Praėjusią savaitę posėdžiavęs Savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetas gana ilgai svarstė UAB „Mažeikių lyra“ prašymą atleisti įmonę nuo nekilnojamojo turto mokesčio. Suma nemenka – apie 16 300 litų. Dėl atleidimo kilo klausimų, mat ir Savivaldybės biudžetui tie pinigėliai praverstų, ir įmonei, žadančiai įsteigti 300 naujų darbo vietų, norisi pagelbėti. Taigi kaip čia padarius, kad ir vilkas sotus būtų, ir avis sveika.
Priminsime, jog UAB „Mažeikių lyra“ įsigijo didelę dalį bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Linų audiniai“ pastatų. Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto posėdyje dalyvavęs UAB „Mažeikių lyra“ Plungės padalinio vadovas Romualdas Alimas sakė, kad įmonė yra minkštų baldų gamintoja, o Plungėje planuojama steigti Mažeikių gamyklos filialą ir įdarbinti apie 300 žmonių.
„Mums tie 16 tūkstančių litų dabar gyvybiškai reikalingi – pastatams atnaujinti, įrangai pirkti, todėl ir prašome, kad Savivaldybė atleistų nuo nekilnojamojo turto mokesčio. Juolab kad žinome, jog tokia praktika savivaldybėse taikoma“, – kalbėjo bendrovės atstovas.
R. Alimo teigimu, šiuo metu „Mažeikių lyra“ derasi su užsienio investuotojais ir tikisi palankaus jų sprendimo, na, o gamybą bent 50 procentų pajėgumu ketinama pradėti jau šį rudenį. „Prašau atsižvelgti ir į tai, kad jau ketverius ar penkerius metus tie pastatai stovėjo neeksploatuojami, Savivaldybė iš to jokios naudos neturėjo. O mes atleidimo nuo mokesčio prašome tik vieneriems metams, kol pradėsime“, – kalbėjo Plungės padalinio vadovas.
Komiteto pirmininkas Visvaldas Nekrašas išsyk buvo neigiamos nuostatos – esą atleidimų nuo nekilnojamojo turto mokesčio nereikėtų praktikuoti. Jam antrino ir Vytautas Jonutis: „Atleisime vieną ir turėsime negerą precendentą – tuoj pradės visi eiti ir prašyti, kad atleistume nuo mokesčio“.
Mykolas Pronckus ir Aidas Kėsas buvo priešingos nuomonės. Anot M. Pronckaus, šis atvejis – išskirtinis: gamykla kuriasi, jai reikalingos lėšos, o svarbiausia, kad tiek naujų darbo vietų planuojama įsteigti. „Verslininką, kuris žada tiek investuoti ir tiek plungiškių įdarbinti, turime gerbti ir ant rankų nešioti. Jo prašymo atmesti neturėtume, na, nebent nukeltume kiek vėlesniam laikui“, – kalbėjo A. Kėsas.
V. Nekrašas dar pasiteiravo: „Argi tie šešiolika tūkstančių jūsų įmonei – dideli pinigai? Manau, ne, o Savivaldybei reikia iš kažko mokesčius surinkti“.
Vis dėlto nuspręsta: prašymo kol kas netenkinti, bet ir neatmesti, jis atidėtas vėlesniam laikui. Žadama įvertinti, ar bendrovė tikrai vykdo tą, ką planuoja, ar veikla įsibėgėja. Jei taip, prie „Mažeikių lyros“ atleidimo nuo mokesčio bus grįžta po kelių mėnesių.