
Praėjusią savaitę nebe pirmą kartą šiais metais Plungės mieste vyko prevencinė akcija, siekiant sudrausminti keturkojų laikymo taisyklių nepaisančius šeimininkus.
Reidai Plungės mieste
Šiltėjant orams ir tirpstant sniegui, tiek vaikams, tiek ir suaugusiesiems tenka atidžiai žiūrėti, kur koją deda, kad neįmintų į šunų išmatas.
Plungės miesto seniūnija primena, kad šunis vedžioti galima tik tam skirtose aikštelėse arba retai žmonių lankomose vietose. Dažnas mąsto, jog šiose vietose, kai jų augintiniai išsituština, ekskrementų surinkti nereikia. Tačiau savininkas, išvedęs savo šunį, privalo laikytis sanitarijos bei higienos reikalavimų – turėti maišelį ir, surinkęs į jį šuns ekskrementus, išmesti į šiukšlių konteinerį. Asmenys, nesilaikantys šio reikalavimo, atsako administracine tvarka.
Praėjusią savaitę įvairiose Plungės vietose seniūnijos bei Naminių gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos darbuotojai viešose vietose stebėjo gyventojus, vedžiojančius keturkojus draugus.
Dažnas sutiktas iš kišenės traukė maišelius ir teisinosi, jog tikrai surenka savo augintinių paliktus ekskrementus. Sunku buvo tuo patikėti… Reido metu įspėta nemažai gyventojų. Už pažeidimą gresia bauda iki poros šimtinių.
Keturkojus privaloma registruoti!
Naminiai gyvūnai (šunys, katės) turi būti registruojami. Registracijos, identifikacijos tvarką, dokumentų ir mokesčių dydžius, jų rinkimo bei surinktų lėšų panaudojimo tvarką nustato Plungės rajono savivaldybės taryba. Draudžiama laikyti neregistruotus gyvūnus!
Kaip sakė Plungės miesto seniūno pavaduotoja Laima Laivienė, keturkojų šeimininkai privalo laikytis reikalavimų. Visi mes mylime savo augintinius, bet turime būti atsakingi.
Griežtės keturkojų laikymo taisyklės
Antradienį rajono Savivaldybėje įvairių įstaigų ir Savivaldybės atstovai tarėsi dėl šių problemų sprendimo būdų. Kaip sakė merė Elvyra Valerija Lapukienė, didžiulė problema – daugiabučiuose gyvenančių keturkojų augintinių šeimininkai, neužtikrinantys reikiamos tvarkos.
Kad kiemai, skverai ir gatvės turi būti švarios, antrino ir rajono vicemeras Juozas Šlepetis bei priminė: keturkojų šeimininkai privalo turėti raštiškus visų pilnamečių kaimynų sutikimus. Jei bus kaimynų skundų, gresia 100-700 litų baudos. Pareigūnų duomenimis, už šunų, kačių laikymo taisyklių pažeidimus 2007 metais nubausti 35, kitais metais – 23, praėjusiaisiais – 41 keturkojo šeimininkas.
Plungės seniūnijos seniūnas Gintaras Domarkas pasiūlė fiksuoti pažeidėjus fotoaparatais ir viešinti šias nuotraukas – kaip sakoma, „kalti prie gėdos lentos“.
Ekologės Astos Beierles Eigirdienės pasiūlymui griežtai registruoti kiekvieną keturkojį (metams už vieną augintinį tenka mokėti 24 litus), o surinktas lėšas skirti šunų vedžiojimo aikštelėms prižiūrėti, valkataujantiems gyvūnams gaudyti ir pan. pritarė ne tik merė, bet ir kiti posėdžio dalyviai.
Iki gegužės pirmosios planuojama dar apsvarstyti esamas keturkojų laikymo taisykles: jei ką reikės – pakeisti ir papildyti.
Praėjusiais metais Plungės mieste įregistruoti 286 gyvūnai. Didžioji dalis gyvūnų šeimininkų – pensinio amžiaus arba turintys negalią, tad jiems už keturkojų laikymą mokėti nereikia.
Augintinius registruoti galite Dariaus ir Girėno g. 25.
Reidų dar planuojama nemažai. Kad nereikėtų nuotaikos susigadinti ar net atsisveikinti su savo augintiniu, laikykitės bendrųjų keturkojų laikymo nuostatų, gerbkite pastangas gyventi švarioje aplinkoje.