
Šeštadienį Oginskių dvaro žirgyne iškilmingai pradėtas jau VI Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis, tradiciškai sukvietęs klasikinės muzikos gerbėjus. Plungiškių itin pamėgtas renginys šiemet paskirtas kompozitoriui, dailininkui, pasaulinio garso menininkui Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui.
„Aš esu pasiryžęs visus savo buvusius ir būsimus darbus skirti Lietuvai“, – tokius M. K. Čiurlionio žodžius, parašytus laiške broliui Povilui, skaitė Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas. 2011-ieji UNESCO paskelbti M. K. Čiurlionio metais, mat sukanka šimtas metų po jo mirties.
Susirinkusiuosius pasveikino ir festivalio tęstinumu pasidžiaugė jo garbės prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Plungiškių draugijos prezidentas, Plungės garbės pilietis Bronislovas Lubys, LR Seimo nariai Jonas Jagminas ir Jurgis Razma, Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorė Asta Beierle Eigirdienė.
Žodį tarė ir festivalio meno tarybos pirmininkas, Lietuvos nacionalinės filharmonijos simfoninio orkestro meno vadovas ir dirigentas, Nacionalinės premijos laureatas, Plungės garbės pilietis profesorius Juozas Domarkas. Kviesdamas plungiškius ir miesto svečius į festivalio koncertus, kuriuose ne sykį skambės M. K. Čiurlionio kūriniai, J. Domarkas pažymėjo, kad šio menininko muzikos klausytis nėra lengva. Anot profesoriaus, M. K. Čiurlionis mirė jaunas, tad nespėjo daug sukurti, tačiau kūrė neatmestinai, visa širdimi.
Tradiciškai festivalio pradžią paskelbė Vytauto Didžiojo karo muziejaus patrankos: pirmoji salvė – už tėvynę Lietuvą, antroji – už kunigaikštį Mykolą Oginskį ir pasaulinio garso menininką M. K. Čiurlionį, trečioji – už Plungę ir plungiškius.
Visą mėnesį besitęsiantį klasikinės muzikos koncertų ciklą pradėjo Lietuvos nacionalinės filharmonijos simfoninis orkestras, vadovaujamas J. Domarko. Koncerto pradžioje skambėjo Mykolo Kleopo Oginskio polonezas „Atsisveikinimas su tėvyne“, po to – M. K. Čiurlionio simfoninės poemos „Miške“ ir „Jūra“.
Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis vyks iki pat rugsėjo pabaigos. Bus galima pasiklausyti ne tik garsių Lietuvos, bet ir užsienio kolektyvų atliekamos muzikos. Be to, vyks žirgų konkūro varžybos „Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurei laimėti“, bus pristatyta lenkų muzikologų Monikos ir Tadeušo Strugalų batutų kolekcijos paroda.
{besps}2011/08/30/fe{/besps}