
Laikraščio redakcija prieš Velykas sulaukė Plungės miesto Stoties gatvės gyventojo skambučio. Susirūpinęs vyras pranešė, kad šalia sporto stadiono esančiame parko tvenkinyje plūduriuoja teršalai. „Nejaugi ir vėl į parko tvenkinį pateko fekalijos? Blogo kvapo nesijaučia, bet vaizdelis – nekoks. Panašiai buvo prieš keletą metų, kai į vandenį nuotekos pateko dėl kanalizacijos tinklų avarijos. Anuomet nuo taršos žuvys gaišo. Po to įvykio net keleriems metams žvejai šitą tvenkinį buvo pamiršę“, – kalbėjo plungiškis.
Plungės dvaro sodybos teritorijoje yra nemažai tvenkinių. Vakarinėje dalyje į vientisas sistemas užtvankomis-tilteliais sujungti keturi, o rytinėje dalyje – trys tvenkiniai, parku vingiuoja Babrungo upė, o ir prie jos prisišliejusios dvi senvagės. Vandens telkiniai puošia kraštovaizdį, bet tam, kad jais galėtume gėrėtis, reikalinga nuolatinė priežiūra, kadangi tvenkinius papildo vanduo iš aplinkinių kanalų ar griovių, o su juo gali patekti ir taršių medžiagų.
Kaip jau minėjome, pamatęs neaiškia tamsia „paklode“ padengtą rytinėje parko dalyje telkšančio tvenkinio paviršių, Stoties gatvės gyventojas pirmiausia informavo redakciją. Paskui skambutį atskriejo ir iliustratyvi nuotrauka, kurioje aiškiai matyti į gabalus sušokę neaiškios kilmės dumblai.
Nuvažiavome savo akimis įvertinti situacijos – juodavo šiaurinė, arčiau traukinių stoties esanti pakrantė, bet, kaip pasakojo mus pasitikęs plungiškis, prieš kelias dienas visa masė plūduriavo visai kitame pakraštyje. „Sunku suprasti, kas čia per dumblas. Po ankstesnės avarijos šitame tvenkinyje buvo įrengtos dvi orapūtės, kad net esant karščiams žuvims deguonies nepritrūktų. Pamažu viskas susitvarkė. Gaila, jeigu ir vėl žuvys pradės gaišti“, – rūpinosi netoli parko gyvenantis žmogus.
Apie galimą taršą iš karto informavome aplinkosaugininkus. Jie tą pačią dieną nuvyko prie minėtojo tvenkinio. Po apžiūros Aplinkos apsaugos departamento Telšių aplinkos apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Nerijus Ablingis svarstė, kad vandens paviršių užklojusi „paklodė“ gali būti ir natūrali iš dugno pakelta biologinė tarša. „Apžiūrėjome griovį, kuriuo į tvenkinį galėtų atitekėti teršalai. Vizualiai galimos taršos neįžvelgėme. Iškvietėme laboratorijos atstovus, kad paimtų ištirti vandens mėginių. Rezultatus žinosime maždaug po dešimties dienų. Neatmetame ir galimybės, kad iš dugno iškilęs dumblas susijęs su anksčiau įvykusia tvenkinio tarša“, – kalbėjo aplinkosaugos specialistas.
Priminsime, kad prieš kelerius metus į tą patį parko tvenkinį buvo patekusios nuotekos iš bendrovės „Plungės vandenys“ administruojamos fekalinės kanalizacijos. Tąkart avarija įvyko dėl įgriuvų, galimai atsiradusių po liūčių. Dėl vandens taršos fekalinėmis nuotekomis buvo pradėjusios gaišti žuvys, tad įmonei teko skubiai likviduoti avariją ir atlyginti gamtai padarytą žalą.