• Reklama
  • Kontaktai
Plungė - Plungės rajono ir Rietavo krašto laikraštis
  • Pagrindinis
  • Aktualijos
    • Savivalda
    • Politika
    • Švietimas
    • Sveikata
    • Socialiniai reikalai
    • Finansai
    • Kriminalai ir nelaimės
    • Ūkio reikalai
    • Kitos aktualijos
  • Mano Rietavas
  • Teminiai puslapiai
    • Keliai. Mašinos. Žmonės
    • Gamta. Medžioklė. Žūklė
  • Kultūra ir sportas
    • Krašto kultūra: praeities ir šiandienos dialogai
    • Už jūsų ir mūsų laisvę!
    • Laikraštis „Telšių žinios”
    • Laikraštis „Santarvė”
    • Kultūra
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
  • Žmonės
  • Nuomonės
  • Partnerių informacija
No Result
View All Result
  • Pagrindinis
  • Aktualijos
    • Savivalda
    • Politika
    • Švietimas
    • Sveikata
    • Socialiniai reikalai
    • Finansai
    • Kriminalai ir nelaimės
    • Ūkio reikalai
    • Kitos aktualijos
  • Mano Rietavas
  • Teminiai puslapiai
    • Keliai. Mašinos. Žmonės
    • Gamta. Medžioklė. Žūklė
  • Kultūra ir sportas
    • Krašto kultūra: praeities ir šiandienos dialogai
    • Už jūsų ir mūsų laisvę!
    • Laikraštis „Telšių žinios”
    • Laikraštis „Santarvė”
    • Kultūra
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
  • Žmonės
  • Nuomonės
  • Partnerių informacija
No Result
View All Result
Plungė - Plungės rajono ir Rietavo krašto laikraštis
No Result
View All Result

„Norint būti geru daktaru reikia mylėti žmogų“

Parašė: Daiva GERIKIENĖ
redaktorius
13 birželio, 2025
Pirmas puslapis, Pirmas puslapis, Partnerių informacija, Sveikata
0
0
VIEWS
Pasidalink

Plungiškių draugijos iniciatyva atsiradusi tradicija tęsiama: daugiau nei du dešimtmečius kiekvienų metų pavasarį į Plungę atvyksta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Kauno klinikų medikai. Šiemet vizitas taip pat surengtas, tiesa, kiek vėliau nei įprasta. Birželio 11 dieną mūsų mieste svečiavosi garbinga delegacija iš minėtųjų įstaigų. Plungės garbės piliečio, LSMU rektoriaus prof. habil. dr. Rimanto Benečio vadovaujamas mūsų šalies medikų elitas visą dieną skyrė Plungei.

Kaip minėta, šios gražios iniciatyvos ir ilgametės draugystės puoselėtoja – Plungiškių draugija. Idėja, kad Plungėje lankytųsi garsiausi mūsų šalies medikai iš Kauno klinikų ir LSMU profesoriai, atsirado iš noro suteikti galimybę mūsų ligoninės gydytojams, kitiems medicinos darbuotojams, jaunimui, ketinančiam siekti medicinos mokslų, pabendrauti su garbiais svečiais, išgirsti įdomius ir aktualius jų pranešimus sveikatos temomis dalyvaujant konferencijoje. Šie tikslai išliko aktualūs ir šiųmečio vizito metu.
Susitikimas ligoninėje: įvertinti pokyčiai, pasidalinta patirtimi

Tradiciškai medikų delegacijos vizitas prasidėjo nuo Plungės ligoninės.
Lydimi šios įstaigos direktoriaus Remigijaus Mažeikos, Plungės rajono savivaldybės mero Audriaus Klišonio, Plungiškių draugijos prezidento Liudo Skieraus, kitų Savivaldybės ir ligoninės administracijų atstovų, svečiai pirmiausia buvo pakviesti įvertinti Plungės ligoninėje įvykusius pokyčius, kurių vienas svarbiausių – Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus renovacija. Kaip žinome, šis Plungės ligoninės padalinys gegužės pabaigoje buvo atvertas po metus trukusių statybos darbų. Beje, renovacija vykdyta tik Plungės rajono savivaldybės lėšomis. Kaip pastebėjo A. Klišonis, iš Sveikatos ministerijos buvo gautas absoliutus nulis, tad ligoninės ir Savivaldybės pastangomis įgyvendintas projektas – stiprus ženklas, įrodantis, jog Plungės ligoninė turi ambicingų planų ir tvirtai laikosi pozicijos, kad privalo išlikti antrinio lygio ligonine nepaisant visų planuojamų šalies sveikatos sistemos pertvarkų. Apie tai diskutuota ir su į Plungę atvykusiais svečiais.
Pastarieji taip pat įvertino ir kitus pokyčius mūsų pagrindinėje gydymo įstaigoje: įsigytą naują medicinos įrangą, bendravo su ligoninės medikais ir darbuotojais – pasidžiaugta, jog personalas yra pasipildęs puikiais jaunais specialistais.

Delegacijoje – garbūs profesoriai ir medikai
Džiugu, kad kasmet į Plungę atvyksta labai garbių svečių delegacija. Tai rodo, jog dėmesys Plungei ir jos žmonėms su metais nemažėja. Kaip minėta, delegacijai vadovavo LSMU rektorius prof. habil. dr. R. Benetis. Dėka šio žmogaus, kuris yra ir Plungiškių draugijos narys, Plungės garbės pilietis, mūsų mieste kasmet apsilanko jo suburta pačių gerbiamiausių medikų komanda. Taigi į Plungę atvyko LSMU studijų prorektorius gydytojas neurologas prof. dr. Kęstutis Petrikonis, gyd. endokrinologė dr. Diana Šimonienė, gydytojos kardiologės prof. dr. Jurgita Plisienė ir doc. dr. Lina Bardauskienė, LSMU Medicinos fakulteto dekanas prof. dr. Andrius Macas.
Tradiciškai svečiai susitiko su Plungės ligoninės medikais. Ligoninės susirinkimų salėje vykęs susitikimas suteikė progą pasikalbėti apie sveikatos sistemos aktualijas, kurios, be jokios abejonės, svarbios Plungės ligoninei. R. Mažeika svečiams trumpam pristatė savo vadovaujamos įstaigos situaciją.
Į Plungę atvykusius svečius ir visus susirinkusiuosius pasveikino Plungiškių draugijos prezidentas L. Skierus. Jis neslėpė – be galo malonu, kad prieš bene dvidešimt metų Bronislovo Lubio mintis rengti Kauno klinikų medikų dienas Plungėje turi tąsą ir tas užsimezgęs ryšys yra labai tvirtas. „Šių daktarų nuopelnai Lietuvai, nuopelnai mokslo srityje ir Plungei yra labai svarūs. Labai smagu jus čia visus matyti“, – pabrėžė L. Skierus.
Tradiciniu vizitu pasidžiaugė ir meras A. Klišonis. Rajono vadovas pastebėjo, jog jausti garbių medikų palaikymą yra labai svarbus atramos taškas siekiant susidoroti su visais kylančiais iššūkiais sveikatos sistemoje, o Plungės ligoninės tikslas – išlikti anestezijos ir reanimacijos klasteryje šalies ligoninių tinklo mastu.
Savo ruožtu R. Benetis dėkojo už kvietimą vėl apsilankyti Plungėje. „Noriu padėkoti kolegoms, kurie atvyko, o aš pats širdyje vis dar esu plungiškis. Turiu emocinį ryšį su Plunge, Plungės ligonine. Iš visų pusių ši ligoninė man yra pažįstama, mama čia 28-erius metus išdirbo akušere… Matosi pastangos, kurios yra dedamos, kad šiandien ligoninė išliktų. Žmonės čia gerai dirba, ir reikia į tai atsižvelgti. Plungiškiams reikia jų ligoninės, pacientų pasitikėjimą ji turi, tikrai nėra reikalo važinėti į didesnius centrus“, – kalbėjo R. Benetis.
Susitikimo metu tradiciškai surengta konferencija, leidusi Plungės ligoninės medikams ir darbuotojams pasisemti žinių. Prof. dr. A. Macas skaitė pranešimą apie šiuolaikinius kraujavimo gydymo principus.
Išlaikyta ir kita vizito tradicija: atvykę medikai konsultavo ligoninės pacientus, kuriems reikalinga aukštesnio lygio gydytojų konsultacija.

Su gimnazistais – apie studijas LSMU
Labai svarbi Kauno medikų vizito Plungėje dalis – jų susitikimas su jaunąja karta. Mykolo Oginskio rūmuose po pietų svečiai susitiko su Plungės mokyklų bendruomenių atstovais.
Kaskart jaunimui, kuris turi planų ateityje savo gyvenimą sieti su medicina, yra sudaromos sąlygos akis į akį pabendrauti su iš Kauno atvykstančiais svečiais ir taip išsiaiškinti visus dėl galimų studijų kylančius klausimus. Smagu, kad formuojasi ir nauja tradicija: moksleiviams pristatomas gyvas pavyzdys ir suteikiama galimybė pabendrauti ir su jauniausiais specialistais, dirbančiais Plungės ligoninėje.
Prof. habil. dr. R. Benetis trumpai pristatė LSMU ir galimybes čia studijuoti. Jau bene 95-ąją absolventų laidą šiemet išleidžiantis universitetas yra pirmaujanti aukštoji mokykla Lietuvoje, turinti, beje, labai svarų vardą ir tarptautinėje erdvėje: čia studijuoti atvyksta jaunuolių iš viso pasaulio!
„Studijos, aišku, yra ilgos, viską reikia išmokti, bet ką gaunate po šių studijų? Visišką laisvę ir nepriklausomybę. Šiandien darbo rinka medikams atsiveria ne tik Lietuvoje – visame pasaulyje. Aišku, tai yra sunkus darbas, bet prie viso to jūs turėsite ir moralinę satisfakciją: jūs padėsite kitam, turėsite galimybę padaryti žmones sveikesnius, išgelbėti gyvybes, padaryti šeimas laimingas“, – mokiniams kalbėjo universiteto rektorius R. Benetis.
„Norint būti geru daktaru reikia visų pirma mylėti žmogų. Jei tą turite ir tai žinote – stokite į mediciną“, – jaunuoliams patarė gydytoja J. Plisienė.

Kitas įrašas

Su dainos sparnais – į šviesą, vienybę ir tikrą bendrystę!

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

CAPTCHA vaizdas
Atkurti Vaizdą

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Video rekomendacijos:

Pirmas puslapis

Ištuštėjusios mokyklos vasaromis bendrabučius paverčia viešbučiais
Pareigūnai rado ne tik naminės, bet ir raugo
Viešosios bibliotekos direktoriaus konkursas: antras dublis
Su dainos sparnais – į šviesą, vienybę ir tikrą bendrystę!

Keliai. Mašinos. Žmonės

Keturioms dienoms bus stabdomas traukinių eismas atkarpoje Klaipėda–Plungė
A. Jucio gatvė dar šiemet bus be duobių ir lopų
Sodžiaus gatvei Maceniuose – 52 tūkstančiai eurų, Žalioji gatvė Plateliuose pinigų dar laukia
Tvarkomos labiausiai deformuotos kelio Pauošniai–Plateliai vietos

Nuomonės

Ištuštėjusios mokyklos vasaromis bendrabučius paverčia viešbučiais
Viešosios bibliotekos direktoriaus konkursas: antras dublis
Nemalonumai dėl savavališkai parduoto automobilio
Teismas buvusios seniūnės į darbą negrąžino

Savas

„Sau palinkėčiau nebijoti naujovių, drąsiai priimti naują etapą“
Skautų ir ne skautų olimpinėse žaidynėse Smilgiuose – 177 dalyviai!
Vienuoliktokė Emilija: „Studijos užsienyje manęs nevilioja“
Mokymai naujokams ir senbuviams

Renginiai

Su dainos sparnais – į šviesą, vienybę ir tikrą bendrystę!
Jauniesiems menininkams – padėkos raštai ir diplomai
Stanislovui Riaubai nusilenkta jubiliejinį – 25-ąjį – kartą
Lietuvos savivaldybių asociacijos jubiliejus paminėtas Plungėje
No Result
View All Result

Laikraštis

Nuomonių ringas

Ar naudojatės dirbtinio intelekto įrankiais?

Loading ... Loading ...

Orai


Orai Plungėje

Orai


Orai Plungėje 2 savaitėms


  • Balsavimų archyvas
  • Kontaktai
  • Pagrindinis
  • Paskyra
  • Prisijungti
  • Privatumo politika
  • Registracija sėkminga!
  • Reklama
  • Slaptažodžio atstatymas
  • Laikraštis „Plungė” PDF versija

Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
No Result
View All Result
  • Pagrindinis
  • Aktualijos
    • Savivalda
    • Politika
    • Švietimas
    • Sveikata
    • Socialiniai reikalai
    • Finansai
    • Kriminalai ir nelaimės
    • Ūkio reikalai
    • Kitos aktualijos
  • Mano Rietavas
  • Teminiai puslapiai
    • Keliai. Mašinos. Žmonės
    • Gamta. Medžioklė. Žūklė
  • Kultūra ir sportas
    • Krašto kultūra: praeities ir šiandienos dialogai
    • Už jūsų ir mūsų laisvę!
    • Laikraštis „Telšių žinios”
    • Laikraštis „Santarvė”
    • Kultūra
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
  • Žmonės
  • Nuomonės
  • Partnerių informacija

Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt

Skip to content
Open toolbar Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

  • Padidinti tekstąPadidinti tekstą
  • Sumažinti tekstąSumažinti tekstą
  • Pilkos spalvosPilkos spalvos
  • Nuorodos pabraukimasNuorodos pabraukimas
  • Skaitomas šriftasSkaitomas šriftas
  • Reset Reset