Rietave, Oginskių kultūros istorijos muziejuje, paminėtos Mykolo Kleopo Oginskio gimimo 259-osios metinės. Žymus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos politikas, diplomatas, kompozitorius ir visuomenės veikėjas, palikęs gilius pėdsakus istorijoje, prisimenamas kaip žmogus, visus savo talentus skyręs tėvynei.
Gimė M. K. Oginskis 1765 metų rugsėjo 25 dieną Guzove, Lenkijoje. Biografijoje rašoma, kad jau vaikystėje jis pasižymėjo muzikiniu talentu, kurį lavino padedamas garsių pedagogų ir muzikų. Anksti jaunystėje, būdamas maždaug dvidešimties metų, pradėjo diplomatinę ir politinę karjerą.
Oginskiai buvo žinoma giminė, valdžiusi daugybę dvarų, tarp jų ir Rietavo dvarą. M. K. Oginskis jį paveldėjo iš savo senelio Tado Pranciškaus. Nuosava M. K. Oginskio valda Rietavas tapo 1802 m., o 1814 m. iš valstybės jis nusipirko ir Rietavo seniūniją. Rietavas tapo visos Oginskių šeimos dvaru, o netrukus ir svarbiausia jų rezidencija.
Po sukilimo ir Trečiojo Lietuvos ir Lenkijos valstybės padalijimo M. K. Oginskis pasitraukė iš Lietuvos. Spėjama, kad būtent tuo laiku, paliekant tėvynę, ir buvo sukurtas garsusis polonezas „Atsisveikinimas su Tėvyne“. 1802 m. caras Aleksandras I dovanojo kunigaikščiui prasižengimus – dalyvavimą sukilime ir bandymą atkurti Lietuvos ir Lenkijos savarankiškumą – ir leido sugrįžti į Lietuvą. Dažniausiai M. K. Oginskis gyveno savo rezidencijoje – Zalesėje. 1815 m. po Tautų kongreso, kai žlugo visos viltys atkurti Lietuvos valstybę, išvyko į Italiją ir atsidėjo kūrybai.
Mirė kunigaikštis 1833 metų spalio 15 dieną Florencijoje. Jo palaikai ilsisi „Italijos Panteone“ – Šventojo Kryžiaus bazilikoje („Santa Croce“).
Nors M. K. Oginskis daug metų atidavė diplomatijai ir politikai, labiausiai jis vertinamas kaip kompozitorius. Jo muzikinis palikimas prisimintas ir spalio 10-ąją, minint gimimo 259-ąsias metines.
Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas susirinkusiesiems pasakojo apie kompozitoriaus muzikinį palikimą, kurio aktualumas nemažėja net šimtmečiams keičiantis. Muziejus vadovas prisiminė, kaip 2006 metais Rietave pirmą kartą lankėsi ir koncertavo M. K. Oginskio provaikaitis Ivo Zaluskis ir kompozitoriaus muzikos populiarintojas Andžejus Pileckis. Džiaugėsi, kad 250-ąsias M. K. Oginskio metines minėjo visa Lietuva, didžiavosi tuo, kad Rietave stovi paminklas garsiai kunigaikščių giminei.
Ta proga pristatytas Katovicų (Lenkija) ekonomikos universiteto prof. habil. dr. Tadeušo Tčaskaliko šią vasarą išleistas muzikinis albumas „Klasikos akademija 8. Oginskiai“.
Renginyje dalyvavo ir jį moderavo Oginskių muzikinės kūrybos populiarintojas A. Pileckis.
T. Tčaskalikas, bendradarbiaudamas su Lenkijos radijo Katovicų studija, sudarė ir išleido seriją muzikinių albumų „Klasikos akademija“. Aštuntame profesoriaus albume pateikiama trumpa M. K. Oginskio ir kitų šios iškilios giminės asmenybių visuomeninės ir muzikinės veiklos apžvalga, kompaktinėje plokštelėje įrašyta dvidešimt fortepijoninių kūrinių.
Svečio iš Lenkijos surengtame koncerte Rietave skambėjo ne tik M. K. Oginskio, bet ir jo dukters Amelijos, sūnaus Ksavero polonezai, menuetai, mazurkos, valsai, kadriliai.