Plungės rajono savivaldybė jau keletą metų puoselėja tradiciją per Miesto šventę rengiamą iškilmingą Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdį išskirtinį dėmesį parodyti tiems žmonėms, kurie savo darbu, ilgamete veikla puoselėja meną mūsų rajone, kuria kultūros tradicijas ir tuo prisideda prie gimto miesto vardo garsinimo. Šiųmetė Miesto šventė taip pat suteikė tokią progą. Šeštadienį – pagrindinę šventės dieną – Mykolo Oginskio rūmuose vyko iškilminga ceremonija, kurios metu pagerbti kultūros ir meno premijų laureatai. Taip pat pasirašyta atnaujinta bendradarbiavimo sutartis tarp Plungės ir Golub-Dobžyno (Lenkija). Jau dvidešimt metų trunkanti draugystė tarp šių dviejų miestų buvo dar sykį patvirtinta su rimta intencija – bendrystė mus jungė, jungia ir toliau jungs.
Išskirtinėje aplinkoje – neeilinis posėdis
Mykolo Oginskio rūmuose susirinkę Plungės rajono savivaldybės tarybos nariai ir svečiai atidavė pagarbą mūsų miesto istorijai ir kunigaikščiams Oginskiams: atsistoję išklausė Mykolo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų orkestro atliekamą Mykolo Kleopo Oginskio polonezą „Atsisveikinimas su Tėvyne“. Iškilmes lydėjo ir „Tautiškos giesmės“ giedojimas. Juk tarybos posėdis – ne eilinis, o šventinis.
Iškilmingame posėdyje dalyvavo ne tik vietos politikai. Širdingai buvo pasveikintos į Miesto šventę atvykusios Plungės miesto partnerių delegacijos. Šiemet jų buvo penkios. Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis kiekvieną jų pasveikino jų gimtąja kalba taip parodydamas pagarbą svečiams. Taigi kartu su plungiškiais Miesto švente džiaugėsi svečiai iš Mendeno (Vokietija), Bruntalio (Čekija), Tukumo (Latvija), Golub-Dobžyno (Lenkija) ir Kvarelio (Sakartvelas).
Svečių buvo ir daugiau. Į Plungę atvyko Seimo nariai Rimantė Šalaševičiūtė, Robertas Šarknickas, Jurgis Razma, sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas. Dalyvavo ir Plungės garbės piliečiai, Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas dekanas Vytautas Gedvainis, įstaigų, įmonių vadovai ir kt.
„Miesto šventė – kaip atskaitos taškas, kaip galimybė pagerbti svečius, pasirodyti patiems. Svečių dėmesys mums be galo svarbus ir brangus. Smagu jus visus sutikti mūsų mieste“, – kreipdamasis į posėdžio dalyvius akcentavo meras.
Ta proga A. Klišonis apžvelgė pastaruosius metus ir trumpai pristatė, kuo mūsų miestas gyvena, kas čia keičiasi, kokie pagrindiniai darbai atlikti siekiant užtikrinti patogų gyvenimą.
„Mes esame stiprūs“
Taip kalbėjo meras. Savo kalboje jis pabrėžė, jog Plungė ir rajonas yra stiprūs ekonomiškai, kultūriškai, čia kuriama gera aplinka. Šiuos faktus liudija nuveikti darbai. Rajono vadovas paminėjo, jog po kone trejų metų pandemijos nebuvo lengva sugrįžti į įprastą gyvenimą. Visiems susitelkus pavyko susidoroti su iššūkiais. Už tai padėkos ir pagarbos nusipelnė policijos pareigūnai, medikai, švietimo įstaigų, Savivaldybės darbuotojai ir kt.
„Nors ekstremali situacija ir karas Ukrainoje pakeitė visą mus supančią aplinką, dėl mūsų verslo žmonių veiklumo ir išradingumo įmonių veikla ir gamyba nesustojo“, – džiaugėsi A. Klišonis, gerų žodžių išsakęs Plungės verslininkų adresu.
Posėdžio dalyviai išgirdo ir apie Savivaldybės indėlį tvarkant miesto gatves, vykdant projektus, kurie orientuoti į plungiškių gyvenimo kokybės jų mieste gerinimą, paslaugų plėtrą. Dėkota Savivaldybės tarybai už priimtus sprendimus, konstruktyvų darbą. Pasidžiaugta, kad plungiškiai yra geranoriški ir karo pabėgėlių iš Ukrainos atžvilgiu. „Per pastaruosius metus sugebėjome ne tik pagražinti mus supančią aplinką, bet ir suprasti, atjausti tuos, kuriems reikalinga mūsų parama“, – sakė meras.
Atnaujino sutartį
Po mero kalbos laukė iškilmingas momentas – bendradarbiavimo sutarties tarp Plungės ir Golub-Dobžyno atnaujinimas. Oficialų raštą, žymintį tolesnę šių dviejų miestų draugystę, pasirašė A. Klišonis ir Golub-Dobžyno rajono savivaldybės meras Francisekas Gutowskis. Su šiuo miestu Plungė bendradarbiavimą puoselėja jau 20 metų. Pasirašyta atnaujinta sutartis, kaip pastebėjo ir F. Gutowskis, leidžia tikėtis tolesnio sėkmingo bendro darbo įvairiose srityse, ypač kultūros, švietimo, jaunimo mainų programose. Ypač džiugu, kad plungiškių ir lenkų bendradarbiavimas išties yra paremtas įvairiais bendrais projektais, veikla, miestų draugystė nėra „popierinė“.
„Malonu, kad vyksta bendravimas ne tik tarp rajonų vadovų, bet ir tarp švietimo įstaigų, mūsų vaikų. Tikiu, kad jis turi perspektyvą. Tad kviečiu ir toliau ieškoti daugiau sąlyčio taškų tam, kad geriau galėtume pažinti vienas kitą“, – kvietė A. Klišonis.
Laureatų pagerbimas
Iškilmingas tarybos posėdis tęsėsi atiduodant pagarbą tiems, kurių nuosekliu ir ilgamečiu darbu puoselėjama rajono šviečiamoji ir kultūrinė veikla. „Šiandien norisi pasidžiaugti Savivaldybės tarybos sprendimu skirti pinigines premijas meno ir kultūros kūrėjams už istorinę ir aktyvią kūrybinę veiklą kuriant ir puoselėjant meno vertybes, be kurių mūsų kasdienybė nebūtų tokia gyva“, – pažymėjo iškilmingos ceremonijos vedėjas Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas.
Taigi padėkos raštai įteikti kultūros ir meno premijų (premiją sudaro 1 000 eurų – red. past.) laureatams. Šiemet jie atiteko trims asmenims, kurių kiekvienas – išskirtinė ir didžiausios pagarbos nusipelniusi asmenybė.
Kultūros ir meno premija už išskirtinį atsidavimą kūrybai diegiant ir puoselėjant kultūros tradicijas, rajono kultūrinio išskirtinumo kūrimą ir reprezentavimą skirta Žlibinų kultūros centro liaudies kapelos „Riviena“ vadovui Alfredui Lučinskui.
Už aktyvią visuomeninę šviečiamąją veiklą, poeto Vytauto Mačernio kūrybinio palikimo puoselėjimą, istorinės atminties saugojimą, nuoširdų darbą ir projektines iniciatyvas telkiant bendruomenę kultūrinei veiklai kultūros ir meno premija buvo įteikta Žemaičių Kalvarijos bendruomenės „Gardai“ pirmininkui Broniui Kleinauskui.
Minėtoji premija skirta ir Plungės kultūros centro folkloro ansamblio „Gondinga“ vadovei Daliai Stasikėlienei – už svarų indėlį į Plungės rajono ir šalies etninės kultūros puoselėjimą, kūrybišką ir profesionalią veiklą, aukštus ansamblio pasiekimus, Plungės vardo garsinimą Lietuvoje ir pasaulyje.