„Kiekvienas turime savo miestą, į kurį traukia be jokios priežasties. Ir visai nesvarbu, kokio jis dydžio, svarbu, kiek jame laimės. Daugelio mūsų miestas, į kurį traukia, kuris kviečia savo meile, yra Plungė“, – tokiais žodžiais birželio 16-osios vakarą Mykolo Oginskio rūmų žirgyno salėje pradėta tradicinė Plungės miesto šventė. Praėjusį savaitgalį plungiškiai ne tik šventė savo miesto šventę, bet ir dalyvavo XVIII pučiamųjų orkestrų festivalyje. Žiūrovus šiemet džiugino net 11 geriausių Lietuvos orkestrų koncertai.
Startą šventei penktadienio vakare davė nuskambėjęs Mykolo Kleopo Oginskio polonezas „Atsisveikinimas su Tėvyne“, kurį atliko Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas Leifas Karlssonas), ir Plungės kultūros centro Eglės baleto studijos (vadovė Eglė Norkevičiūtė-Novoruckienė) balerinų pasirodymas.
„Mes matome, kaip mūsų mylimas miestas šviečia, kaip auga, kaip mums savo namais, langais, parkais ir stogais šypsosi iki paryčių. Mes matome, kaip mūsų miestas gražėja, jaunėja, kaip jame atgimsta dvarai, aikštės ir gatvės. Mes žinome, kad Plungė šiandien – atvira ir imli naujovėms, jaunystei, idėjoms, ryškioms kaip lazeriai ir garsioms kaip elektroninė muzika skaitmeninėms technologijoms ir naujausiems verslo sprendimams. O kartu čia kuriama kultūra, saugomos tradicijos, puoselėjami papročiai, kalba, menas ir bendrystė. Šiandien Plungė – drąsus, jaunas ir šiuolaikiškas miestas su stipriu, reikšmingu išsaugotu kultūriniu pagrindu, kuris suteikia mums išskirtinumo, unikalumo ir palaiko stiprų ryšį su gimtine ir jos žmonėmis“, – susirinkusiuosius sveikino renginio vedėja Renata Žukauskė.
Pirmasis Miesto šventės ir XVIII pučiamųjų orkestrų festivalio koncertas pradėtas šviesų ir lazerių šou ir minėtuoju polonezu. Tai savotiškas akcentas, kad Plungės žmonės – modernūs, inovatyvūs ir, kas svarbiausia, saugantys savo kultūros istoriją.
„Įėjus į M. Oginskio dvaro žirgyno salę mus pasitiko ūkanos, tarytum asociacija tos gražios istorijos, kurią mena šie pastatai. Tai mūsų protėvių mintys, idėjos, jų gyvenimai. Šventė puiki, programa nuostabi, tad būkime aktyvūs, būkime žmonės, mylintys savo miestą, parodykime svečiams ir sugrįžusiems namiškiams, kokie esame šaunūs ir svetingi, nes čia miestas, kuris kuria aukštą kultūrą, kuris turi puikius kuriančius žmones“, – šventės pradžią skelbė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.
Kaip ir minėta, Miesto šventę pradėjo Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras. Jo atliekamiems kūriniams žavesio ir išskirtinumo suteikė perkusijos ansamblis „Giunter Percussion“ (vadovas Pavelas Giunteris).
Na, o šeštadienį visą dieną Plungėje – Babrungo slėnyje, Plungės kultūros centre – nenutilo pučiamųjų instrumentų garsai. Į jau XVIII festivalį atvyko orkestrų iš visos Lietuvos.
Nepabūgusieji lietaus dieną ir vakare galėjo pasidžiaugti Lietuvos kariuomenės karinių pajėgų orkestro (dirigentas Egidijus Miknius), Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ (dirigentas Giedrius Vaznys), Šiaulių pučiamųjų orkestro (dirigentas Gediminas Brūzga), Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų orkestro „Garsas“ (dirigentas Martynas Bražas), Panevėžio rajono Naujamiesčio kultūros centro dailės galerijos vario dūdų orkestro „Aukštyn“ (dirigentas Remigijus Vilys), Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestro „Griaustinis“ (dirigentas Kęstutis Dvaržeckis), Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro „Sklepučini“ (dirigentas Vilmantas Vapsva), paskutinį kartą Plungėje prieš 30 metų koncertavusio Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestro (dirigentas Saulius Mickevičius) pasirodymais.
Žinoma, gerą nuotaiką plungiškiams dovanojo jungtinis Plungės kultūros centro, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos ir Platelių meno mokyklos orkestras (dirigentai Romas Jasevičius, Artūras Urniežius, Linas Senkus).
Akį džiugino ir orkestrų muziką paįvairino šokėjų grupės, o širdį malonino operos solisto Merūno Vitulskio dainos.