Rietavo savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje apsvarstytas Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokytojų tarybos pirmininkės prašymas skirti kiekvienam pedagogui po 100 eurų metams kanceliarinėms prekėms įsigyti. Nuotoliniu būdu posėdyje dalyvavusi gimnazijos vadovė Alma Lengvenienė suskubo paaiškinti, kad šis prašymas su mokykla ir jos biudžetu niekaip nesusijęs: „Kolegos pasitarė valgykloje prie stalo ir nutarė, kad nori dovanų.“
Išgirdęs, ko prašo pedagogai, Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis norėjo sužinoti, kiek pinigų kanceliarinėms prekėms skiria gimnazija.
A. Lengvenienė paaiškino, kad popierių, spausdinimo dažus, kaip ir priešmokyklinukų, pradinukų, dailės ir darbų mokytojams reikalingus bazinius kanceliarinių prekių paketus, mokykla nuperka. Rašiklių, pieštukų, sąvaržėlių ar kitų smulkmenų – ne.
„Kiekviena savivaldybė savaip vilioja pedagogus. Kai kurios parduotuvėje išperka sąskaitą ir mokytojai iš jos už jiems skirtą sumą pasiima kanceliarines prekes. Tai yra savivaldybių parama tiesiogiai mokytojams ir visiškai nesusiję su mokyklos biudžetu. Kolegos pasitarė, kad taip pat nori tokios dovanos. Tame prašyme logikos yra. Gal ir visai šaunu būtų, kad mokytojai turėtų kažkokią sąskaitą. Tik užsiprašyta gana dosnios sumos“, – kalbėjo didžiausios savivaldybėje mokymo įstaigos direktorė.
„Šaunu būtų ir parduotuvei, kuri ruošiasi tomis prekėmis prekiauti, – pastebėjo Savivaldybės vadovas. – Svarstyti prašymą reikia, bet skirti visiems vienodai – reikia ar nereikia – lyg Kalėdų dovanėlė. Pirmiausia turėtume peržiūrėti iš Savivaldybės ir ministerijos tam tikslui gaunamus pinigus.“
Tverų gimnazijos direktorė Gitana Kužmarskytė palaikė pedagogų prašymą: „Gimnazija aprūpina popieriumi, spalvotais ir nespalvotais spausdinimo dažais, tačiau darbui reikia įvairiausių smulkmenų – sąvaržėlių, klijuojamų lapelių, trintukų. Toks krepšelis mokytojui būtų patogu.“
A. Lengvenienė skaičiavo, kad per abi gimnazijas dirba apie 70 pedagogų. Jeigu Savivaldybė skirtų nors po 30 eurų, suma susidarytų ne tokia ir didelė – maždaug 2 tūkst. eurų.
„Galime nebeduoti gimnazijoms, o išdalyti mokytojams, nežiūrėdami, kiek tos lėšos tikslingai bus panaudotos. Tada ir direktoriui galvos dėl to nebeskaudės“, – šaržavo situaciją meras.
Tarp Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narių – nemažai mokytojų, tad savaime suprantama, kad kolegų prašymui jie buvo linkę pritarti. Augustas Šlimas pridūrė, kad tokio krepšelio norėtų ir neformaliojo ugdymo mokytojai.
Meras laikėsi nuomonės, kad aprūpinimas kanceliarinėmis prekėmis turėtų būti centralizuotas ir tikslinis. Taip pat pažymėjo, kad, išpildžius mokytojų prašymą, pinigų kanceliarinėms prekėms gali norėti ir bibliotekininkai, ir kultūros, ir socialiniai darbuotojai.
Po ilgų diskusijų nuspręsta klausimą peradresuoti Finansų ir ekonomikos komitetui, nes Švietimo, kultūros ir sporto komitete yra per daug suinteresuotų asmenų, kurie privalėtų nusišalinti nuo balsavimo. Pasak mero A. Černeckio, ugdymo procesas dėl to, kad sprendimas nepriimtas, nesustos.
„Nesustos, žinoma. Bet gauti papildomų pinigėlių mokytojams būtų gerai“, – liko prie savo nuomonės A. Lengvenienė.