismo organizavimo komisijos posėdyje.
Sferiniai veidrodžiai montuojami ten, kur sankryžos ar išvažiavimo vietos matomumą riboja pastatai, medžiai, krūmai, stulpai. Jie padeda saugiau išvažiuoti iš kiemo ar sužinoti, kas yra už namo kampo.
Tokių eismo saugumo priemonių įrengimo idėją Saugaus eismo organizavimo komisijai pasiūlė plungiškis R. Š.
Vyras į komisijos narius kreipėsi dėl to, kad Birutės gatvės 22-ojo ir 22A namų gyventojai išvažiuodami iš kiemo nesijaučia saugūs. „Pirma, po šaligatvio remonto toje vietoje neliko greitį iki 40 km/val. ribojančio kelio ženklo. Kita problema – jei nori išvažiuoti iš kiemo ir sukti į kairę, toje vietoje yra kalniukas ir tai labai apsunkina matomumą. Jeigu vairuotojai važiuoja laikydamiesi nurodyto greičio, viskas gerai, bet jei atlekia toks, kuriam kelio ženklai nerūpi, gali baigtis liūdnai. Prašome rekomendacijų, kaip šią bėdą galėtume išspręsti“, –
kalbėjo R. Š. Pasak plungiškio, pakalbėjus su gyventojais nuspręsta, kad efektyviausia priemonė būtų kitoje gatvės pusėje pakabintas sferinis veidrodis. Taip pat manoma, kad įrengti kalneliai vairuotojus priverstų sumažinti greitį.
„Veidrodis būtų efektyviausia priemonė. Ji plačiai taikoma ir užsienyje, ir didžiuosiuose mūsų šalies miestuose“, –
gyventojo siūlymą palaikė Plungės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnysis tyrėjas Vaidas Kurmis.
Kiti komisijos nariai tokiam siūlymui taip pat neprieštaravo.
„Dar nebūdamas Saugaus eismo organizavimo komisijos narys, gal prieš dešimt metų, kreipiausi į komisiją su prašymu pakabinti tokį veidrodį priešais išvažiuojamąjį keliuką iš Savivaldybės teritorijos. Tada į mano pasiūlymą pažiūrėta skeptiškai“, – prisiminė Savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjas Vytautas Tumas. Tad, jo manymu, ir čia reikėtų įrengti šią saugaus eismo priemonę.
Komisijos nariai pažadėjo R. Š. išsiaiškinti, kur dingo greičio ribojimo ženklai, ir kreiptis į miesto seniūniją, kad paminėtose vietose būtų sumontuoti sferiniai veidrodžiai.
Pasidomėjome, kiek tokie veidrodžiai kainuoja. Įvairiose internetinėse parduotuvėse kainos svyruoja nuo 55 iki 150 eurų, priklausomai nuo gaminio dydžio.