Prietarai žmogų lydi įvairiose gyvenimo srityse. Nors ir sakome, kad jais netikime, bet pripažinkime – sunerimstame, kai, pavyzdžiui, kelią perbėga juodas katinas. Štai keletas prietarų, kuriais (ne)tiki vairuotojai.
Kartais prietarai, kuriais tiki vairuotojai, gali prajuokinti, bet kai kuriuos iš jų pažeisti drįsta toli gražu ne kiekvienas automobilio savininkas.
Pirmasis prietaras, žinoma, susijęs su transporto priemonės ar vairuotojo pažymėjimo įsigijimu. Taigi – transporto priemonę būtina „aplaistyti“, antraip ji nevažiuos.
Nemaža dalis prietarų susiję su transporto priemonės priežiūra. Sakoma, jei nuplausi automobilį, tai išsyk pradės lyti. Jei mėtai šiukšles pro langą, už abejingumą gamtai gresia nesėkmių metai.
Kai kurie vaikinai tiki, kad jei į pirmąjį pasimatymą atvažiuos purvinu automobiliu, apie seksą gali pamiršti tris mėnesius. Tiesa, ar šis prietaras turi pagrindo, patvirtinimų nėra.
Ne vienas prietaras sklando ir dėl galimo susitikimo su kelių policininkais. Sakoma, kad geriau nešvilpauti automobilio salone, nes pareigūnai gali „išgirsti“ ir sustabdyti automobilį. Taip pat manoma, kad jei automobilyje skaičiuosite pinigus, galite būti sustabdytas policijos pareigūnų.
Sakoma, kad geras ženklas transporto priemonę pirkti iš turtingų žmonių: tuomet automobilis atneš sėkmę, turtus ir naujajam savininkui.
Blogas ženklas – montuoti automobilyje detales iš sudaužytų transporto priemonių, nes panaši nesėkmė gali pasikartoti ir naujajam savininkui.
Dar vienas blogas ženklas – juodas šuo kelyje. Pamačius tokį, net taikiai miegantį šalikelėje, būtinai reikia sustoti ir pailsėti. Antraip kelionė gali baigtis liūdnai.
Automobilininkų manymu, „geležinė dama“, išgirdusi apie galimą išsiskyrimą su šeimininku, gali įsižeisti ir pradėti gesti, tad apie pardavimą automobilyje geriau nekalbėti.
Ypatingą vietą prietarų hierarchijoje užima numeriai. Ne kiekvienas ryžtasi sėsti prie automobilio vairo, kurio valstybiniame numeryje – trys šešetai.
Dar vienas prietaras susijęs su skaičiumi trylika. Pasak jo, jei įsigysite automobilį tą dieną, pasmerksite save ir jį kančioms bei nesėkmėms. Tas pats ir su automobilio numeriais: jei juose yra skaičius „13“, reiškia, transporto priemonės karma pažeista visiems laikams.
Pravažiuojant pro vietą, kur pažįstamas žmogus pakliuvo į avariją, tegu pačią menkiausią, apie tai negalima pasakoti automobilyje iki tol, kol tos vietos nepravažiuosi.
Į tolimą kelionę vykstančiam vairuotojui negalima sakyti: „Tik tu atsargiai vairuok“ arba „Žiūrėk, neužsimušk“. Geriau tiesiog palinkėti sėkmės.
Negalima šlapintis ant automobilio rato – galite supykdyti. Šią istoriją patvirtina ir vairuotojų pasakojimai – vienas esą nusišlapino ant rato, o po kelių kilometrų sugedo transporto priemonės stabdžiai.
Jei suteikėte automobiliui vardą, jį prižiūrite ir globojate, jis išgelbės jus net sudėtingose situacijose.
Dar vienas prietaras – neapeiti automobilio iš priekio, tai – blogas ženklas. Taip pat esą negalima plauti automobilio prieš ilgą kelionę.
Jei partrenksi šunį, kitas, pakliuvęs po automobilio ratais, gali būti žmogus.
Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Didžiojoje Britanijoje blogas ženklas – žalia automobilio spalva. Amerikiečiai pateikia statistinius duomenis, kad žali automobiliai į avarijas pakliūva dažniau.
Nesvarbu, tikite ar ne prietarais, o gal laikotės savo susikurtų ritualų, svarbu – būkite mandagūs ir dėmesingi vieni kitiems, prižiūrėkite savo automobilius – ir visi keliausime be rūpesčių.
Parengta pagal www.eBus.lt