Pirmadienį į paskutinį šių metų posėdį rinkosi Plungės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetas. Nors į darbotvarkę buvo įtraukti šeši klausimai ir dar vienas papildomai, svarstymai truko vos vieną valandą. Politikai ilgoms diskusijoms nusiteikę nebuvo, o ir diskutuoti nebuvo kam, nes posėdyje dalyvavo tik pusė komiteto narių.
Mokyklinių autobusų netrūksta
Visų pirma į komitetą dėl pritarimo Plungės rajono savivaldybės mokyklų autobusų naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimui kreipėsi Švietimo skyriaus vedėjas Rolandas Raibužis.
Pasak skyriaus vadovo, tvarka jau anksčiau buvo patvirtinta, ir iš esmės ji nesikeitė – tik pakoreguoti kai kurie punktai. Šiuo metu situacija su mokykliniais autobusais – gera, jų pakanka. Visi turimi geltonieji autobusėliai ne senesni kaip 10 metų, visi techniškai tvarkingi. Maršrutai sudėlioti taip, kad vaikai neturėtų eiti iki stotelių daugiau kaip tris kilometrus.
Komiteto nariams klausimų dėl tvarkos aprašo nekilo, tad jis be trukdžių „paleistas“ į Savivaldybės tarybą.
Lėšos panaudotos ne pagal paskirtį
Kitas klausimas, kurį pristatė R. Raibužis, buvo susijęs su Akademiko Adolfo Jucio pagrindine mokykla.
Kadangi posėdyje dalyvavo šios švietimo įstaigos vadovas Kęstutis Varpiotas, jis ir paaiškino situaciją. Direktoriaus teigimu, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba per patikrinimą nustatė, kad iš mokinio krepšelio ne pagal paskirtį panaudota 1 884,54 Eur, ir juos privaloma grąžinti į biudžetą.
K. Varpiotas kalbėjo, kad už šiuos pinigus buvo pirktos trys vaizdo stebėjimo kameros su naktiniu matymu, vaizdo įrašymo įrenginys, maitinimo blokai, instaliacinės medžiagos, atlikti montavimo ir konfigūravimo darbai. Anot direktoriaus, nors kameros ir nėra tiesiogiai susijusios su mokymo procesu, tačiau jos yra ugdomojoje aplinkoje, taip užtikrinamas saugumas, atliekama galimo narkotinių medžiagų patekimo į mokyklą stebėsena ir kontrolė. Tad direktorius prašė leidimo negrąžinti šių pinigų į biudžetą arba papildyti reikiama suma aplinkos lėšas, kad galėtų grąžinti.
Meras Audrius Klišonis mokyklos vadovui sakė, kad niekas nesiginčija dėl vaizdo kamerų prie ugdymo įstaigų reikalingumo, bet akcentavo, jog prieš imantis panašių veiksmų pirmiausia reikėtų informuoti Švietimo skyrių ir gauti leidimą panaudoti mokinio krepšelio lėšas ne mokymo procesui.
Nebus skiepų – nepriims į darželį
Kad pasikeitė vaikų priėmimo į ikimokyklinio ugdymo įstaigas tvarka, kuri įsigalios nuo ateinančių metų pradžios, posėdžiautojus informavo Švietimo skyriaus vyr. specialistė Irena Gricevičienė.
Naujojoje tvarkoje sakoma, kad priimant vaiką į ikimokyklinio ugdymo įstaigą ir vėliau kiekvienais metais, be visų būtinų dokumentų, turi būti pateiktas atitinkamos formos jo sveikatos pažymėjimas. Jei pažymėjime nurodyta, jog vaikas nepaskiepytas pagal patvirtintą Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių nuo tymų, raudonukės ir poliomielito, nesant skiepų kontraindikacijų, jis į lopšelį-darželį nepriimamas.
Paminklas M. K. Čiurlioniui bus
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Piepalienė prašė komiteto narių pritarimo, kad Savivaldybė dalyvautų partnerio ar rėmėjo teisėmis istorinės atminties puoselėjimo iniciatyvas įgyvendinančiame projekte „Įamžinkime M. K. Čiurlionį Plungėje“.
Plungiškių draugija ketina teikti paraišką ir prašyti finansavimo iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijai skirtų valstybės biudžeto asignavimų M. K. Čiurlionio atminimui įamžinti. Ši visuomeninė organizacija jau seniai kėlė klausimą dėl paminklo menininkui pastatymo, o dabar tokia galimybė esanti. Jei Savivaldybė sutiktų tapti partnere ar rėmėja, jai tektų prisidėti iki 30 procentų projekto vertės lėšų (apie 25 000 eurų). Plungiškių draugija numato skirti 40 proc. Likusi dalis projekto būtų finansuojama iš Vyriausybės kanceliarijos.
Švietimo, kultūros ir sporto komitetas prašymą palaikė, o ar sutiks Savivaldybės taryba, parodys laikas.
Į darbą tik su pažyma
Apie dar vieną naujovę, įsigaliosiančią nuo Naujųjų metų, komitetui papasakojo Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Aldona Striaukienė.
Šių metų spalio 20 dieną buvo pakoreguotas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas. Jis reglamentuoja vaiko apsaugą nuo neigiamos socialinės aplinkos įtakos, nuo seksualinio išnaudojimo, išnaudojimo pornografijai ar prostitucijai, vaiko pirkimo ar pardavimo, o vienas iš jo straipsnių nustato asmenų, pripažintų kaltais už minėtas nusikalstamas veikas, darbo apribojimus.
Tad nuo sausio 1-osios socialinėse, švietimo ir sporto, sveikatos priežiūros paslaugas vaikams teikiančiose įstaigose, įmonėse ir organizacijose dirbantys ar tik ketinantys dirbti ar norintys užsiimti savanoriška veikla nurodytose įstaigose, įmonėse, organizacijose asmenys prieš įsidarbindami darbdaviui turės pristatyti pažymą iš Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro. Jei dirbantis asmuo per darbdavio nustatytą terminą tokios pažymos nepristatys, jis bus nušalintas nuo darbo, o jei po to per mėnesį pažymos vis tiek nepateiks, darbo sutartis bus nutraukta.