Kovo 21 dieną mero Antano Černeckio organizuotame susitikime aptarta, kokią pagalbą savivaldybės įstaigos galėtų suteikti iš Ukrainos į Rietavą atvykusiems karo pabėgėliams.
Pasitarime dalyvavo Savivaldybės administracijos darbuotojai, ugdymo įstaigų vadovai, Socialinių paslaugų centro direktorė Danutė Stončiuvienė, Rietavo kultūros centro direktorė Birutė Gedminaitė, Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė, kitų organizacijų ir įstaigų atstovai.
Kaip kalbėjo meras A. Černeckis, neaišku, kiek žmonių, atvykusių iš Ukrainos, turėsime Rietave priimti. „Ateityje planuoju susitikimą ir su darbdaviais. Šiandien kalbėsime apie būtiniausias priemones ukrainiečiams – apgyvendinimą, maitinimą, švietimą, laisvalaikį. Nežinome, kokiam laikui tie žmonės atvyko, tačiau turime žiūrėti į priekį ir iš anksto pasirūpinti viskuo, ko tik jiems gali prireikti“, – dėstė susirinkimo priežastis Savivaldybės vadovas.
Socialinių reikalų ir civilinės metrikacijos skyriaus vyr. specialistė Zinaida Baltrimienė informavo, kad šiuo metu Rietave gyvena penkios iš Ukrainos atvykusios šeimos (17 asmenų), viena šeima (3 asmenys) apsistojusi pas privatų asmenį. Du vaikai lanko Rietavo lopšelį-darželį, trys – Lauryno Ivinskio gimnaziją, du tęsia mokslus nuotoliniu būdu Ukrainoje.
Apgyvendintiesiems buvusios Žemaitijos kolegijos bendrabutyje nupirktos ir suteiktos visos reikalingiausios buities ir higienos priemonės, kiekvienam asmeniui skirti 5 Eur maitinimo talonai, vienkartinė 258 Eur išmoka šeimai. Vienkartinius maisto paketus suteikė labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“, rūbais ir kitais reikalingais daiktais pasirūpino Rietavo maltiečių savanoriai. Kylančios socialinės problemos ar poreikiai su atitinkamais darbuotojais sprendžiami individualiai. Švietimo, kultūros įstaigų atstovai pasidalijo mintimis, kokias paslaugas galėtų suteikti nuo karo baisumų Ukrainoje pabėgusiems žmonėms.
VšĮ Rietavo žirgyno atstovai kalbėjo apie galimybę priimti vyresnio amžiaus (nuo 10 m.) vaikus jodinėti. Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykla teigė galinti organizuoti individualius ar grupinius dailės ir muzikos užsiėmimus vaikams, o esant poreikiui – ir suaugusiesiems. Rietavo trečiojo amžiaus universiteto bendruomenė siūlė priimti norinčiuosius į linijinių šokių, kineziterapijos užsiėmimus. VšĮ „Veiklus Rietavas“ suteikė galimybę kartą per savaitę apsilankyti plaukimo baseine. Rietavo atviro jaunimo centro darbuotojai ir tarptautinė savanorė iš Ukrainos Viktorija kviečia ukrainiečius į jaunimo centrą, kuriame yra galimybė žaisti stalo tenisą, biliardą, stalo žaidimus, piešti, žiūrėti filmus, skaityti knygas ar tiesiog pabendrauti prie arbatos puodelio.
Išklausius visus pasiūlymus nuspręsta bendrabutyje pakabinti skelbimų lentą, kurioje ukrainiečių kalba bus pateikta visa pabėgėliams aktuali ir naudinga informacija su reikiamais kontaktais.
Kovo 19 dieną Jono Eugenijaus ir Danutės Bačinskų iniciatyva visos Rietave gyvenančios karo pabėgėlių šeimos vyko į ekskursiją Palangoje. Rietavo savivaldybės administracijos skirtu transportu ukrainiečiai nuvažiavo į kurortą, kur aplankė Palangos gintaro muziejų, J. Basanavičiaus gatvę, pajūrį. Papietavo Klaipėdos „Akropolyje“.
Kalbėta apie būtinybę surengti atvykėliams pasivaikščiojimą po svarbiausius objektus ir Rietave – parodyti, kur rasti pagrindines įstaigas, parduotuves, vaikų žaidimų aikšteles, paslaugų teikimo vietas ir kt.