
Prisidės prie investicinių projektų
Praėjusią savaitę posėdžiavęs Savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetas svarstė, reikia ar ne Savivaldybei dar sykį skolintis iš banko. Šįsyk norima 10 metų laikotarpiui imti 2,6 milijono litų paskolą eurais.
Pinigų reikia prisidėti prie investicinių projektų, kuriuos didžiąja dalimi finansuoja ES struktūriniai fondai. Projektų gana daug: Platelių gimnazijos pastato rekonstrukcija, Bukantės dvaro sodybos rekonstrukcija ir pritaikymas turizmo poreikiams, trijų ikimokyklinių įstaigų modernizavimas, lopšelio-darželio „Vyturėlis“ renovacija, II Oginskių dvaro sodybos pritaikymo turizmo reikmėms etapas ir kt.
Paskutinį žodį dėl paskolos ėmimo tars Savivaldybės taryba. Be to, dar neišsiaiškinta, ar ne vieną paskolą paėmusi Plungės rajono savivaldybė nėra peržengusi skolinimosi limitų.
Apie šilumos kainą
„Plungės“ laikraštyje jau rašėme, jog nuo gruodžio 1-osios UAB Plungės šilumos tinklai ketina mažinti vieną iš šilumos kainos dedamųjų – nuo 6,04 iki 5,53 cento mažės pastovioji kainos dalis. Praėjusią savaitę Šilumos tinklų generalinis direktorius Petras Piekus ir įmonės vyr. ekonomistė Laimutė Antanavičienė ketinimus mažinti kainą pristatė Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetui. „Ar gerai suprantu, kad kaina mažėja? Net patikėti sunku“, – stebėjosi komiteto pirmininkas Mykolas Pronckus. Taip, taip, mažėja. Tačiau tai dar nereiškia, jog ir bendras įkainis mažės, nes juk kita dedamoji – kintamoji – dėl kylančių kuro kainų gali padidėti.
Senukams prižiūrėti – dar 2 darbuotojai
Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto nariai palaimino Socialinių paslaugų centro prašymą leisti darbuotojų skaičių nuo 20,5 etato didinti iki 22,5 etato. Nauji darbuotojai teiks pagalbos namuose paslaugą. Iki šiol tokios paslaugos teiktos tik Plungėje ir Alsėdžiuose. Plungėje – 43 asmenims, tačiau dar 10 senukų laukia eilėje. Jiems pagelbėti ir reikalingas papildomas etatas. Antrasis naujas darbuotojas pagalbos namuose paslaugą teiks Žemaičių Kalvarijoje.
Socialinėms išmokoms – 2,2 mln. Lt
Per pirmuosius septynis šių metų mėnesius Plungės rajono savivaldybė socialinėms išmokoms ir kompensacijoms jau išleido 5,5 mln. Lt. Dabar gauta dar 2,5 mln. Lt. Kadangi dėl augančio nedarbo socialinės paramos gavėjų vis daugėja, tikėtina, jog ir pastarosios sumos iki metų pabaigos nepakaks.
Kokie dokumentai būtiniausi?
Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Jovita Šumskienė Vietos ūkio ir ekologijos komiteto narius informavo, kad Savivaldybė įvairiems planavimo dokumentams rengti turi 944 tūkst. Lt. Taigi reikia nuspręsti, kokie planai būtiniausi, ir surikiuoti juos į eilę.
Komiteto nariai, ilgai nesiginčiję, nutarė, kad pirmiausia reikia parengti rajono šilumos ūkio specialųjį planą, į antrąją poziciją reikėtų įrašyti miesto centrinės dalies sutvarkymo planą, trečiąją – Babrungo upės ir vadinamosios Plungės jūros pakrančių sutvarkymo planą, toliau įrašytas Platelių miestelio bendrasis planas, Miesto ir kaimo ribų planas ir t. t.
Komiteto narys Robertas Endrikas išsakė priekaištų dėl kainų – esą jis susiduriantis su analogiškais planais ir realiai jų parengimas kainuojantis kone perpus pigiau nei numatę Savivaldybės specialistai. Anot jo, prie planų nurodytos kainos gerokai prasilenkia su realybe.
Ką asfaltuosim toliau?
Kaip sakė Plungės miesto seniūnas Gintaras Domarkas, dalis miesto gatvių jau asfaltuojama, kitą dalį taip pat ruošiamasi tvarkyti. Taigi pats laikas būtų pasirūpinti ir ateities planais – ką beasfaltuosim, kai turimi sąrašai bus užbaigti? Reikia sąrašiuko ir apsispręsti – ar imamės kokio vieno kvartalo gatvių, ar iš skirtingų kvartalų reikėtų asfaltuoti po vieną pagrindinę gatvę.
Žiūrėdami į siūlomųjų gatvių sąrašą, Vietos ūkio ir ekologijos komiteto nariai piktinosi: kodėl įrašytos Atžalyno, Pušyno gatvės, kuriose tik po kelis namus stovi, o, pavyzdžiui, miesto centre esančios Paprūdžio gatvės nėra. Anot posėdžio dalyvių, ta gatvė – judri, daug pėsčiųjų, tačiau siaura, duobėta, be šaligatvių. Čia ir pėstieji, ir vairuotojai rizikuoja, tačiau tai, atrodo, niekam nerūpi. „Taip neseniai pykomės dėl nereikalingų investicijų į Medingėnų gatvę – kad ji, lyg koks Konstitucijos prospektas, bus išplatinta, šaligatviai – iš abiejų pusių. Tačiau mūsų pretenzijos naudos nedavė – dabar vėl sąraše ne pagrindinės gatvės, o kažkokios šalutinės“, – kalbėjo R. Endrikas.
Diskusiją dėl gatvių sąrašo nutarta pratęsti per Savivaldybės tarybos posėdį.