Policijos pareigūnai pastebi, kad pastaruoju metu dažniau pasitaiko atvejų, kai sukčiai apgauna pirkti ar nuomotis būstą norinčius asmenis. Paprastai socialiniuose tinkluose skelbimus dedantys sukčiai – neva buto savininkai – nurodo žemesnes nei esančios rinkoje kainas, susidomėjusiems aiškina, kad esą yra užsienyje, būstu domisi daug žmonių, todėl avansą pervesti reikėtų nedelsiant, nes kažkas kitas tai gali padaryti greičiau. „Puikiu pasiūlymu“ susigundę patiklūs asmenys perveda nemažas sumas, o „pardavėjai“ po to iš karto dingsta.
Pačiomis pirmosiomis 2022-ųjų dienomis vien į Plungės rajono pareigūnus kreipėsi du tokiu būdu nukentėję asmenys. 1971 m. gimusi moteris, pagal skelbimą socialiniame tinkle ketinusi įsigyti butą, tariamam pardavėjui pervedė 2 000 eurų, o 1990 m. gimęs vyras įtariamo to paties fiktyvaus skelbimo autoriui pervedė 1 000 eurų. Sausio 10-ąją panašaus pranešimo sulaukė ir Klaipėdos miesto pareigūnai – 1973 m. gimusi moteris pranešė, kad prieš porą dienų socialiniame tinkle rado skelbimą apie parduodamą butą. Ketindama jį pirkti avansu pervedė 2 000 eurų. Po to, patikrinusi pardavėjo atsiųstą fiktyvų Registrų centro išrašą, suprato, kad yra apgauta. Negana to, į policiją kreipėsi ir 1978 m. gimęs vyras, kuris nurodė įtariantis, kad kažkas, neteisėtai pasinaudodamas jo socialinio tinklo profiliu, sukūrė kitą ir jame siūlo įsigyti ar nuomotis butus, pirkti mobiliuosius telefonus ar kitus daiktus.
Ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo pradėję pareigūnai ragina neprarasti budrumo. Saugokitės siūlančių neįtikinamai mažas kainas, pasiskaitykite komentarus apie pardavėjais prisistatančius asmenis ir įsigyti siūlomą butą ar kitą turtą, venkite išankstinių mokėjimų nepažįstamiems ar menkai pažįstamiems asmenims, prieš tai nepažiūrėję pirkti ar nuomotis siūlomo buto.
Jei vis dėlto pakliuvote į sukčių pinkles ar bent įtariate ketinimus sukčiauti – visada praneškite policijai bendruoju pagalbos telefonu 112 arba per www.epolicija.lt.