
Plaukų dažai naudojami plaukų spalvai pakeisti. Kai kurios plaukų dažų naudojimo priežastys – žilų plaukų paslėpimas, naujausių plaukų spalvos tendencijų laikymasis arba išblukusių plaukų nudažymas.
Kokios yra šiandien paplitusios plaukų dažų formos?
Rekomenduojame: KOLESTON PERFECT ME+ 10/1 iš vitrinapro.lt.
Ilgalaikiai plaukų dažai. Jų sudėtyje yra amoniako ir peroksidų mišinio. Pagrindinis ilgalaikių plaukų dažų naudojimo privalumas yra tas, kad jie išlieka ilgą laiką, o plaukams augant dažais reikia tepti tik šaknis. Tačiau spalva linkusi išblukti, jei ją veikia sūrus vanduo arba saulė. Be to, dažų sudedamosios dalys gali laikinai išsausinti ir pažeisti plaukus. Tai vienintelis dažų tipas, kuriuo galima pašviesinti labai tamsius atspalvius.
Demipermanentiniai plaukų dažai. Jų sudėtyje vietoj amoniako yra šarminės medžiagos. Dėl to, kad nėra amoniako, šie dažai yra saugesni ir paprastai nedaro tiek žalos. Jie suteikia natūralesnę išvaizdą, tačiau negali būti naudojami norint išgauti šviesesnį atspalvį.
Pusiau ilgalaikiai plaukų dažai. Šie dažai nėra tokie ilgaamžiai kaip ilgalaikės atmainos ir pradeda blukti maždaug po 6 plovimų. Kadangi jų sudėtyje beveik nėra arba visai nėra ryškiklio, peroksido ar amoniako, jie idealiai tinka naudoti pažeistiems ar jautriems plaukams. Be to, suteikia natūralesnę išvaizdą, tačiau ne visai pavyksta užmaskuoti žilas ar baltas sruogas.
Laikinieji plaukų dažai. Šių dažų galima įsigyti įvairiomis formomis, pavyzdžiui, skalavimo skysčių, gelių, šampūnų, putų ir purškiklių. Jais dažomi plaukai atrodo ryškesni ir gyvybingesni. Dažai dažnai būna įvairių atspalvių ir, kaip rodo jų pavadinimas, jie ilgai neišsilaiko, todėl juos galima lengvai nuplauti su šampūnu.
Kaip veikia plaukų dažymas?
Vandenilio peroksidas ir amoniakas yra pagrindiniai plaukų dažų komponentai, kurie sujungia dažus su plauko stiebu. Kai ant plaukų tepami ilgalaikiai plaukų dažai, šios spalvos molekulės gali prasiskverbti į plauko folikulus, kur reaguoja ir išsiplečia iki tokio dydžio, kad jų neįmanoma išplauti. Naudojant pusiau ilgalaikę spalvą, molekulės yra mažos ir patenka į plauką tik iki plauko kutikulės, kur neturi įtakos natūraliai plaukų pigmentacijai. Šios mažytės molekulės galiausiai po kelių plovimų išplaunamos iš plauko stiebo. Tas pats pasakytina ir apie pusiau ilgalaikius dažiklius, kurie susijungia su kitomis molekulėmis ir suformuoja vidutinio dydžio molekules, tačiau jos patenka į plauko žievę, todėl išplaunamos ilgiau.
Šiandien populiarios plaukų dažų spalvos
Plaukų spalvos tendencijas šiandien dažnai diktuoja tai, kuo sportuoja įžymybės ir veikėjai, kurie nuolat būna žiniasklaidoje. Šiais metais daugelis moterų seka savo mėgstamų žvaigždžių pėdomis ir renkasi neįprastas spalvas, pavyzdžiui, anglų k. „ombre“, kuri puikiai atrodo brunetėms; „bronde“, kuri yra atspalvis tarp blondinės ir brunetės; „balayage“, kuri ypač puošia šviesiaplaukes, ir platininę blondinę, kuri vis dar išlieka populiari, nors ją sunku prižiūrėti. Taigi, jei šiais metais norite susikurti nuostabią naują save, pradėkite nuo plaukų ir išbandykite nuostabią plaukų dažymo spalvą.