
Statistika byloja, kad dėl smurto artimoje aplinkoje dažniausiai kenčia moterys ir vaikai. Tačiau būna, kad ir dailiosios lyties atstovės kimba į atlapus savo sutuoktiniams ar gyvenimo draugams. Rugsėjo 7-ąją Plungės apylinkės teismo Plungės rūmuose rašytinio proceso tvarka išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje plungiškė K. K. kaltinama fizinio skausmo sukėlimu. Nuo moters rankos nukentėjo sugyventinis.
Byla užbaigta baudžiamuoju įsakymu. Veiksmas, atvedęs moterį į teismo salę, įvyko šių metų rugpjūčio 22-ąją apie 22 val. Tąsyk K. K., būdama neblaivi, žodinio konflikto metu namuose delnu keturis kartus vožtelėjo savo gyvenimo draugui E. G. į viršugalvį.
Apklausiama kaltinamoji papasakojo, jog su draugu gyvena devynerius metus. Vaikų pora neturi. Konfliktas esą kilo, kai ji, grįžusi namo neblaivi, apkaltino sugyventinį neištikimybe, šis jos adresu metė tokius pat kaltinimus. Kilus barniui, K. K., priėjusi prie gulinčio E. G. , sudavė į viršugalvį. „Pavaišinusi“ smūgiais draugą, kaltinamoji išėjo į virtuvę, vyras – į laiptinę skambinti policijai.
Moters papasakotą konflikto versiją patvirtino ir nukentėjęs vyras. Skyrėsi tik jų nurodytas gyvenimo kartu laikas. E. G. sakė, jog su kaltinamąja kartu gyvena penkerius ar šešerius metus.
Beje, į iškvietimą sureagavę policijos pareigūnai alkoholio tikrintuvu iš pradžių moteriai nustatė 2,03 promilės neblaivumą, po kelių minučių alkoholio tikrintuvo ekrane jau švietė 2,63 promilės. Apžiūrėję vyro viršugalvį pareigūnai pamatė, jog jis – patinęs. Moteris iš pradžių neigė smurtavusi prieš sugyventinį, vėliau savo kaltę pripažino.
Tai, jog K. K. kaltę pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi, teismas įvertino lengvinančia aplinkybe. Sunkinanti – nusikalto būdama apsvaigusi nuo alkoholio, o tai turėjo įtakos jos nusikalstamos veikos padarymui.
Atsižvelgdamas į tai, jog moteris neteista, administracine tvarka nebausta, dirbanti, teismas mano, kad bausmės tikslai bus pasiekti paskiriant jai laisvės apribojimo bausmę.
Taigi K. K. pripažinta kalta dėl fizinio skausmo sukėlimo šeimos nariui. Kad daugiau nekiltų noras smurtauti, plungiškei teismas skyrė laisvės apribojimą 9 mėnesiams. Kadangi moteris prisipažino padariusi nusikalstamą veiką, baudžiamoji byla išnagrinėta supaprastinto proceso būdu, o tai reiškia, jog bausmė mažintina trečdaliu – iki 6 mėn. laisvės apribojimo. Visą šį laiką K. K. nuo 22 iki 6 val. įpareigota būti namuose, jei tai nesusiję su darbu.
Moteris taip pat įpareigota dirbti arba būti užsiregistravusi Užimtumo tarnyboje. Jai uždrausta visą laisvės apribojimo bausmės laikotarpį vartoti psichiką veikiančias medžiagas. Be šių įpareigojimų, K. K. dar turės dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose, kurias privalės išklausyti per bausmės laikotarpį.
K. K. turi teisę per 14 dienų prašyti surengti bylos nagrinėjimą teisme. Nepasinaudojus šia teise, baudžiamasis įsakymas įsigalios ir bus neskundžiamas.