
Tamsiuoju paros metu ir dar lyjant norėdami išvengti eismo nelaimių tiek vairuotojai, tiek pėstieji turi būti itin atidūs. Ar dėl neatidumo, ar dėl prasto matomumo trečiadienį apie 17 val. Plungėje, J. Tumo-Vaižganto gatvėje, prie prekybos centro „Norfa“, perėjoje buvo partrenktas žmogus. Laimei, jis rimtų sužalojimų išvengė.
Kaip paaiškėjo, į eismo įvykį pateko uždarosios akcinės bendrovės Telšių regiono atliekų tvarkymo centro automobilis „Toyota“. Ketvirtadienį telefonu kalbintas bendrovės direktorius Vidimantas Domarkas „Plungei“ sakė, jog mašiną vairavo įmonės darbuotojas. „Šiandien atėjo ir pasakė, kad turėjo eismo įvykį, kad partrenkė žmogų, kad policija įvykį užfiksavo, kad nukentėjusysis pretenzijų neturi“, – kalbėjo vadovas. Anot jo, avariją sukėlęs mūsų rajono gyventojas dirba kontrolieriumi: kontroliuoja, ar laikomasi atliekų išvežimo grafiko, prižiūri, ar laiku ištuštinami konteineriai, ir pan.
„Plungei“ pavyko susisiekti su nukentėjusiu plungiškiu P. G. (g. 1995 m.) ir, kaip sakoma, iš pirmų lūpų išgirsti įvykio aplinkybes. „Buvo maždaug 17 valanda, ėjau iš darbo namo. Prie mažosios „Norfos“ perėjoje viena mašina nuo centro sustojo praleisti. Pradėjau eiti per perėją. Jau pusę buvau įveikęs, kai staiga išvydau automobilį, kuris lėkė į mane. Maniau, kad sustos, bet vairuotojas staigiai „kirto“ per stabdžius, mašina pradėjo slysti ir kliudė mane. Nugriuvau ant asfalto. Viską išsiaiškinome su vairuotoju. Jis pripažino kaltę, sakė nepastebėjęs manęs, apakino kiti automobiliai. Aš ir pats kaltas buvau, nes ėjau be atšvaito“, – eismo įvykį komentavo P. G.
Paklaustas apie sužalojimus, vyras sakė, jog iš pradžių, gal dėl šoko, nejautė jokio skausmo ir atrodė, kad viskas gerai. Tačiau, atslūgus įtampai, pradėjo vienur kitur jausti skausmus. Anot nukentėjusiojo, jam sutrenkta dešinė kūno pusė.
Šiuo metų laiku panašių įvykių gali būti ir daugiau, tad tiek pėstieji, tiek vairuotojai turėtų prisiminti kai kurias Kelių eismo taisykles (KET). O jose teigiama, kad tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui pėstiesiems rekomenduojama einant į kitą važiuojamosios dalies pusę neštis šviečiantį žibintą ar vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegus kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą. KET kalbama ir apie tai, jog pėstieji važiuojamojoje dalyje neturi delsti ar stoviniuoti. Nespėjus pereiti gatvės, stovėti saugumo salelėje arba ant paženklintos ar įsivaizduojamos linijos, skiriančios priešingų krypčių transporto srautus. Baigti eiti per kelią galima tik įsitikinus, kad eiti saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms.
Žinoma, savo pareigų turi ir vairuotojai. KET nurodoma, jog, artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, vairuotojas privalo sulėtinti greitį arba sustoti prieš kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja“, kad praleistų į bet kurią jo važiavimo krypties eismo juostą, o keliuose su viena eismo juosta kiekviena kryptimi – į bet kurią eismo juostą perėjoje įėjusį pėsčiąjį. Transporto priemonių vairuotojai privalo imtis papildomų atsargumo priemonių tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui arba tais atvejais, kai pėsčiųjų perėja iš vairuotojo vietos nėra gerai apžvelgiama, ir įsitikinti, kad pėsčiųjų perėjoje nėra pėsčiųjų, kuriuos turėtų praleisti.
ir kox sprendimas sitos situacijos … ogi paprasta kekviena pereje kuri egzistuoja turi but virs kelio arb po keliu …. jeigu sito padaryt nera lesu ar noro pereje padarai sviesoforine ….taip isvengiant linojant prietemoje auku ….