Šiemet jau antrą kartą Plungės specialiojo ugdymo centro auklėtiniai lankėsi „Girinio buveinėje“. Jie išklausė Plungės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko Sauliaus Vengalio pasakojimą apie Lietuvoje gyvenančias žuvis ir mano pasakojimą apie medžioklę Afrikoje, jos žvėris. Visa tai pagyvino ta tema surengta fotografijos paroda.
Specialiojo ugdymo centro pedagogės Danutė A. ir Birutė K. vykdo ilgalaikį projektą, skirtą Žemės dienai paminėti: „Miško žvėreliai“, „Paslaptingas miško gyvenimas“.
Per pirmąjį susitikimą su mokiniais S. Vengalis daug ką papasakojo apie Lietuvoje gyvenančius žvėris ir medžioklės reikalingumą, o šį kartą kalbėjo apie žuvis.
Turbūt svarbiausia, kad visa tai mokiniams patiko ir jie susidomėję viską išklausė. Atvykę prieš renginį vaikai nubėgo į mišką pažiūrėti, ar žvėreliai suėdė aną kartą jiems atvežtas vaišes, ir apsidžiaugė, kad nieko neberado.
Pasakodamas apie medžioklę Afrikoje, Namibijoje, kur jau yra buvę nemažai Plungės medžiotojų, pabrėžiau, jog ten teko matyti daugybę žvėrių. Pasaulis yra tapęs atviras ir įvairių šalių medžiotojai keliauja į Juodąjį žemyną medžioti. Tai daro, kad papildytų trofėjų kolekcijas, medžioklės muziejus.
Įvairiais metais kelis kartus pabuvęs medžioklėse Afrikoje galiu patikinti, jog žvėrių ten nemažėja. Tuo pirmiausia rūpinasi medžioklės plotų savininkai, aplinkosaugininkai.
Prie „Girinio buveinės“ atėjo Miško Bobutė pažiūrėti, kas miške kelia triukšmą, baido žvėris, paukščius. Besanti geranoriška, visi panoro su ja nusifotografuoti. Neatsilaikiau ir aš.
Prie užeigos degė laužas. Mokiniai atliko įvairias užduotis, susijusias su miško gyvenimu, aptarė, ką daryti atsitikus nelaimei miške, dalyvavo žaidimuose. Visa tai papildė jų išmanymą apie gamtą, miško gyvenimą.