![](https://laikrastisplunge.lt/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Praėjusį savaitgalį į Plungę iš visos Lietuvos traukė folkloro ansambliai, fotografai, tautodailininkai, prekybininkai. Jų pažiūrėti, paklausyti ar kažką įsigyti rinkosi miestelėnai, miesto svečiai ir net delegacijos iš užsienio šalių. Visus juos sukvietė tris dienas šurmuliavusi Miesto šventė ir kas antrus metus rengiamas tradicinis tarptautinis folkloro festivalis „Saulelė raudona“. Kartu buvo surengtas ir didžiulis fotografijos meno renginys Plungės fotobienalė 2010.
Dalis miesto šventės renginių prasidėjo dar penktadienį, o štai šeštadienį, per patį vidurdienį, atidarytas VIII tarptautinis folkloro festivalis „Saulelė raudona“. Pirmąją, tradicinę festivalio dainą, kuri taip pat vadinasi „Saulelė raudona“ užtraukė Nacionalinės premijos laureatė, liaudies dainų atlikėja Veronika Povilionienė, jai talkino Plungės kultūros centro vaikų liaudies šokių ansamblis „Žirginėliai“. Susirinkusiuosius savo dainomis pasveikino ir festivalio sumanytojai, iniciatoriai ir organizatoriai Plungės kultūros centro folkloro ansamblio „Gondinga“ dainininkai, muzikantai bei šokėjai.
Atidarymo metu prisistatė visi į festivalį suvažiavę ansambliai. O jų buvo daug: šokių kolektyvas „Luste“ ir folkloro ansamblis „Pūre“ iš Tukumo (Latvija), ansamblis „Spigins“ iš Telšių, „Ramytė“ iš Šilutės, „Degulė“ iš Raseinių, „Dainuviai“ iš Lazdijų, žemaitiško folkloro ansamblis „Auda“ iš Šiaulių, „Vija“ iš Vilniaus savivaldybės Trakų Vokės bendruomenės, Jonavos rajono Upninkų ir Kulvos kultūros centrų folkloro ansambliai, „Apvija“ iš Vilkaviškio, Žemaitijos nacionalinio parko ansamblis „Platelee“, „Giedružė“ iš Nidos, Lietuvos armėnų folkloro grupė „Hajrenik“ ir Lietuvos žydų kolektyvas „Fajerlech“.
{besps}/2010/06/15/svent{/besps} Į šventę suvažiavę kolektyvai visą dieną koncertavo, be to, Senamiesčio aikštėje vyko folkloro mokymai. Vakare ansambliai, kiekvienas traukdamas savo dainą ir nešinas sava vėliava, dalyvavo teatralizuotoje eisenoje, o po jos – didžiajame vakaro koncerte. Beje, šio koncerto metu žiūrovai galėjo susipažinti ne tik su lietuvių, latvių, armėnų, žydų, bet ir su romų folkloru – dalyvavo ansamblis „Sare Roma“.
Didįjį vakaro koncertą vainikavo į dangų paleisti fejerverkai, o festivalio uždarymas vyko sekmadienio vakarą. Abi dienas mieste vyko tautodailininkų ir prekybininkų mugė, buvo galima susipažinti su tradiciniais amatais.
Apie Plungės fotobienalės renginius plačiau skaitykite kitame „Plungės“ numeryje.