Pavasarį, kai medžiai apsisiaučia smaragdu, o pievos nusisagsto margaspalvių gėlių žiedais, minima Šeimos diena. Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos direktorius Nerijus Jasinskas ir muzikos pedagogė Raimonda savo šeimą sukūrė prieš dvylika metų. Dabar sutuoktiniai augina septynerių Barborą ir trimetį Leoną. Jauni, aktyvūs muzikai puikiai derina tėvystę su profesine karjera ir džiaugiasi savo pasirinkimu įsikurti Rietave.
Pasirinko Rietavą
Nerijus ir Raimonda susipažino studijuodami Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje. Pirmieji bendro gyvenimo metai prabėgo Kretingoje. Vyras grojo Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų orkestre ir mokytojavo Rietavo meno mokykloje, žmona dirbo Priekulėje. Prieš gimstant dukrai sutuoktiniai susimąstė, kad jų kasdienė „geografija“ per daug plati, ir pradėjo žvalgytis vietos, kur gyventi ir auginti vaikus patogiausia.
Taip šilutiškė ir kretingiškis atsidūrė Rietave. Iš N. Jasinsko pasakojimo galima suprasti, kad likimas pamažu pats pritraukė jauną šeimą į šį ramų Žemaitijos miestelį. Iš pradžių jis čia atvažiuodavo su bendrakursiu rietaviškiu Vytautu Kažukausku. Vėliau, iš draugo sužinojęs, kad Rietave reikalingas pučiamųjų instrumentų mokytojas, įsidarbino Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykloje.
Kai viena koja jau įkelta, antrą įkelti daug lengviau. Tuo labiau, kad dirbdamas Rietave Nerijus matė, kaip gražiai tvarkomasi šiame kompaktiškame mieste, kur visos įstaigos viena šalia kitos, kur tėvams, vežantiems vaikus į darželį ir mokyklą, nereikia gaišti laiko kamščiuose. Ne mažesnį vaidmenį, nei puikiai sutvarkyta infrastruktūra, šeimos pasirinkimui turėjo ir žmonės – pažinęs miestelio įstaigų vadovus ir darbuotojus, suprato, kad čia dirba savo darbui atsidavę aukšto lygio specialistai.
Nuo tada, kai Jasinskų šeima nusipirko namą Rietave, praėjo šešeri metai.
Iš Kretingos kilęs N. Jasinskas apie Rietavą kalba lyg būtų tikras šio krašto vaikas – didžiuojasi turtinga istorija, Rietavą mylinčiais ir jam dirbančiais žmonėmis.
„Čia sudarytos puikios sąlygos auginti ir ugdyti vaikus. Verda kultūrinis gyvenimas. Kartais juokauju, kad reikia atskiro etato, kad spėtum vaikščioti po renginius. Veiklos čia apstu visų amžiaus grupių žmonėms ir visiems skoniams. Na, o jeigu norisi daugiau – čia pat yra Klaipėda, geras susisiekimas su didmiesčiais. Visiems jauniems žmonėms sakau: važiuokite gyventi į Rietavą. Esu lyg šio miestelio ambasadorius“, – sakė Nerijus.
Sėkmingai susiklosčiusi karjera
Puikiai šiame miestelyje susiklostė ir sutuoktinių karjera. 2018 metais jaunam muzikos pedagogui buvo patikėta laikinai eiti mokyklos direktoriaus pareigas. O po trejų metų, kai jau buvo įgijęs įstaigos vadovo darbo patirties, Savivaldybės taryba jį paskyrė meno mokyklos direktoriumi.
Nerijus didžiuojasi, kad jo vadovaujama mokykla – pirmoji muzikos mokykla Lietuvoje, kuri netukus minės savo įsikūrimo 150–metį.
Jis džiaugiasi, kad mažoje Rietavo savivaldybėje vaikai noriai mokosi muzikos, dailės, vaidybos. Nemaža dalis mokinių turi svajonių savo gyvenimą susieti su menu.
„Žinome ne vieną garsią solistę ir profesionalų muzikantą, kuriems profesinį startą davė ši mokykla“, – didžiavosi meno mokyklos vadovas.
Pianistė Raimonda dirbti Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykloje pradėjo 2015-aisiais – moko jaunuosius rietaviškius groti fortepijonu, ruošia juos konkursams, koncertams. Ji taip pat kultūros centro koncertmeisterė. Aktyviai moteriai užtenka energijos vadovauti Gargždų muzikos mokyklos Endriejavo skyriui, tuo pačiu dirbant ir fortepijono mokytoja.
Šeimos moto – bendrauti
Savo darbą mylintys sutuoktiniai profesijai atiduotų valandų neskaičiuoja. Todėl norisi paklausti, kaip šeimoje, kur šitiek laiko atima darbas, auga vaikai. „Labai ramiai paliekame mažąjį Leoną vaikų darželyje. Žinome, kokie geri specialistai čia dirba, kokia puiki įstaigos vadovė. Esame patenkinti ir Barboros mokykla. Po pamokų gimnazijoje dukra ugdosi meno mokyklos Dailės skyriuje. Matome, kokie žmonės supa mūsų vaikus, džiaugiamės, kad jie gali gyventi ir ugdytis tokioje puikioje aplinkoje. Nors ir esame į veiklas pasinėrę tėvai, turime taisyklę, kad vakarais visą dėmesį skiriame vienas kitam – kalbamės, bendraujame, kad žinotume vieni kitų džiaugsmus ir rūpesčius“.
N. Jasinskas neslėpė, kad daugiausia laiko su atžalomis praleidžia žmona: „Raimonda išmokė dukrą skaityti, rūpinasi vaikais, o aš esu tėtis, kuris dažniausiai kviečia juos nuveikti ką nors smagaus.“
Į naktinę žvejybą – su dukra
Viena iš tų smagių veiklų – žvejyba. Sunku patikėti, bet didžiausia tėčio kompanionė žvejojant – Barbora. Šeima turi dvivietę valtį, tad tėtis su dukra kartais susiruošia net į naktinę žvejybą Kapstato ar Lukšto ežeruose. „Naktinėtojų“ ramybę ir saugumą visada užtikrina šeimos augintinė labradorė Puma.
Kaip ir dauguma žmonių, Jasinskai mėgsta keliauti. Dažniausiai šeima išvyksta pasižvalgyti po Lietuvą ar kaimyninę Latviją. Taip su savo kraštu susipažįsta ir patys, ir vaikus supažindina.
Aktyviems žmonėms, turbūt, ir para ilgesnė. Nes kaip kitaip Raimonda savo užimtoje dienoje rastų laiko pomėgiui įvairių daiktų paviršius dekoruoti aplikacijomis. Be to, kad mėgsta dekupažą, moteris skaito daug knygų, dalyvauja žygiuose pėstute.
Nerijus domisi 3D spausdintuvais – modeliavimu, spausdinimu. Kaip pats sako, yra sukūręs keletą pasaulyje analogų neturinčių išradimų. Domisi filmų kūrimo technologijomis bei muzikos inžinerija. Su draugu V. Kažukausku yra įkūrę duetą „Liuksas“ ir koncertuoja privačiose šventėse. Profesionalus muzikas džiaugiasi, kad keičiasi lietuvių šventimo tradicijos, kad net asmeninėse šventėse daugiau laiko skiriama programai, svečių užimtumui nei laikui užstalėje.
Linki būti aktyviems
Ateinantį sekmadienį minėsime Šeimos dieną. Ta proga Jasinskai linki jaunoms šeimoms mėgautis galimybėmis, kurias suteikia aplinka. Būti aktyviems savo bendruomenėse, prisidėti prie krašto, kuriame gyvena, gerovės kūrimo. Ir būtinai, negailint nei laiko, nei finansų, ugdyti savo vaikų gebėjimus.