Kaip informavo Šiaulių regiono departamento Plungės aplinkos apsaugos agentūros vyriausiasis inspektorius Nerijus Ablingis, spalio mėnesį tikrinti šeši medžiotojų būreliai ir klubai. Rimtų pažeidimų neaptikta, tačiau medžioklėse tykojant pažeidimų būta.
Rugsėjo mėnesį medžioklėje tykojant ir sėlinant leidimo neturėjo „Karklėnų“ būrelio narys Robertas Mozeris. Jam teko sumokėti 500 Lt baudą. Pasak aplinkosaugininko, R. Mozeriui dar pasisekė – neturėjo sumedžiojęs žvėries.
Rugsėjo pabaigoje per ančių medžioklę ne savo plotuose atsidūrė „Draugystės“ būrelio narys Donatas Lengvenis. Jis irgi sumokėjo 500 Lt baudą.
Medžioklėje su varovais „Daugėdų“ klubo narys Edvardas Kaučikas turėjo nepratęstą bilietą – jis sumokėjo 50 Lt baudą. 100 Lt paklojo tos dienos medžioklės vadovas Kazys Uoga.
Neseniai rajono aplinkos apsaugos agentūra turėjo ištirti žemės ūkio bendrovės „Minija“ skundą dėl šernų daromos žalos kukurūzų pasėliams. Sudaryta komisija. Vietiniai medžiotojai su bendrovės atstovais ginčą išsprendė taikiai. Bendrovė apie kukurūzų laukus nupjaus dalį pasėlių ir sudarys medžiotojams galimybę šernus tykoti.
* * *
Aplinkos apsaugos ministerija šiemet leido padidinti šalyje sumedžiojamų vilkų skaičių – buvo 30, o dabar 40. Tačiau teks paimti mėginius – Vilniaus universiteto Ekologijos institutas atliks genetinius tyrimus. Reikės iš sumedžioto vilko išpjauti 2-3 raumens gabalėlius ir atpjauti 4 x 4 cm dydžio odos gabalėlių su plaukais. Tai padaryti būtina. O dar institutas pageidauja paimti vilko skrandį ir dauginimosi organus, viską sudėti į atskirus polietileninius maišelius ir užšaldyti.
Po to reikės pateikti sumedžiojimo vietą, medžiotojo pavardę ir telefono numerį. Priminsiu, kad vilkai Lietuvoje medžiojami nuo gruodžio 1 iki kitų metų balandžio 1 dienos.
Informacija žvejams
Pasikeitė žūklės taisyklės. Dabar nuo spalio 1 iki gruodžio 31 dienos negalima žvejoti Minijos upėje ir jos intakuose. Prasidėjo lašišų nerštas.