
2003-iaisiais užsimezgusi Plungės ir Krasnogorsko (Maskvos sritis, Rusija) draugystė tęsiasi. Šių miestų delegacijos lankosi abiejų tradicinėse šventėse, o Plungės rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Lolita Vaitkevičienė kasmet su būriu moksleivių vyksta į tarptautinę stovyklą Krasnogorske, kurioje jaunuoliai susipažįsta su kitos šalies kultūra, pristato Lietuvą, sportuoja. Šios stovyklos – puiki vieta atrasti dar neatsiskleidusių talentų, pramokti kalbą.
„Tai buvo pati geriausia mano kelionė: daugybė įspūdžių, nuolat besikeičiantys Rusijos miestų vaizdai, kasrytinė stovyklos rikiuotė, draugai“, – nuostabiais prisiminimais dalijosi vietoje nenustygstančių jaunuolių būrys.
Į Savivaldybės salę susirinkę kelionės dalyviai kalbėjosi apie stovykloje praleistas dienas, apgailestavo, kad išvyka jau baigėsi. Įamžintas stovyklavimo akimirkas pristatyti visuomenei jaunuoliai įpareigojo drąsiausiuosius – stovyklos misteriu ir mis nominuotus Modestą Šaltupį ir Gintarę Kriaučiūnaitę. Jie multimedijos projektoriumi rodė skaidres ir vienas kitą papildydami pasakojo apie kelionę.
Stovyklautojai apsilankė Krasnogorsko rajono administracijoje. Taip pat turėjo progą užsukti į muziejus, kitus turistinius objektus, Kalėdų žaisliukų gamyklą ir savo rankomis pagaminti ar dekoruoti žaisliuką, susitikti su baikeriais, dainuoti, sportuoti, plaukioti baseine, vaidinti.
Labiausiai plungiškius džiugino draugiški žmonės, nuostabus bendravimas. Ši išvyka jaunimui padėjo sugriauti politikų suformuotus stereotipus, kai kuriuos sklandančius mitus. Jie pamatė, kad jaunus žmones vienija bendri tikslai, bendravimas ir draugystė.
„Neretai politikai suformuoja stereotipus, bet juk kiekvienos valstybės pagrindas – paprasti žmonės, nuoširdus bendravimas. Rusija – mūsų kaimynė, o su kaimynais reikia bendrauti, bendradarbiauti. Visur gyvena vienodi žmonės. Džiaugiuosi, kad jūs lankėtės kaimyninėje šalyje, supratote, kad bendrystė, užsienio kalba suartina, o ne griauna nacionalinio saugumo interesus“, – sakė meras Audrius Klišonis.
Savivaldybės vadovas džiaugėsi, kad plungiškiai moksleiviai tapo jaunaisiais diplomatais, pasirodė kaip lyderiai, parsivežė padėkos raštų, diplomų, o kartu ir pristatė savo šalį, kultūrą ir pasaulėžiūrą.