Telšių kultūros centre įvykusioje moksleivių konkurso „Sidabro vainikėlis“ regioninio turo rezultatų paskelbimo šventėje vėl nepralenkiami buvo jaunieji Plungės medžio drožėjai. Beje, regioninio turo laimėtojai savo pasiekimais džiugina jau ne pirmą kartą.
Nuo 2013-ųjų kasmet, o nuo praėjusių metų kas dvejus metus rengiamo liaudies dailės konkurso tikslas – skatinti vaikus ir jaunuolius susipažinti su liaudies dailės paveldu, patiems prisiliesti prie medžiagos bei įrankių ir pasitelkus vaizduotę kurti vaizdinės ir taikomosios liaudies dailės kūrinius.
Tokiu būdu jaunieji meistrai atranda senąjį Lietuvos liaudies meną, amatus ir įkvepia jiems naujos gyvybės.
Konkursas vyksta keliais etapais, kol galiausiai laimėję pirmąsias vietas regioniniame ture jaunuoliai keliauja į finalinį turą.
Kasmet šeši konkurso laimėtojai tampa jaunaisiais liaudies meno ambasadoriais.
Šiemet į konkursą iš Plungės išvyko 7 dalyviai.
Jaunesniųjų dalyvių kategorijoje dėl kelialapio į kitą etapą varžėsi 63 dalyviai. Tarp jų buvo ir plungiškiai Gustas Tamošauskas ir Estela Vrubliauskaitė – „Babrungo“ progimnazijos moksleiviai, laimėję antrąsias vietas.
Tos pačios mokyklos mokiniams Edgarui Šukauskui ir Viliui Pilibavičiui atiteko trečiosios vietos.
Vyresniųjų klasių mokinių kategorijoje varžėsi 12 dalyvių. Būtent šioje grupėje ir išaiškėjo du rimčiausi pretendentai į „Sidabro vainikėlį“.
Plungės „Saulės“ gimnazijos abiturientas Osvaldas Raudys, konkursui pateikęs 5 skulptūras, laimėjo pirmąją vietą. Buvęs tos pačios mokyklos mokinys Leonas Costa komisiją sužavėjo paties padarytomis kanklėmis. Jam taip pat skirta pirmoji vieta.
Visi šie jaunieji menininkai lanko ar yra lankę neformaliojo švietimo programą „Meninė medžio drožyba“. Drožybos amato paslapčių juos moko tautodailininkas, liaudies meistras Viktoras Raibužis.
Beje, O. Raudys ir L. Costa plungiškiams jau puikiai pažįstami. O. Raudys praėjusiais metais parodoje-konkurse „Stanislovas Riauba Žemaitijos Andersenas“ skulptūros kategorijoje tapo laureatu. Metais anksčiau tokį pat įvertinimą buvo gavęs ir L. Costa.
Dar vienam konkurso dalyviui – Dominykui Dozorovui – sėkmės šiek tiek pritrūko.
Kalbintas kandidatas į „Sidabro vainikėlį“ O. Raudys pasakojo, kad drožyba susidomėjo ketvirtoje klasėje. Viskas įvyko ekspromtu, kai mokytojas V. Raibužis pakvietė ateiti į jo organizuojamą drožybos būrelį. „Nuėjęs supratau, jog drožyba tikrai bus mano gyvenimo pomėgis“, – sakė vaikinas.
Paklaustas apie pirmą įsimintiniausią laimėjimą plungiškis pasakojo: „Pirmas labiausiai įsiminęs laimėjimas – laureato vardas Stanislovo Riaubos konkurse. Tikrai labai džiaugiausi pelnęs tą apdovanojimą. Supratau, kad pasiekiau tai, ko labai norėjau.“ Beje, vaikinukas atskleidė, jog didžiausia jo palaikytoja ir įkvėpėja – draugė, kurios palaikymas turėjo didelę įtaką jo pasiekimams. Ne mažiau gražių žodžių O. Raudys išgirsta ir iš kitų savo artimųjų.
Daugelis turbūt atkreipė dėmesį, jog vaikino skulptūros – šventieji. Buvo smalsu sužinoti, kodėl Osvaldas renkasi drožti būtent šventuosius. Jaunasis kūrėjas neslepia, jog jis – religingas, todėl šventųjų skulptūras drožti jam – didelis malonumu. O. Raudys – abiturientas ir jau netrukus turės rinktis kelią, kuriuo pasuks. Vaikino planuose – statybos inžinerija. Tačiau, kaip pats sakė, drožyba būtinai liks jo pomėgiu.
Visiems vaikinams linkime sėkmės paskutiniajame konkurso etape. Ar į Plungę parkeliaus „Sidabro vainikėlis“, sužinosime gegužės pabaigoje.