Praėjusį penktadienį Žemaičių dailės muziejus plungiškius kvietė pažiūrėti ne paveikslų, ne skulptūrų, o iki šiol šioje meno mekoje neregėtų kūrinių – talentingų lietuvių sukurtų suknių, kurios liepos viduryje puikavosi Prancūzijoje, ant raudonojo Kanų mados savaitės kilimo. Mums, plungiškiams, širdį labiausiai glosto faktas, kad tarp kūrėjų – kraštietė Giedrė Petruškevičienė, o tarp demonstruojamų suknelių – Kanuose įvertinta jos rankų darbo „Kukutis“ ir dar dvi, pasiūtos ypatingoms asmeninėms šventėms.
„Plungė“ jau rašė, kad šių metų liepą plungiškė Giedrė ir dar keturios lietuvės Kanų mados savaitėje, tiksliau – ją vainikuojančiame „Tiffany“ raudonojo kilimo madų šou, pristatė šešių suknelių kolekciją pavadinimu „Mūsų Lietuva“. Svarbu tai, kad Kanų mados savaitėje lietuvių darbai apskritai demonstruoti pirmą kartą, kolekcija skirta pristatyti Lietuvos gamtą, o Giedrės suknelė, kurią ji kūrė net 700 valandų, – pagerbti nykstantį paukštį kukutį.
Dabar tos pačios Kanų publiką stebinusios suknelės – vėl ant raudonojo kilimo. Tik jau ne svetur, o čia, Plungėje, tokiems kūriniams ypač tinkančioje kunigaikščių Oginskių rūmų erdvėje. „Pristatyti savo ir kolegių kūrybą plungiškiams – tikrai ne mano sumanymas. Tai sugalvojo ir realizavo mano klientė Dalija Astrauskienė. Ji po Kanų festivalio atėjo manęs pasveikinti ir jau tada pasakė, kad būtų puiku kolekciją parodyti Plungėje. Po kurio laiko – jau konkretus pasiūlymas: yra galimybė sukneles pristatyti Oginskių rūmuose. Iš pradžių tai atrodė kaip ir nerealu – ar sutiks kolegės, ar užteks tų
suknelių renginiui užpildyti, bet viskas išsilukšteno į sėkmingą, daugiau nei šimtą susidomėjusiųjų sukvietusį renginį“, – jau po šventės kalbėjo Giedrė, Plungėje įsikūrusios Grožio ir mados studijos savininkė.
Žemaičių dailės muziejuje demonstruotos ne tik G. Petruškevičienės, bet ir kitų dviejų kolekcijos „Mūsų Lietuva“ autorių – Neringos Santockės ir Santos Mačienės – rankų darbo suknelės. „Džiaugiuosi ir esu dėkinga savo dukros Evelinos draugėms, kurios sutiko pabūti modeliais. Taip pat – grožio salonų „Mis Žemaitė“ ir „LiLu studija“ vizažistėms Ingridai ir Viktorijai už makiažus, o mūsų studijos kirpėjai Vilmai – už šukuosenas. Žinoma, ačiū verslininkei Dalijai bei Žemaičių dailės muziejui, kad mus priėmė. Ir ne bet kaip, o pačiu aukščiausiu lygiu“, – dėkojo renginio kaltininkė.
Kad atėjusieji į renginį turėtų progą pasigėrėti ne tik trimis Kanuose demonstruotomis sukniomis, nuspręsta kolekciją papildyti. Parodytos dar dvi suknelės – dukros Evelinos mokyklos išleistuvių ir pačios Giedrės suknelė, kurią ji pasisiuvo santuokos įžadų atnaujinimo proga. Na, o kad renginys būtų visiškai „sukomplektuotas“, dar ir Giedrės kurtų papuošalų bei aksesuarų paroda surengta. Joje – autoriniai auskarai, apyrankės, kaklo papuošalai, diržai ir kt. „Norėjosi publikai parodyti kuo daugiau aukštosios mados, rankų darbo, siuvinėjimo, o kartu pasakyti, kad tai tinka ne tik demonstravimui, bet ir, tarkim, ant džemperio, švarko, rankinės“, – pasakojo G. Petruškevičienė.
Suknelių kolekcija Plungėje sulaukė ypatingų ovacijų – publika jos autorėms plojo stovėdama. Kūrėjas sveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, renginį savo apsilankymu pagerbė Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas dekanas Vytautas Gedvainis ir daug kitų svečių. Ypatingą nuotaiką kūrė fortepijoninis trio „Kaskados“.