Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ketina Plungės technologijų ir verslo mokyklos (TVM) Rietavo skyrių perkelti į Lauryno Ivinskio gimnaziją.
Ministerija siūlo nuo rugsėjo jungti dalį profesinio mokymo įstaigų su paprastomis mokyklomis, kitoms siūloma su mokyklomis sudaryti jungtinės veiklos sutartis dėl bendrojo ugdymo programos.
Planas su profesinėmis ir bendrojo ugdymo mokyklomis, kitomis įstaigomis dar bus derinamas mėnesį, Vyriausybė jam galutinai tikisi pritarti iki balandžio. Pertvarka įsigaliotų jau nuo šio rugsėjo.
Iš 61 šiuo metu veikiančios profesinio mokymo įstaigos penkias ketinama visiškai sujungti, 25-ioms siūloma sudaryti jungtinės veiklos sutartis su bendrojo ugdymo mokyklomis dėl bendrojo ugdymo programų.
Likusioms siūlomi kiti variantai – pavyzdžiui, miesteliuose jų veikiančius skyrius tiesiog perkelti į bendrojo ugdymo mokyklas jose įsteigiant atskirą profesinio mokymo skyrių. Tikimasi, kad naujoji sistema sumažins konkurenciją tarp profesinio ir bendrojo ugdymo įstaigų.
Kaip jau minėjome, ši pertvarka paliestų ir Rietavo savivaldybę, kur ketinama Plungės TVM Rietavo skyrių perkelti į Lauryno Ivinskio gimnaziją.
Skelbiama, kad sprendimams pritaria Profesinio mokymo įstaigų ir Savivaldybių asociacijos.
Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė sakė esanti supažindinta su tokiais ketinimais: „Esu informuota apie planuojamas permainas. Galutinį sprendimą turi priimti Savivaldybės taryba. Jeigu bus nuspręsta filialą perkelti į mūsų gimnaziją, mums liks vykdyti pavestas funkcijas. Nors tai ir būtų didelis iššūkis. Kaip viskas vyktų, prognozuoti ankstoka. Apie ketinimus žinome, tačiau konkrečių sprendimų dar nėra. Aptakiai informavau kolektyvą, visi nustebę, nes tokių permainų nesitikėta.“
Plungės TVM direktorius Audrius Misiūnas nuo komentarų susilaikė, nes, kaip teigė, nėra gavęs jokios oficialios informacijos apie ministerijos ketinimą Rietavo filialą perkelti į Lauryno Ivinskio gimnaziją.
Pakalbinome ir Rietavo savivaldybės merą Antaną Černeckį, kurio vadovaujama taryba turėtų pritarti arba nepritarti tokiam susiliejimui.
„Du kartus buvau iškviestas į pasitarimus, kuriuose buvo svarstomas būtent šis projektas. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija griebiasi plano gelbėti pamažu nykstančias profesinio mokymo mokyklas, jų filialus. Tačiau komentuoti ketinimų, kol nėra žinoma, kaip toks prijungimas vyktų, kaip profesinis ugdymas gimnazijose būtų organizuojamas ir finansuojamas, dar negaliu“, – kalbėjo Savivaldybės vadovas.
Priminsime, kad 2016 metais Žemaitijos kolegija tapo pirmąja Lietuvoje neakredituota aukštąja mokykla ir buvo uždaryta. Jos bazėje įsikūrė Plungės technologijų ir verslo mokyklos filialas, o aukštojo mokslo studijų programas Rietave buvo pavesta vykdyti Klaipėdos valstybinei kolegijai. Užpernai ši aukštoji mokykla iš miesto pasitraukė galutinai.
Praėjusį rugsėjį į Plungės TVM Rietavo filialą įstojo 68 moksleiviai: 60 – į tęstines programas, aštuoni – baigę dešimtą klasę.
Mokymo įstaigos vadovybė priėmė sprendimą iš centrinių rūmų persikelti į mažesnius „antruosius rūmus“. Tai padaryta taupant pastatų išlaikymo sąnaudas. Erdvūs pagrindiniai rūmai liko tušti.
Esame liudininkais to, kaip tūkstančius žemės ūkio specialistų paruošusi mokymo įstaiga, kuri savo gyvavimą pradėjo dar kaip kunigaikščių Oginskių įkurta pirmoji Lietuvoje profesinė mokykla – „Ūkininkystės mokslinyčia“, baigia išnykti laiko tėkmėje.
Vienas iš numatomų jos likimo variantų – susiliejimas su Lauryno Ivinskio gimnazija.