
Balandžio 8 dieną Žemaičių dailės muziejuje atidaryta profesoriaus, buvusio Vilniaus dailės akademijos Telšių skyriaus Metalo meno katedros vedėjo, metalo skulptoriaus, medalių kūrėjo ir juvelyro Vytauto Mockaičio (1958-2011) darbų paroda. Joje eksponuojami metalo plastikos kūriniai.
Iš Klaipėdos krašto kilęs V. Mockaitis 1984 metais baigė Telšių taikomosios dailės technikumą, 1990 metais – Talino dailės universitetą. Nuo pat 1992-ųjų, kai pradėjo dėstyti Telšių aukštesniojoje taikomosios dailės mokykloje, iki paskutiniųjų dienų jis visas savo jėgas ir pedagoginį talentą dalijo studentams. Menininkas mirė šiemet, eidamas 53-iuosius gyvenimo metus. Jis buvo Lietuvos dailininkų sąjungos, o nuo 2000 metų – ir Tarptautinės medalininkų federacijos narys.
Jo kūryba apibūdinama kaip rūsti, sunki, kampuota ir monumentali, bet dvelkianti senoviškumu. Tokia, kurios su kitų menininkų darbais nesupainiosi. Originaliais kūriniais virtę išmesti daiktai, senų namų palėpėse rasti sendaikčiai. Menininką ypač domino galimybė parodyti daiktų senėjimo pėdsakus. Seni, dažnai net nežinomos paskirties daiktai jam buvo labai artimi, ne vieną jų menininko rankos prikėlė naujam gyvenimui. Kurdamas metalo plastiką, V. Mockaitis naudojo geležį, spalvotuosius brangiuosius metalus, didinamuosius, mažinamuosius stiklus, veidrodžius, netgi vabzdžius, augalus ir jų sėklas. Jo kūryba unikali dar ir tuo, kad netgi juvelyriniuose darbuose neapčiuopiamas kruopštumas – viskas griežta ir grubu.
Surengta trylika asmeninių V. Mockaičio parodų, menininkas dalyvavo ir pats organizavo grupines ekspozicijas, plenerus, simpoziumus, konkursus Lietuvoje ir užsienyje. Profesorius kuravo, rengė kūrybines studentų parodas, konkursus, plenerus, stovyklas, rašė recenzijas apie studentų kūrybą.
V. Mockaitis kūrė skulptūras, skulptūriškų formų medalius, metalo plastikos, juvelyrinius dirbinius, instaliacijas ir pelnytai buvo vadinamas vienu iš aktyviausių Lietuvos metalo meno kūrėjų.
V. Mockaičio kūrinių įsigijo Lietuvos dailės muziejus, Žemaičių muziejus „Alka“ Telšiuose ir mūsiškis Žemaičių dailės muziejus. Daug darbų yra ir privačiose kolekcijose.