Aštuntuosius veiklos metus Plungės kultūros centro menų studija „ARTola“ pradėjo parodos, kurioje net 25 autorių dailės darbai, atidarymu. Renginio metu studijos nariai ir jų draugai ne tik pasidžiaugė kūriniais, bet ir kartu su vadove Jolanta Miltene aptarė naująjį sezoną, kuris planuojamas kiek kitoks nei ankstesniais veiklos metais.
„Kiekvienas vaikas yra menininkas. Problema yra ta, kaip išlikti menininku užaugus“, – sakė garsusis dailininkas Pablo Picasso. Ir iš tiesų, žmogui augant, jo asmenybė spraudžiama į įvairiausių visuomenėje nusistovėjusių normų ir taisyklių rėmus, kuriuose vis mažiau vietos lieka saviraiškos laisvei. Taip iš prigimties atsineštas kūrybos pradas uždaromas kažkur giliai viduje, ir tik maža dalis suaugusiųjų suranda ryžto ir jėgų leistis į savyje glūdinčio kūrėjo paieškas.
Sudaryti krašto gyventojams galimybę lavinti meninius įgūdžius, skatinti kūrybinių menų plėtrą, o kartu aktyvinti plungiškių įsitraukimą į kultūrinį gyvenimą – toks yra 2017 metais Plungės kultūros centre įkurtos menų studijos „ARTola“ tikslas.
Dinamiškame ir streso kupiname amžiuje kūryba padeda žmogui išsinerti iš emocinės įtampos, sustiprinti savo savivertę, ugdyti pozityvumą, tad po „ARTolos“ ženklu buriasi žmonės, siekiantys aktyviai ir meniškai praleisti laiką, pasimokyti meninės saviraiškos, norintys kurti ir pristatyti publikai savo darbus.
Žmonių sambūris, kokios krypties jis bebūtų, yra gyvas organizmas: vieni nariai studijoje nuo pat jos įkūrimo, kiti atėjo, pabandė piešti ir išėjo, treti kuria namuose, bet palaiko glaudžius ryšius su dirbančiais studijoje.
Tobulėjimas – amžinas procesas, o meninė kūryba – puiki kelio į save kryptis. Todėl tuo keliu, pasak J. Miltenės, eina įvairaus amžiaus žmonės. Studijos narių amžius labai skirtingas – 30–80 metų, o lytis vyrauja viena – moterys. Tarp jų daug plungiškių, dirbančių atsakingą darbą biuruose ir bandančių rasti emocinę ramybę. „Studijoje siekiame asmeninės kūrybinės pažangos ir pozityvios kryptingos meninės veiklos. Kuriančių žmonių ratas nuolat keičiasi. Dirbame įvairiai – tyliai, garsiai, matomai ir nuotoliniu būdu“, – taip veiklą nusako vadovė J. Miltenė.
Parodoje „Atradimai“ pristatomi darbai, atspindintys autorių kūrybinę įvairovę. Lankytojai gali susipažinti ir su sudėtingesniais, ir su paprastesniais kompoziciniais sprendimais. Pasidžiaugti eksponuojamais grafikos, tapybos, tapymo ant šilko darbais.
Kuriantis žmogus – atviras, laisvas ir įkvepiantis. J. Miltenė džiaugiasi, kad teptuku savo mintis išsako ir dailės mokyklas kažkada baigę, ir niekada gyvenime piešti nebandę asmenys. Kai kurios studijos narės – Alma Riebždaitė, Veronika Tarasevičienė, Asta Beniušienė – tiek paūgėjo ir sustiprėjo kaip menininkės, kad jau yra surengusios savo kūrybos darbų personalines parodas ir kultūros centre, ir muziejuje, ir bibliotekoje.
Labiausiai iš žmonių, lankiusių studiją „ARTola“, vadovei įstrigo itin talentingas kūrėjas Giedrius Kazlauskas. Dailės meno puoselėtoja apgailestauja, kad jai nepavyko įkalbėti menui itin gabaus plungiškio, kuris net ketverius metus lankė studiją, surengti personalinės darbų parodos.
Kaip jau minėjome, paroda „Atradimai“ surengta aštunto sezono pradžiai paminėti. Tai antroji grupinė studijos narių paroda, kurioje kelios dešimtys ne tik dabartinių, bet ir buvusių narių meno darbų.
Savo rate, draugų apsuptyje, studijos nariai aptarė naująjį sezoną, kuris, kaip planuojama, bus kitoks. Meno mėgėjai rinksis ne kiekvieną savaitę, kaip buvo daroma iki šiol, o tik vieną ar du kartus per mėnesį. Priežastis paprasta – Plungės kultūros centre tiek veiklos ir renginių, kad visiems norintiems sutilpti po vienu stogu darosi sudėtinga.
„Studijos narių sąraše – 20 pavardžių. Deja, mūsų patalpos per mažos, kad galėtume susirinkti visi. Dalis moterų, ypač tos, kurios tapo ant šilko, dirba namuose. Kiti į užsiėmimus eina pasikeisdami. Tikiuosi, kad ateityje patalpų problema išsispręs ir kūrėjai turės puikias sąlygas bendrai užsiimti veikla“, – kalba J. MiItenė.