Praėjusią savaitę Plungės rajono jaunimo reikalų taryba rinkosi į pirmąjį šiais mokslo metais posėdį. Kalbėta apie Lietuvos moksleivių parlamento veiklą, tarptautinius projektus, Plungėje dirbti pradėjusį laisvąjį universitetą „Luni“, Jaunimo veiklos programos lėšas ir kt.
Lietuvos moksleivių parlamento narė Romana Stančiukaitė informavo, jog spalio pradžioje išvyksta į „darbą“ – į Lietuvos moksleivių parlamento sesiją. Ji dalyvaus komitetų veikloje, susipažins su Lietuvos Respublikos Seimo darbu, svarstys galimybes apskrityse organizuoti linksmųjų ir išradingųjų klubus, kiekviename mieste steigti moksleivių miniparlamentus.
Posėdžio metų kalbėta ir apie mokyklų savivaldas. Tiesa, jų dokumentuose savivaldos „blizga“, tačiau realiai jos neveikia. Ką daryti, kad savivaldos taptų aktyvesnės, kad realiai imtųsi spręsti moksleivių problemas? Gal padėtų Jaunimo reikalų tarybos vizitai į mokyklas?
Aptarti ir tarptautiniai projektai. Jų šiemet buvo apie dešimt. Vieni organizuoti pačių plungiškių, kituose dalyvauta. Visus juos, Jaunimo reikalų tarybos nuomone, reikėtų pristatyti visuomenei – tegu žmonės pasidžiaugia veiklių jaunimu ir negalvoja, kad visi jaunuoliai nevykėliai.
Į posėdį pakviesti ir trys moksleiviai – Monika Narušytė, Kristina Donauskytė ir Vytautas Niedvaras, inicijavę laisvojo universiteto „Luni“ veiklą Plungėje. Šio universiteto tikslas – organizuoti paskaitas ir diskusijas, kurios Plungėje vyks kas antrą savaitę ir bus prieinamos kiekvienam norinčiajam. Tiesa, jo lankytojams jokie diplomai nebus išduodami. Tai bus mokymasis ir pažinimas ne dėl popieriaus, o dėl savęs.
Posėdyje dalyvavęs Karo prievolės administravimo tarnybos Plungės skyriaus viršininkas Vidmantas Mončys papasakojo apie organizuojamą piešinių konkursą, skirtą Lietuvos kariuomenės dienai, ir paragino jaunimą kuo aktyviau jame dalyvauti. Juolab kad laimėtojų laukia išvyka į Zoknių oro uostą.