Pirmasis 2022-aisiais Regioninėje Telšių ligoninėje gimęs kūdikis – plungiškių Henrikos ir Modesto Talučių sūnus, kuriam tėveliai davė Roko vardą. Jis pasaulį išvydo sausio 1-osios rytą, pusę šešių.
Džiaugiasi puikia priežiūra
Plungėje gyvenanti Henrika pasakojo, kad sūnelis į pasaulį atėjo vėliau, nei buvo planuota – šeimos pagausėjimui ruoštasi 2021-ųjų pabaigoje, tačiau mažoji atžala pasaulį išvydo jau 2022-aisiais. Plungiškė, gimdymo skausmus pajutusi Naujųjų metų išvakarėse – gruodžio 31-ąją, su šeima sulaukė Naujųjų metų, pažiūrėjo šventinius saliutus ir susiruošė į ligoninę.
Berniukas gimė sausio 1-osios rytą, pusę šešių. Mažylis svėrė 3 kg 610 g, jo ūgis – 54 cm. Naujagimio būklė įvertinta labai gerai – 10 balų.
Laiminga mama simbolinės gimimo datos nesureikšmina, tiesiog džiaugiasi, kad gimdymas praėjo sklandžiai ir abu su naujagimiu puikiai jaučiasi.
„Su vyru esame labai patenkinti Telšių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus kolektyvu. Tiek gydytojai, tiek ir akušerės puikiai atliko savo darbą gimdymo metu, džiaugiuosi priežiūra po gimdymo. Kitoms moterims rekomenduosiu vykti gimdyti būtent čia. Telšiškiai turėtų didžiuotis savo mieste turėdami tokią medikų komandą“, – gerų žodžių negailėjo 29-erių gimdyvė.
Moteris sakė, jog, dar negimus sūnui, su vyru jau buvo nusprendę jį pavadinti Roku. Berniukas – tai antrasis vaikas Talučių šeimoje. Plungiškiai augina dešimties metų dukrytę.
Pasiekta gerų rezultatų
Regioninės Telšių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas Tomas Lūža džiaugiasi gerais praėjusių metų darbo rezultatais. 2021 metais šioje gydymo įstaigoje į pasaulį atėjo 365 naujagimiai. Tarp jų – 188 berniukai ir 177 mergaitės. Telšių medikai pernai priėmė ir du dvynukų gimdymus.
Daugiausiai gimdymų, po 39, fiksuota liepos ir spalio mėnesiais. Lyginant su ankstesniais, 2020-aisiais, metais, skaičiuojama 39 naujagimiais daugiau.
Skyriuje atlikta beveik 1 000 chirurginių intervencijų. Dauguma jų – endoskopinės operacijos – laparoskopijos, histeroskopijos, o likusios – įvairios kitos akušerinės ir ginekologinės procedūros, tarp kurių 80 cezario pjūvio operacijų.
„Laparotominių operacijų procentas labai mažas. Didžiąją dalį sveikatos problemų, daugiau kaip 98 procentus, pavyko išspręsti taikant minimaliai invazyvius, endoskopinius metodus“, – pažymėjo akušeris-ginekologas T. Lūža.
Nors didžioji dalis pacienčių – telšiškės, dažnai Telšių miesto ligoninę renkasi ne tik aplinkinių Plungės, Rietavo, Mažeikių savivaldybių gyventojos, bet ir pacientės iš Klaipėdos, Šiaulių ir kitų miestų.
„Turime stiprią komandą. Šiemet kolektyvą papildė naujos akušerės, kelios atvyksta iš Klaipėdos. Dirbame kaip kumštis – kartu sprendžiame iškilusias problemas ir džiaugiamės pasiektais rezultatais. O pacienčių geras žodis, šypsenos rodo, kad einame gera kryptimi“, – teigė Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas.